To zas bude nářků v OSN
Sdílet článek:

JAROSLAV ČERVENKA

Izrael je dlouhodobě nucen tolerovat zcela nepřátelský Hamás v Pásmu Gazy. Ten se zjevně nadále nezabývá ničím jiným než likvidací židovského státu.

Kombinované útoky fanatiků z palestinských organizací šokovaly Izrael i část světa. Bylo by naivní si myslet, že se jedná jen o Hamás. Je zjevné, že útoků se účastní teroristická organizace Brigády mučedníků od Al-Aksá. Izralské tajné služby zřejmě zaspaly a Tel Aviv je útokem velmi překvapený. Na fotkách a videích jsou zničené velmi cenné MBT Merkava. Počet mrtvých Izraelců se odhaduje na čtyřicet. Odvetný úder napadené země přinese nepochybně stovky mrtvých Palestinců.

Palestinců, kteří oslavují každého mrtvého Žida a Američana. Lidí, kteří v Izraeli vidí nepřítele a v USA satana. Zmanipulované davy s dlouhodobě vymývanými mozky ideologií Hamásu. Umírněnější Fatah již dávno ustoupil do pozadí. Davy, které si alespoň oficiálně nepřejí mír, ale likvidaci židovského státu. Zároveň jim zjevně nevadí jezdit do Izraele pracovat a přijímat mezinárodní pomoc ze západních zemí včetně USA. A také jim nevadí vzrůstající chudoba, kterou Hamás roznáší jako nemoc.

Je veřejným tajemstvím, že mezinárodní pomoc Gaze končí v rukách Hamásu, jenž ji využívá pro výrobu a nákup zbraní. Drtivá většina raket, které dnes vylétly z palestinského území je vyrobena v primitivních dílnách Hamásu. Ty, co nejsou domácí výroby, byť se stejně jedná o kopie nejčastěji egyptských střel, jsou pašovány nejvíce z Egypta. Jen málo pomoci se dostane potřebným a na budování infrastruktury. Palestina je umělým vředem, který arabské státy záměrně desetiletí nechávají působit jako věčný zdroj konfliktů s izraelským státem. Kdyby Arabové chtěli, již dávno mohli být Palestinci asimilováni v okolních zemích. Jenže oni nikdy nechtěli… Gaza je nejstarší a největší uprchlický tábor na světě.

A zase se spustí kritika ze strany spousty “demokratických” států v OSN a po celém světě, jak je Izrael bezcitný a krutý. Jak nemilosrdně vraždí i nevinné Palestince, absolutně nedodržuje lidská práva a jejich “právo” na sebeurčení. Národ Palestinců, který nově vznikl v padesátých letech minulého století. Problém Gazy nechtějí vyřešit především její obyvatelé. Klaní se radikalismu, násilí a pak jsou v šoku, když přijde tvrdá odveta. A slovo odveta je tu klíčové, protože Izraelci, jako téměř vždy, až reagují na kroky Hamásu.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (74 votes, average: 4,58 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Myslím, že Izrael tímto dostal bianco šek na jakékoli opatření, včetně likvidace/vyhnání arabského obyvatelstva z Palestiny. Potíž je v tom, že ty ne zrovna pracovité Palestince žádný z okolních arabských států jaksi nechce.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*