P.C.Roberts: A válka se stále rozšiřuje
Sdílet článek:

Američtí vojáci jsou na Ukrajině. Prý proto, aby kontrolovali, co se to vlastně děje se zbraněmi, které do země posílají USA a další země NATO.

Jak se už předtím dávalo na vědomí, ne vše z obrovského množství zbraní, které sem Západ dopravil, končily na válčištích. Namísto toho si našly cestu na černý trh, kde se prodávají těm, kdo za ně dobře zaplatí. A totéž se děje s penězi, které v mnoha případech končí v kapsách lidí, které odesilatelé jako příjemce těchto peněz absolutně nepředpokládali.

Americké ministerstvo zahraničí vysvětluje, že americké jednotky nejsou na Ukrajině proto, aby válčily, ale „aby pomáhaly vládě Ukrajiny s nakládaním americké bezpečnostní podpory“. Čili proto, vyjádřeno jinak, aby zabránily krádežim zdrojů, které jsou určeny a zamýšleny pro válku proti Rusku.

Ale proč tuhle práci vykonávají jednotky uniformované? Jde o způsob, jak tichým duchem přitáhnout americké vojáky na Ukrajinu a pak je do bojových akcí vmanévrovat? Pouze lidé mého věku si pamatují, jak CIA zatáhla Kennedyho vládu do účasti na válce ve Vietnamu. Kennedy tento manévr později prohlédl a měl v úmyslu se z války stáhnout, ale CIA ho zabila dřív, než mohl tento svůj záměr uskutečnit. No a prezident Johnson, při vědomí, že jihovietnamská vláda válku prohrává, použil domnělou palbu na dva americké torpedoborce v Tonkinském zálivu, aby tuto válku eskaloval.

Jestliže si v paměti promítneme bezpočet podobných washingtonských akcí vedených pod falešnou vlajkou, můžeme očekávat, že na Ukrajině půjde o cosi, co americkou válku proti Rusku nebude zahrnovat? Stojí 30 000 vojáků USA a NATO na hranicích Ukrajiny pro něco jiného, než v očekávání další zinscenované akce? Viz:   https://www.rt.com/russia/565792-russian-nato-troops-border/ 

Jelikož se zdá, že Washingtonu záleží víc na tom, aby nad Ruskem (a tež nad Čínou), nabyl vrchu, než aby se vyhnul nukleární válce, je současná naše vyhlídka do budoucna neutěšená.

Vybral a přeložil Lubomír Man

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. A já vůl jsem si svého času myslel, že i v zahraniční politice jde Američanům jde o svobodu a demokracii. H.vno, jde jim jen o trhy a suroviny, a to dokonce i za cenu zničení svých chráněnců. Jistou naději snad skýtá jejich demografický vývoj. Hispanoameričané a Asioameričané podle mého názoru už tu mezinárodně agresivní a konfrontační náturu nemají.

  2. Rusko dneska vadí Američanům daleko více než bývalý sssr…,ten byl málo ekonomicky efektivní. Rusko má také problémy, ale roste z něj pro USA nebezpečný konkurent a spolu s Čínou a Indii vznikla jakási protiváha Západu pro rozvojový a rozvíjející se třetí svět…

  3. Na svobodnem svete muzou diskitovat pouze ti,kteri pomlouvaji ceskou vladu a siri prokremelskou propagandu.Budu informovat na vsech webech,dokud me nepresvedci o tom,ze to tak neni.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*