Víkendový mix zpráv a spekulací z USA a ze světa
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Hunter Biden byl během procesu obětován a Joe Biden je stále více mimo. Hamás říká, že čím více civilních obětí, tím lépe pro něj a bonusová scénka z BBC.

Pozn. redakce: Pokud někdo označí něco jako dezinformaci nebo spekulaci, mohou si to lidé ještě přečíst? Logická úvaha vede k závěru, že by asi mohli ze dvou důvodů. Zaručuje jim to taková listina v odstavci číslo 17 a za druhé kdyby to neplatilo, museli by asi zakázat i sci-fi. Pro vyloučení pochybností jsou spekulace v textu označeny. V normálních časech by nebyly, ale teď je pro lidi zřejmě největší nebezpečí, že by si mohli přečíst něco bez návodu, co to znamená.

Kompletní zdroj informací v odkazu na konci článku.

(1) Novinářka je překvapena názorem lidí

Americká novinářka CBS News se zdála býti při rozhovoru v televizi překvapena, když se od pozvaného hosta dozvěděla, že šest z deseti amerických občanů podporuje deportace ilegálních imigrantů.

Pozn. redakce: To může být překvapení pouze pro toho, kdo neviděl obrázky ze San Franciska nebo nebyl v Paříži.

(2) Trump dominuje Republikánské straně

V pěti amerických státech proběhly v tomto týdnu primárky na republikánské kandidáty do podzimních voleb. Přestože se odvolaný republikánský šéf Kongresu Kevin McCarthy s dalšími republikány snažili „pomstít” za svoje odvolání, v primárkách zvítězili všichni kandidáti, kterým svoji podporu vyjádřil Donald Trump.

Během nedávného setkání v superliberální Kalifornii získal Donald Trump 12 milionů dolarů od účastníků z řad technologických investorů, kteří zaplatili až 500 tisíc dolarů za místo u stolu. Setkání bylo vyprodáno. Od vynesení rozsudku v New Yorku získal Donald Trump na svoji politickou kampaň rekordní částky v řádu stovek milionů dolarů.

Současná víceprezidentka Kamala Harris byla ve stejné době v Kalifornii na podobném setkání se sponzory. Výzdoba místa byla v duhovém duchu LGBT. „Všechno je v sázce”, řekla podle Reuters na setkání Kamala Harris, když hovořila o právu na potrat nebo o manželství pro gaye.

Pozn. redakce: Lidé mimo velká města jsou zcela v šoku, jak hluboko a jak rychle mohla Amerika klesnout. Republikánskou stranu před Donaldem Trumpem hodnotí jako „hodně slov-žádné činy” nebo „všichni se bojí, aby o nich novináři nepsali špatně”.

Úpadek Ameriky už se začíná dotýkat i bohatých vrstev v Kalifornii.

(3) Demonstrace u Kapitolu znovu na scéně

Na sociálních sítích se objevilo video z 6. ledna 2021, na kterém tehdejší demokratická předsedkyně Kongresu Nancy Pelosi říká, že při násilné demonstraci u budovy Kapitolu téhož dne měla být přítomna národní garda a že je to její odpovědnost. Tehdejší šéf policejní jednotky v Kapitolu Steven Sund zopakoval svoje tvrzení, že přes jeho urgentní žádosti národní garda nedorazila.

Podle průzkumu z prosince loňského roku si většina Američanů myslí, že celá pravda o lednových událostech nebyla zveřejněna.

Pozn. redakce: Je možné oblbnout všechny lidi na určitou dobu nebo část lidí permanentně, ale není možné oblbovat všechny lidi pořád. Řekl údajně Abraham Lincoln.

(4) Spekulace: Hunter Biden obětován

Porota uznala prezidentova syna vinným z toho, že lhal, když žádal o povolení vlastnit zbraň. Neřekl úřadům, že v té době šňupal kokain.

Řada nezávislých novinářů vyjádřila názor, že se jedná o akci, která má sloužit dvěma účelům. Za prvé odvést pozornost od faktu, že Bidenova rodina dostala ze zahraničí miliony dolarů v době, kdy byl Joe Biden víceprezidentem za vlády Baracka Obamy, a za druhé ospravedlnit před americkou veřejností desítky žalob, které byly podány na Donalda Trumpa.

Joe Biden navíc může dát svému synovi milost bez ohledu na to, jestli bude zvolen, nebo ne.

Spekulace novinářů posiluje událost z minulého léta, kdy soudkyně odmítla schválit mimosoudní dohodu mezi státním zástupcem a Hunterem Bidenem, neboť Hunterovi zaručovala absolutní imunitu na všechny ostatní činy, pokud uzná vinu v kauze zbraně a kokainu.

Pozn. redakce: Obrázky Huntera Bidena s prostitutkami a lajničkami jsou veřejně přístupné a opravdu výživné. Byly na počítači, který Hunter Biden zapomněl v opravě a o kterém média těsně před volbami v roce 2020 tvrdila, že je ruským podvrhem. Proto také tehdy Twitter zablokoval šíření příspěvků, které o počítači informovaly.

Opravdu odvážní se mohou podívat zde.

A každý si potom může položit otázku, jak by média o případu informovala, kdyby se jednalo o syna politika, kterého média nemají ráda.

(5) Joe Biden je mimo

Wall Street Journal uveřejnil na počátku června článek, který uvádí, že podle anonymních účastníků jednání v Bílém domě se mentální stav Joe Bidena zhoršuje. Prezident během jednání čte z poznámek zřejmé věci, občas nesrozumitelně mumlá a někdy zavírá oči na tak dlouho, že se účastníci schůzky domnívají, že je mimo nebo usnul. Bílý dům to popřel a CNN uvádí, že se jedná o stranické pomluvy, neboť informace pocházejí od republikánských politiků.

Video z tohoto týdne obavy nevyvrátilo, neboť Joe Biden na oslavách státního svátku vypadá jako zombie v muzeu voskových figurín. Podobně vypadá na včerejším setkání lídrů G7.

Pozn. redakce: Hlavně ať mu nedávají na hraní ty červené čudlíky.

(6) Ministr spravedlnosti pod palbou

Kongres schválil tento týden rezoluci, která viní ministra spravedlnosti Merricka Garlanda z pohrdání Kongresem. Důvod je zvláštní. Merrick Garland odmítl předat Kongresu audio záznam z výslechu Joe Bidena, na kterém se ho úředníci ptají na utajované dokumenty, které Joe Biden schovával doma v garáži. Audio záznam je tajný, přestože doslovný přepis celého rozhovoru je veřejně dostupný.

Akt Kongresu znamená, že by Merrick Garland mohl být trestně stíhán. Jeho případ je stejný jako případ bývalého poradce Donalda Trumpa Petera Navarro, který si odpykává trest několika měsíců vězení. Peter Navarro odmítl vyhovět žádosti kongresové komise, která vyšetřovala demonstraci u Kapitolu 6. ledna.

Pozn. redakce: Nechtějí vydat Bidenovu nahrávku proto, že přepis není úplný, nebo proto, jak na něm Joe Biden zní?

(7) Spekulace: Joe Biden nebude kandidátem na prezidenta

Solidní výkon prezidenta před několika měsíci během projevu o stavu Unie na nějakou dobu odvál spekulace o jeho nahrazení, ale ty se objevují znovu včetně anonymních hlasů z Demokratické strany. Velkým problémem je pro Demokratickou stranu víceprezidentka Kamala Harris, která je mezi lidmi neoblíbená, a byť to nikdo neříká nahlas, její jedinou kvalifikací je to, že je černá žena. Ve volbách by neměla šanci.

Steve Forbes ze stejnojmenného časopisu prohlásil tento týden, že Joe Biden nebude kandidátem na prezidenta v listopadu.

Pozn. redakce: Hledá se nový kandidát: barevný, sexuálně zvláštní nebo ještě lépe přešitý, schopnost dát dohromady kloudnou větu je bonus, ale není podmínkou.

(8) Mrtví civilisté Hamásu pomohou

Podle Wall Street Journal z tohoto týdne se vůdce Hamásu Yahya Sinwar bránil uzavření dohody s Izraelem na zastavení palby a propuštění rukojmích, neboť se domnívá, že prodlužování konfliktu a nárůst palestinských civilních obětí pomůže Hamásu. Vyplývá to z komunikace mezi ním a vyjednavači Hamásu.

Hlavním politickým cílem Yahya Sinwara je zničení Izraele, který podle něj nemá právo na existenci.

Pozn. redakce: Těmto lidem posílá Amerika a Evropská unie peníze svých občanů.

(9) Bonus: rozhovor na BBC

Novinářka BBC News se ptá bývalého mluvčího izraelské armády na nedávné osvobození izraelských rukojmí, během kterého zahynuli palestinští civilisté. Podle izraelských zdrojů byli rukojmí drženi v domech členů Hamásu mezi civilisty.

Novinářka: „Neměli být civilisté varováni včas, aby se dostali do bezpečí?”

Host: „Samozřejmě, že nemůžeme očekávat, že Izrael bude dopředu oznamovat akci, jejímž cílem je osvobození rukojmích, neboť by teroristé mohli rukojmí zabít, což by popřelo smysl celé akce.”

Pozn. redakce: Tohle jsou absolventi drahých vysokých škol, kteří pracují v elitních novinářských organizacích. Oni rozhodují, co se bude vysílat a jakým způsobem. Jsou hlavním zdrojem informací ze zahraničí pro většinu českých občanů, neboť jejich zprávy přebírají česká média.

Slavný doktor Štrosmajer by k tomu dodal, že kdyby blbost nadnášela, vznášela by se slečna novinářka jako holubička.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*