Jak je těžké poznat dezinformaci?
Sdílet článek:

Poznat dezinformaci není dnes nic jednoduchého. Deset krátkých zpráv z celého světa, ale pouze jedna je zcela vymyšlená. Jak snadné nebo těžké je poznat, která?

Žádná z níže uvedených zpráv není starší než jeden rok. Jedna z nich je dezinformací, neboť je smyšlená. Zdroje všech 9 skutečných zpráv na konci článku.

(1) Američané musí danit ukradené věci

Americké ministerstvo financí ve svém návodu, jak vyplňovat daňové přiznání, uvádí, že pokud daňový poplatník ukradne nějakou věc, musí ji daňovému úřadu nahlásit v tržní hodnotě. Do daňového přiznání se ukradená věc uvádět nemusí, pokud je vrácena právoplatnému majiteli ten samý rok.

(2) Aztékové byli průkopníci genderové rovnosti

Časopis Economist uveřejnil článek, ve kterém informoval o nálezu velké pyramidy lidských lebek z doby říše Aztéků. Podle článku byli Aztékové pionýři genderové rovnosti, protože obětovali bez slitování muže i ženy.

(3) Pravicový humor je nebezpečný

Podle zprávy Evropské unie je pravicový humor velmi nebezpečným přesvědčovacím prostředkem, neboť je hravý a ironický. Jeho největší nebezpečí, uvádí zpráva, však spočívá v tom, že je v souladu se zákonem.

(4) Nový způsob, jak zjistit v rozhovoru pohlaví

Studie, která byla vedená londýnskou Kings College, zjišťovala, jak se nově ptát na pohlaví. Stát na studii přispěl částkou půl milionu liber. Podle studie chápou lidé otázku na jejich pohlaví při statistických výzkumech rozdílně. Někdo si myslí, že se jich ptají na jejich genitálie, někdo na to, jak se cítí. Proto přišli výzkumníci s návrhem, aby se napříště pohlaví zjišťovalo za pomoci otázky „Máte menstruaci?”.

(5) Nedostatečně černá herečka se omluvila černějším herečkám

Britská herečka T. Newton, která dostala hlavní roli ve filmu, se rozplakala před kamerou a omluvila se všem černým herečkám za to, že není dost černá. „Moje máma vypadá jako vy”, řekla, „ale já mám světlejší pleť, je mi to líto”.

(6) Kalifornie se rozhodla rušit vodní přehrady

Stát Kalifornie se rozhodl začít rušit vodní přehrady přes extrémní sucho, které v Kalifornii panuje, a nedostatek elektřiny. První přehradou, která bude zbořena, je přehrada na řece Klamath. Přestože k odstranění přehrady vedly finanční důvody, bylo její odstranění požadováno aktivisty, kteří doufají v návrat rostlin a živočichů do údolí řeky.

(7) Londýnský orchestr musí změnit reportoár

Londýnský Royal Philharmonic Orchestra musí částečně obměnit repertoár, neboť podle nové ředitelky pro inkluzi a diverzitu zahrnuje většinově skladby bílých skladatelů. Velkým problémem je pro orchestr potřeba rychle najít dobré hráče na nástroje, které dosud v orchestru nebyly zastoupeny.

(8) Microsoft nabízí automaticky alternativu k politicky nekorektním frázím

Microsoft představil v tomto roce novou funkci ve svém softwaru, která automaticky nabízí politicky korektní alternativu k nekorektním výrazům. Například slavná fráze Neila Armstronga, že přistání na Měsíci je „velkým krokem pro lidstvo”, tedy „giant leap for mankind”, je automaticky nahrazena frází, ve které je slovo „mankind” nahrazeno slovem „humanity”.

(9) Počet stromů je rasový ukazatel

Víceprezidentka K. Harris se setkala s vědci a inženýry z NASA, aby se seznámila s využitím kosmické technologie při studování změn klimatu. Na setkání se ptala vědců z NASA, zda by mohli měřit počty stromů podle oblastí, ve kterých žijí bílí a barevní lidé. Tento údaj je důležitý pro zjišťování enviromentální spravedlnosti.

(10) Podle Evropské unie je budoucnost QUEER

Evropská unie oslavila počátek duhového měsíce června prohlášením, ve kterém uvedla, že „budoucnost je QUEER”, tedy jakákoli jiná než heterosexuální. Podle Wikipedie je QUEER označení pro všechny, jejichž „identita není heterosexuální nebo cisgenderová”.

Odpovědi níže pod obrázkem.

 

(1) Ukradené věci: Pravda

(2) Aztékové: Pravda

(3) Pravicový humor: Pravda

(4) Zjišťování pohlaví: Pravda

(5) Omluva černé herečky: Pravda

(6) Přehrady Kalifornie: Pravda

(7) Londýnský orchestr: Výmysl redakce

(8) Microsoft: Pravda

(9) Počet stromů: Pravda

(10) Budoucnost Queer: Pravda

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. celé dějiny lidstva si par blbečku hraje s lidstvem a ti blbečci jsou z pravidla loutky satana,celá komedie se kamuflážuje a balí do ruzných režimu a imperií,jedna generace zapomene-čím prošla ta předešlá,ale vždy jde o války a ničení jeden druhého a největší svině se šklebí,díky Bohu je vše jen do času,už jsme ukázali všichni co v nás je,už jsme vyzkoušeli všechny řády-neřády a ted jsme to udělali konečně na tvrdo,sice “elity”zkouší manévrovat-covid 19,očkování,hraní si na ekologii-ničení energií-na které před tím vše napojili,lgbt,stěhování národu-jako pomoc-kdy nikdo nikomu nepomůže,ale dojde ještě k větší devastaci-všechno to co ilumináti,zednáři a satanisti všeho druhu dělají a to přes loutky jako je třeba naše vláda -směřuje jen k depopulaci,jenže zapomínají na Boha-jako vždy zapomínají,takže to co kopou pro druhé-do toho spadnou,Bohužel stáhnou sebou mnoho najivních lidí-co je poslouchá a nepřijali Kristovu Krev-odpuštění.

  2. … s návrhem, aby se napříště pohlaví zjišťovalo za pomoci otázky „Máte menstruaci?“ se ptám, jestli od 55 let výš se ženy stanou muži.

1 Trackback / Pingback

  1. Jak je těžké poznat dezinformaci? » Oral.sk - Porno Politika

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*