Novinky

Světové ekonomické fórum podporuje kritickou rasovou teorii
Sdílet článek:

Ve videu sestaveném tak, aby působilo neutrálně, definuje Světové ekonomické fórum kritickou rasovou teorii jako právní teorii a tvrdí, že „zákony, pravidla a předpisy, jimiž se dnes řídí společnost, byly utvářeny historickou podřízeností barevných lidí a to je hnací silou dnešní rasové nerovnosti“.

Pro ilustraci tvrzení, že rasismus není jen reliktem minulosti, ale je do amerických institucí vetkán, fórum poukazuje na vysoké procento vězněných černošských Američanů.

„Vezměme si například americký systém trestního soudnictví,“ uvádí se ve sdělení. „Ačkoli jsou si všichni před zákonem rovni, černí Američané jsou vězněni pětkrát častěji než běloši. Podle kritické rasové teorie je tento rozdíl dědictvím rasistické minulosti Ameriky.“

Odpůrci kritické rasové teorie nepochopili jádro problému, když si stěžují, jak tato teorie „vykresluje všechny bílé lidi jako fanatiky“, uvádí se ve videu. Dále se dodává, že z pohledu kritické rasové teorie systém „nepotřebuje rasisty, kteří v něm pracují, aby produkoval rasově nevyvážené výsledky“.

Fórum zveřejnilo video na Twitteru spolu s odkazem na článek, který rovněž zaujímá apologetický postoj ve prospěch kritické rasové teorie. Pokud jde o debatu ohledně zavádění této teorie do amerických škol, fórum ve svém článku tvrdí, že státy přijaly zákony proti kritické rasové teorii, aby „omezily výuku černošské historie a rasismu“, přestože mnohé z těchto zákonů výslovně uvádějí, že nemají omezovat diskusi o těchto tématech ve třídách.

„Sociální a rasová spravedlnost“ je součástí agendy Světového ekonomického fóra od počátku pandemie čínského viru, kterou globalistické elity, stojící v čele organizace sídlící ve švýcarském Davosu, považují za „vzácnou, ale velice omezenou příležitost“ k revizi světové ekonomické a sociální struktury. „Velký reset“ bude podle zakladatele a předsedy fóra Klause Schwaba vyžadovat, aby se společnosti nevracely k normálu před pandemií, ale aby přijaly změny, které jim byly vnuceny, a bojovaly proti tomu, co nazval „systémovým rasismem“.

„Covidová krize nám ukázala, že naše staré systémy již pro 21. století nejsou vhodné,“ řekl Schwab v červnu 2020 na 50. výročním zasedání Světového ekonomického fóra. „Obnažila zásadní nedostatek sociální soudržnosti, spravedlnosti, inkluze a rovnosti.“

Ačkoli není žádným tajemstvím, že fórum aktivně prosazuje agendu „tvrdého zabudování sociální spravedlnosti do ekonomik“, jeho vstřícný postoj ke kritické rasové teorii přesto vyvolal velkou kritiku, zejména ze strany konzervativců.

„Šílené propagandistické video,“ napsal spisovatel a filmař Christopher Rufo, který se stal známým díky své práci odhalující tichou infiltraci kritické rasové teorie do škol a podniků.

„Proč by Světové ekonomické fórum vystupovalo na podporu kritické rasové teorie?“ ptá se James Lindsay, autor a kritik levicového aktivismu. „Protože jsou to oni, kdo chtějí rozdělit naši společnost pomocí této marxistické teorie nebo jakéhokoli jiného nástroje, který mohou použít ke zlomení světa a uchopení moci.“

„Utečte před lidmi z dělnické třídy Světového ekonomického fóra,“ varoval kanadský profesor psychologie Jordan Peterson.

Není to poprvé, co plán „velkého resetu“ vyvolal na sociálních sítích odpor. V loňském roce bylo fórum označeno za odtržené od reality, poté, co prohlásilo, že lockdowny během pandemie čínského viru „nenápadně zlepšují města“ po celém světě.

„Došlo k rekordnímu poklesu znečištění ovzduší a vyčistila se obloha měst od Asie po Ameriku. Koncem roku 2020 se však stav vrátil na úroveň před pandemií,“ uvedlo fórum ve videu zveřejněném na Twitteru. „Emise uhlíku se loni také snížily o 7 procent, ale tento pokles nezpomalí změnu klimatu, pokud neuzákoníme snižování emisí.“

Světové ekonomické fórum později video smazalo a přiznalo, že lockdowny ve skutečnosti situaci měst nezlepšily. Neposkytlo k tomu nicméně žádnou omluvu.

„Tento tweet mažeme. Lockdowny ,nenápadně nezlepšují města‘ po celém světě,“ uvedlo fórum. „Jsou však důležitou součástí reakce veřejného zdravotnictví na covid-19.“

.

Přeloženo z anglického originálu.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*