P.C.Roberts: Porazí Rusové Ukrajinu i bez zimní ofenzívy?
Sdílet článek:

Zdá se, že osm měsíců trvající politika Kremlu, zdržující jej od rozhodného útoku na Ukrajinu, končí. Ukrajinská infrastruktura, to je energetika, doprava a voda, je rozvrácena, a útoky skutečné ruské války proti ukrajinské schopnosti fungovat postupně eskalují. Ukrajina tak zaznamenává stále větší a vážnější škody, avšak nezdá se, že by zde Rusové chtěli zničit úlně všechno, pokud ovšem Západ a jeho loutková ukrajinská vláda nepřijdou dřív k rozumu.

Západní mediální děvky pochopitelně neinformují veřejnost pravdivě. Západní presstitutky jsou ministerstvem propagandy, které stvořilo obraz ruské porážky. A bylo by skutečně obtížné označit západního lháře největšího, protože kandidátů na tento titul je bezpočet. Ale i tak a aspoň na okamžik vyzvedněme Charlese Moora z britského Telegraphu, který napsal: „Ve světle ukrajinských vítězství zbyla Putinovi už jen jediná naděje. Přimět Západ k jednání“. A nedosti na tom Telegraph přidává informaci, že „Ukrajina by se mohla zmocnit Krymu do Vánoc“.Viz

A podobné nesmysly šíří i američtí tzv. experti na Rusko.

V důsledku takovéhoto zpravodajství mají lidé na Západě v hlavách zcela falešný obraz o situaci. Rusko by de facto mohlo zničit Ukrajinu i bez použití jaderných zbraní a ruská zdrženlivost v tomto směru, podle mě strategická chyba umožńující Západu do sporu vstoupit a válku rozšířit, má však zároveň i řadu legitimních důvodů. Ukrajina a její obyvatelstvo byli součástmi Ruka po staletí a proto zde dodnes existují mnohá ukrajinsko-ruská manželství. Většina Ukrajinců není nakloněna neo-nacistům, kteří dominují na Ukrajině od amerického svržení ukrajinské vlády v roce 2014, a vlády nové přijímají spíš jako jako utrpení.

Kreml netouží mít po boku Ruska rozvrácenou a zbombardovanou zemi, a stejně tak netouží nést odpovědnost za obnovu ukrajinské infrastruktury.

Avšak z pohledu Washingtonu čím více je Ukrajina zničena, tím líp. A jestliže v konečné fázi Putin polovičatá vojenská řešení odmítne a přistoupí ke skutečnému boji, bude s válkou brzy konec. Avšak pokud Washington dokáže zabránit Zelenskému vzdát se dřív, než celá Ukrajina zmizí v suti a prachu, získá benefit z ekonomické a finanční ztráty Ruska, které tíhu z obnovy ukrajinské infrastruktury odnese na svých zádech. Takže nazíráno z Washingtonu: Čím více problémů pro Rusko, tím lépe pro USA – a to be ohledu na to, co to bude stát Ukrajince.

Jsme tedy svědky enormní nelidkosti Washingtonu i dalších metropolí NATO. A je nezpravedlivé, že náklady za tuto západní nelidskost platí Ukrajina a nikoliv Washington a další metropole NATO.

 

Vybral a přeložil Lubomír Man

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

24 Comments

 1. Kdo odsuzuje valku a zabijeni a kradez ciziho uzemi je provokater.No a kdo tu valku provadi tak ji omlouva.Takze presne podle instrukci.Je to jednoduche,a nejistotu to v lidech vzbudi.A o to jde.

  • AHA! Magore a co toto? Co řeknete na toto…jak se hodí co?
   Tisková konference 25. května 1999 v Bruselu. Na dotaz Norské tiskové agentury, proč NATO svým bombardováním připravuje 70 % srbské populace o elektřinu a dodávky vody, tiskový mluvčí Jamie Shea odpověděl: „Elektřina pohání také systémy velení a řízení. Pokud prezident Miloševič skutečně chce, aby všichni jeho obyvatelé měli vodu a elektřinu, stačí, když přijme pět podmínek NATO, a my toto tažení zastavíme. Dokud tak ale neučiní, budeme pokračovat v útocích na cíle, které dodávají elektřinu jeho ozbrojeným silám. Pokud to bude mít dopady na civilní obyvatelstvo, je na něm, aby se s tím vypořádal.“

 2. Pane to chce klid.Zhluboka se nadechnete.Uz je to lepsi?Ted k veci.Michate jablka se švestkama.Narodnostni valky mezi narody jednoho byvaleho statu Jugoslavie srovnavate s dobybacnymi hordami vojaku a zlocincu,kteri okupuji a kradou cizi uzemi suverenniho statu a jez odsoudilo 134 statu OSN.Souhlasili 4 staty a Vy.Mate dve moznosti.Bud byt obcan CR,nebo si zvolit jine.Jen ten svuj nazor z pohodli prohnileho zapadu nechtejte tahat kazdemu tady do bytu.Tak at se daří.

  • To je naporostá klasika….,západní přešlapy a teroristická válka USA proti SRbsku….,tak to je v pořádku..,že? Až na to, že nám USA v Evropě díky Kosovu nainstalovali další muslimský stát….

   Eurosoudruhu Kolemjdoucí, oprav si poslední počty:….ze 193 zemí světa hlasuje současně proti Rusku kolem devadesáti…Hlasují, ale všechny se sankcí nedrží. O zbytku zemí světa nemluvě…Ruský plyn, energie, hnojiva, obilí jsou totiž pro ně víc důležité než nějaký kamaráčoft s USA…,nebo s EU….

  • A pak….,na válce UA a RF se také jedná o národnostní konflikt, kdy ukrajinci vlastně terorizovali svoje východoukrajinské a ruskojazyčné bratry v separatistických oblastech….My za Západu jsme na to házeli naprostý bobek, bylo nám to fuk a šumafuk… MINSK 2 nikdo ze Západu nevynucoval, přesto že to slíbil, a tak to dopadlo tristně. Dneska pozdě bycha honit….Takže i my máme máslo na hlavě, to nám nikdo neodpáře, i když se tváříme že s tím nemáme nic společnýho…My té válce přiléváme olej do ohně….a jednou se nám to vrátí….

   Proč tolik zemí podporuje Rusko, hlavně rozvojových a zemí třetího světa? Protože Americe už nikdo nevěří a Rusko je vlastně, ale i Čína a Indie je pro ty rozvojové země lepší volba….asi tak….

   Kontrolní otázka….,odkudpak bere Rusko čipy do svých zbraní?….,ano, správně….,právě že z toho rozvojového světa…..,sice načerno, ale přece…

 3. A co Vam brani vazeny pane jit do zeme snu a tam se s Vasimi idoly obejmout,oplotit se a na demokaticke staty zapomenout? A co se tyce narodů byvale Jugoslavie,tak se bezte zeptat pana prezidenta Tita co se stalo po jeho smrti,ze se navzajem zacli bratrsky zabijet misto objimani,a co s tim ma svet delat.Prijemne porizeni.

 4. No malem mi ukapla slza jak jste zrovna Vy dojat zabijenim obcanum mezi sebou na Ukrajine,az se do toho vlozila RF,vyzbrojila kverulanty děly,tanky a tezkou technikou a palte(uz to je zlocin).Ukrajina si muze delat zakony jake chce( treba zakazovat jazyk),a Vam a RF do toho zhola nic neni a nedava zadne opravneni napadnout cizi stat.K Vam do bytu taky nemuze nikdo vlitnout jen proto,ze manzelku nutite mluvit cinsky.Zakony stanovila Ukrajina,a vsichni obyvatele byli povinni je dodrzovat,nebo demonstrovat,nikoliv se vyzbrojit a palit po armade.Vy kdyz budete z Melnika(spis kdoviodkud) palit z dela po mestske policii protoze chcete menit zakony,tak budete v kytickach na kopecku mit hrobeček.

  • Drahý soudruhu….,nemůže si UA dělat co chce. Všechno spadá pod nějaký mezinárodní zákony,a normy a to aspoň morálně. Díky jazykovému zákonu se ruskojazyčné oblasti od Ukrajiny odtrhly, pochopitelně odtrhly a protože to tam zelenského parta řešila jedině ostřelováním, tak se v plebiscitu připokily k RF….Jazykový zákon poškodil na UA Rusy a Maďary nejvíce, ruskymluvící se trhli a maďaři má v ochraně Orbán a proto blokuje pro UA vojenskou pomoc….

   Zajímavý, že chování ukrajinských vojsk ti nijak nevadí…,seš ukázkovej farizej a zároveň neuvěřitelně lžeš….

   I tebe si karma časem najde….howgh..

 5. Ano,vsechno spada pod nejake zakony.Ale zda se ze nekteri maji nejak problemy je dodrzovat.Treba kdyz jdu na navstevu k sousedovi tak zaklepu a zeptam se smim?No a nekdo vyboura dvere,chlapa zabije,zenskou znasilni a ve špajzu všechno sežere co najde.

  • Staroušku Kolemjdoucí…,my mladí a perspektivní to vidíme jinak..Ty s tím už dávno přetočeným tachometrem si tu samozřejmě můžeš blábolit cokoli…,tvé stáří tě částečně omlouvá…ha ha..

 6. No vidite jak jste spokojeny s demokracii v ceske republice.Budte za to ze tu muzete spinit a pomlouvat cely svet Eu,NATO,atd rád.Tam kde to tak obdivujete by jste za chvalu NATO a EU mel na 8 roku zajisteno ubytovani a stravu v prijemnem prostředí.Tak si te svobody u nas važte.

 7. Kolemjdoucí už ti není pomoci…,blábolíš naprostý nesmysly. Vzal sis na noc suchý pampersky?….

   • Ano tak presne zni pokyny z ustredi.Plnite vzorne,ale stale porad dokola na vsech diskuzich,kam se Vam podari vlezt.Chtelo by to zmenu vyridte velicimu nadrizenemu.No a pokud bych se mylil a je to Vase presvedceni,tak exkurze do zemi schvalujicich valku by Vas dostala do obrazu.Tak jenom z nudy teoretizujete a fandite jak zapasu Slavie-Sparta.Jó není nad praxi.

 8. No a az by Vas z toho ubytovaciho zarizeni propustili,tak uz by jste mel ten jediny spravny nazor pana diktatora.Vidite jake mate štesti,ze tady muzete kvakat co chcete a nikdo Vas pres tu kušnu nepràskne?.Tak si toho dvojitě važte.

  • Dědku Kolemjdoucí i ty tady kvákáš naprostý nesmysly a koniny a taky tě přes tu tvoji kušnu nikdo neprofackuje.(což je škoda) Válka UA a RF není jednobarevná, vina je na obou stranách, ale proč ti to vůbec říkám? Ty to stejně nepochopíš….

 9. No ja se chovat jak Vy,kolaborovat se statem ktery nas nazval nepritelem a objajovat genocidu ciziho naroda tak se placnu pres hubu sam a nekolikrat si přidam.

 10. “se statem ktery nas nazval nepritelem” … ne bezdůvodně. Moment – koho nás?
  ” objajovat genocidu ciziho naroda” … najděte si význam slov “genocida” a “národ”. Pak snad budete moudřejší. Zejména u definice národa …

 11. Pane vam chybi z tepla Vaseho obyvaku Vas vzit na Ukrajinu a tam Vas nechat pocitat rakety ktere litaji na energeticke zdroje pro zimni preziti milionů lidi a pan diktator pocita,ze vsichno zmrznou.A netaji se s tim,ze je chce vyhladit.On misto aby je zastrelil vsechny pistoli tak usetri naboje a oni stejne pomřou.No a Vy zrejme z nudy tady fantazirujete se slovíçky.Jó ta praxe.

  • Dědku…,di už spát….,zase meleš kraviny….,asi ti sebereme půlku důchodu a věnujeme to na UA…..

 12. No jestli mate s temi prispevky takovy prehled jako s tim dedkem,tak jsem v klidu a muzete psat co chcete,jsou to pouze Vase teoreticke fanatzie.Jó ta praxe,ta chybi.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*