V nových průzkumech Trump jasně poráží Bidena, jehož popularita klesá. Jak zareaguje Deep state?
Sdílet článek:

SLOVANKA

Aktuální rozdíl v preferencích mezi Bidenem a Trumpem v poslední době roste, takže nyní už by zřejmě demokratům z Deep state nepomohly korespondenční volby,  nasazení hlasů ze záhrobí a všechny další manipulace dohromady.

Pomineme-li fakt, že si tentokrát chtějí republikáni celý volební proces zejména v tzv „swing states“ (státy, které hlasují různě – někdy pro demokraty, jindy pro republikány) ohlídat, takže množství možných manipulací bude poněkud omezeno, pak i ty manipulace, na které nelze tak pozorně dohlédnout, by zřejmě k výhře Bidena nepomohly.

A to byl uvedený průzkum proveden ještě před oficiálním ohlášením obžaloby Huntera Bidena, syna Joe Bidena, z 9 trestných činů.  Lze očekávat, že i tato kauza Bidenovi dále srazí preference.

Nyní si tedy povíme, jak vypadají průzkumy a zaspekulujeme si, jak asi zareagují „Deep state“ demokraté.

Průzkum ukazuje, že Biden zaostává za bývalým prezidentem Donaldem Trumpem v hypotetickém souboji v roce 2024 o 4 procentní body, což je rozdíl, který se zvětšuje se zahrnutím kandidátů třetích stran, což znamená potenciální otřes v tradiční dynamice dvou stran.

Nechuť k Bidenovi se zvýšila – pouze 23 % voličů má pocit, že je Bidenova politika pozitivně ovlivnila, což ostře kontrastuje s nostalgickou ekonomickou reminiscencí na Trumpovu éru.

Termín „bidenomika,“ kdysi prapor naděje, se dnes potácí s méně než 30% souhlasem, což odráží všeobecnou deziluzi. Není divu, že Bílý dům přestal tento termín používat.

Demokratický prezident čelí vážným problémům s vnímáním.

Voliči říkají, že Trump je lepší sázkou než Biden, pokud jde o zabezpečení hranic (o 30 procentních bodů), zkrocení inflace (o 21 bodů) a vybudování ekonomiky (o 17 bodů). Biden vede v tom, kdo se nejlépe vypořádá s potratovou politikou, a voliči říkají, že více než Trump respektuje demokracii. Prezident však není považován za lepšího než Trump, pokud jde o snižování nákladů na léky, což je klíčová iniciativa demokratů. –WSJ

Pokud je tento závod o politice a výkonu, pak má Donald Trump významnou výhodu,“ řekl republikánský odborník na průzkumy veřejného mínění Tony Fabrizio, který průzkum provedl s demokratem Michaelem Bocianem.

„Pokud je tento závod o charakteru a podobných věcech, pak má Biden výhodu.“

 

Aktuálně vypadá souboj všech stávajících prezidentských kandidátů následovně (všimněte si, že 14% je nerozhodných, bude tedy nakonec záležet především na jejich hlasech):

Ať už jde o jakýkoli aktuální průzkum, všechny jsou v neprospěch Bidena. To se samozřejmě může ještě různě změnit, ale Bidenova obliba již pouze klesá.

Jaké tedy bude pravděpodobné řešení ze strany Deep state demokratů?

Nejpravděpodobnější je to, s čím lze počítat už nějakou dobu: místo Bidena nastoupí včas náhradník, zřejmě v podobě kalifornského guvernéra Newsoma nebo kohokoli jiného, kdo by demokratům zvedl preference.

Souběžně může samozřejmě probíhat i snaha o likvidaci Trumpa (viz několik žalob). Mnozí také očekávají, že by mohla příští rok nastat situace, která by vytvořila záminku pro odložení voleb.

Preference se samozřejmě ještě mohou změnit, ale spíš to vypadá, že už brzy páníčci z Deep state uznají, že je nejvyšší čas odstavit Bidena od kandidatury. Ať už ze zdravotních důvodů nebo jinak…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Průzkum neprůzkum, šuma fuk. Minule Trump přímo ve volbách porazil Alzheimera o třicet koňských délek, a bylo mu to platný jak Armstrongovi Měsíc. Na Záchodě totiž nevítězí realita, ale fejky.

  2. Když vidím toho starýho blba,kterej je dnes prezidentem Spojených Států,vůbec se nedivím tomu,že má z USA celej svět leda prdel..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*