Glosa MM: Ukrajinská protiofenzíva zaostává za harmonogramem, ale jde podle plánu
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Ukrajinská protiofenzíva zaostává za harmonogramem, ale jde podle plánu, uvedl ukrajinský ministr obrany Reznikov v rozhovoru pro CNN.

Novinky.cz:
Nahlášené ztráty vybavení jsou nad dlouhodobým průměrem, především v dělostřelectvu (týká se to hlavně údajů od ukrajinské strany, protože ruské údaje jsou bohužel do značné míry nevěrohodné).
Na rozdíl od těch ukrajinských, dodávám…

Jonas E. Alexis, Veterans Today:
Kyjev se snaží Rusku pomstít za současné útoky na ukrajinské přístavy, zatímco bezvýsledné pokusy ukrajinské armády dosáhnout pokroku na frontových liniích přinášejí jen narůstající ztráty.
Ruské jednotky pokračují v rozšiřování území, které kontrolují u Kupjansku. V minulých dnech převzaly kontrolu nad několika opevněnými místy v oblasti Masjutovka a Sinkovka.
Russké jednotky postoupily též v oblasti Svatovo, aby vytvořily nározníkové pásmu a chránily tak Luhanskou městskou aglomeraci. Ruské jednotky též překročily řeku Žerebec, získaly kontrolu nad strategickými výšinami na západním břehu a vytvořily 7 km hluboký průlom do ukrajinské obrany.
Na druhou stranu nemohou ukrajinské jednotky hlásit jakákoli vítězství, a to navzdory krvavým pokusům ve všech směrech.
V oblasti Artemovska ruské síly pokračují v odolávání ruské ofenzivě poblíž Berkovky a nedovolují ukrajinským silám získat výšiny v oblasti Klešejevka. V Záporožské oblasti ukrajinské velení vrhá další a další jednotky, aby získaly Rabotino, ale boje se stále odehrávají kilometry od osady.
Boje na frontách jsou doprovázeny vzájemnými útoky na strategické cíle za frontou.
Minulé noci hřměly výbuchy v oblasti Sumy, ale hlavním cílem byly opět oděské přístavy, které zasáhl již minulý útok. Minulou noc byly ovšem zasaženy a zničeny objekty, takže je Kijev nemůže využívat k vývozu obilí. To již oficiálně přiznalo ukrajinské vojenské velení. Mezitím oznámili místní zdroje výbuchy v městech Izmail a Reni, kde byly zničeny nádrže a další objekty.
Den předtím Zelenskij slíbil odplatu za pokračující destrukci ukrajinských přístavů. V noci 24. července byly elektronicky zneškodněny dva ukrajinské drony nad Moskvou. Měly pravděpodobně namířeno k budově ruského ministerstva obrany, ale nakonec poškodily jen dvě civilní budovy.
Ve stejné době 17 dronů napadlo Krymský poloostrov. Popdle ruského ministestva obrany jich bylo 14 elektronicky zničeno a 3 dopadly na území poloostrova. Výsledkem byl výbuch muničnícho skladu.
Útoky na Krym mohou přinést nějaké vojenské výsledky, ale nálety dronů na Moskvu vojensky Ukrajině nic nepřinášejí, jen provokují Rusko k odvetným úderům. Kyjevský režim se tím snaží vytvořit zdání vítězící protiofenzivy, ale jen tím zhoršuje život Ukrajinců.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Reznikovu slava! Konečně jsem se dozvěděli, jaké má Ukrajina ve skutečnosti plány – no hurá.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*