P.C.Roberts: Fantazie z NYT: Německo se připravuje na vojenskou konfrontaci s Ruskem
Sdílet článek:

P. C. ROBERTS

Už jsem zapomněl, v kterém to roce přestaly být New York Times (NYT), novinami a staly se nástrojem vojensko-bezpečnostního komplexu USA. Nyní se tyto někdejší noviny obrátily na německého ministra obrany Borise Pistoriuse a dvě německé presstitutky, aby společnými silami a v rámci společného úsilí čelit ruské hrozbě propagovaly německé přezbrojení.

V jednom z nejstupidnějších článků, které jsem kdy četl, NYT uvádějí, že Pistorius radí Němcům, aby se připravili na desetiletí konfrontace s Ruskem. A pro možnost, že by snad Putin neplánoval zastavit se při svém současném postupu na hranici s Ukrajinou, co nejrychleji obnovíli německou armádu.

Zde se na chvíli zastavme a připomeňme si Třetí říši, kdy Německo bylo nejvyspělejší vojenskou mocností schopnou porazit Polsko, Francii i Velkou Britanii během několika týdnů. Němci byli tehdy vysoce motivováni a plni důvěry ve svou vojenskou mašinérii, avšak když přišla na řadu jejich konfrontace s Ruskem, neobstáli.

Na rozdíl od této éry je Německo už od roku 1945 americkým loutkovým státem, zaplaveným imigranty z Třetího světa. Americkými sankcemi proti Rusku, ale zasahujícími Německo, je krok za krokem deindustriováno, a představa, že by bylo schopno vojensky čelit Rusku, je dnes k smíchu.

Vezměme nyní do úvahy zde už vyslovený předpoklad, že „nově agresivní Rusko“ se nezastaví na hranici s Ukrajinou: Jak ovšem Putin nejen slovy, ale i tím,jak ruskou vojenskou akci na Ukrajině omezil, dal najevo, že jeho cíl je omezen na dřívější ruská území, která sovětští vůdci v minulosti umístili do Ukrajinské sovětské republiky. Ruské obyvatelstvo na Ukrajině trpělo persekucí a jedině z tohoto důvodu Kreml intervenoval.

Washington si v termínech 19. století stále myslí, že moc se získává dobývaním zemí, což si dnes ani Rusko a ani Čína nemyslí. Podle nich se vliv získává prostřednictvím hospodářské a finanční spolupráce – nikoli tedy ovládnutím půdy či ovládáním vlád. Kteroužto skutečností se vlády Washingtonu a Izraele stávají jedinými dvěma agresivními zeměmi na světě.

Šéf německé zpravodajské služby Bruno Kahl je ještě nedovtipnější než německý ministr obrany. Kahl podle NYT totiž řekl: „Pokud by Ukrajina byla nucena kapitulovat, ruský hlad po moci by to neukojilo. Pokud tedy Západ neprokáže jasnou připravenost k obraně, nubude mít Putin žádný důvod, aby na NATO nezaútočil“.

Z uvedeného je zřejmé, že šéf německé rozvědky nemá o dynamice moci ani ponětí.

Ukrajina je poražena a Rusko svou výhodu nevyužívá. Putin v Kremlu jen sedí a čeká, kdy tento fakt prosákne do vědomí světové veřejnosti.

Nejnesmyslnějším aspektem článku v NYT je předpoklad, že „tvrdá síla“ je síla vojenská, a že tato vojenská síla je nezávislá na síle ekonomické. Jediná síla Německa byla totiž v její ekonomice. A Washington ji Německu uzmul tím, že vyhodil do povětří plynovod Nord Stream a přinutil Německo, aby se lukrativních dohod s Ruskem vzdalo.

Ale nejen to. Ve válečnických protiruských projektech se Německo připojilo k Velké Britanii a v celém tom divadélku tahá ovšem za šńůrky svých loutek Washington. A tak dříve nebo později Evropané pochopí, že válku do Evropy vnáší NATO a nikoli Rusko.

Překlad: Lubomír Man

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 2,03 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*