Glosa MM: Ruský plyn s.r.o.
Sdílet článek:

Robert Kučera, majitel firmy Ruský plyn s.r.o., obnovil činnost firmy a chce dovážet ruský plyn. Také mne napadlo před pár dny, že by bylo zajímavé založit družstvo, do kterého by mohli vstoupit občané, kteří upřednostňují svůj život a jeho kvalitu před cizími zájmy a začít jednat rovnou s Gazpromem o přímých dodávkách plynu. Myslím, že těch lidí by byla ohromná spousta a jejich politický vliv nepominutelný.

Prohlášení IVK ze dne 29. srpna 2022: Odmítáme vládní recepty na řešení energetické krize
Po měsících nečinnosti a podceňování naléhavosti problému vláda pod tlakem veřejnosti přichází – v rozporu se svými vlastními dřívějšími proklamacemi – s návrhem na zastropování cen energií.
Vládní recepty považujeme za neúčinné a nebezpečné. Neúčinné proto, že neřeší příčinu exploze cen energií, a nebezpečné proto, že rozvrátí systém dodávek energií jak pro domácnosti, tak i pro podniky a pro instituce jako jsou školy, nemocnice, úřady a tisíce dalších.
Vláda se vyhýbá pojmenování a řešení skutečných příčin dnešní krize. Tou je stupňující se nesmyslný boj s klimatem. Za nedotknutelný vláda i v dnešní situaci považuje projekt emisních povolenek, utlumování energetických kapacit, podporu ekonomicky nesmyslných opatření tzv. Green Dealu, což jsou všechno pravé příčiny raketového růstu cen energií, jehož jsme svědky.
Jedině v odstranění těchto iracionalit spočívá skutečné řešení situace, která hrozí krizí nejen ekonomickou, ale i politickou a sociální. Nic lepšího se vymyslet nedá, nic jiného fungovat nebude.
Musíme hledat řešení naše a pro nás. Evropská řešení náš dnešní problém způsobila. Hledat opět cestu přes Brusel, jak navrhuje naše vláda, krizi jen prohloubí. Musíme nalézt odvahu a přestat si lhát.

„Je nám jedno, kolik Ukrajinců zemře. Kolik žen, dětí, civilistů, vojáků zemře. Tahle válka je jako důležitý fotbalový zápas a my chceme vyhrát,“ vysvětlil bývalý senátor Richard Black, který desetiletí sloužil v americkém námořnictvu. Video s jeho výroky se v současné době šíří po sociálních sítích.
Podle Blacka nenese Moskva ani vinu za začátek války. Dokládá to tím, že vojensko-taktická věda předpokládá poměr 3:1 mezi útočícími jednotkami a obránci – pouze v tomto případě má útočník šanci zvítězit na bojišti, vysvětluje bývalý republikánský senátor. Na začátku války však měly Putinovy ozbrojené síly v oblasti pouze 160 000 mužů, zatímco Ukrajina soustředila 250 000 mužů pro plánovaný útok na Donbas. Jeho závěr: Putin byl nucen zaútočit, aby zabránil Ukrajině v útoku na Donbas.
„Ukrajina nemůže rozhodnout o míru. Rozhodnutí o míru lze učinit pouze ve Washingtonu, ale dokud budeme chtít pokračovat v této válce, budeme bojovat, dokud nezemře poslední Ukrajinec,“ uzavírá Black.

Je nepravděpodobné, že by ministři zahraničí Evropské unie jednomyslně přijali zákaz vydávání víz pro všechny ruské občany, prohlásil vysoký představitel EU pro zahraničí a bezpečnost Josep Borrell.
„Nemyslím si, že by takové přerušení styku s ruskými občany něčemu prospělo a nedomnívám se, že tento nápad má jednomyslnou podporu,“ prohlásil v rakouské televizi ORF.

Vládní doporučení:
Pokud si na zimu upletete svetr z umělého vlákna, přetahováním přes hlavu si vyrobíte též elektřinu.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Docela mi vrtá hlavou, proč pan Kučera nestaví svůj nápad jako akciovku. Dodalo by to obrovský finanční potenciál, nasraných lidí jsou kopice.

  2. Když se spojí americký imperialismus se západoukrajinským ultranacionalismem, trpí celá Evropa.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*