Návrat cenzury ve znovu pirátské Praze
Sdílet článek:
IVO STREJČEK
Myslel jsem si, že tuhle glosu nebudu muset psát. Že ji dnes za mě „napíší“ pobouření politikové všech politických stran, že dnes budou noviny „přetékat“ varovnými a nesmiřitelnými komentáři obhajujícími svobodu slova. A ono nic. Není v dnešní aktivní české politice nikoho, kdo by se vzepřel názorům vrchního vládního „bojovníka s dezinformacemi“ Klímy. Jako by nikomu nevadilo, když tento člověk – se souhlasem české vlády – říká, že „šíření dezinformací by se mělo stát trestným činem“, když obhajuje intenzivní přípravu legislativy, která „umožní vypínat dezinformační weby“, když vykládá o rozdělování stamilionových částek neziskovým organizacím, jež budou „mediálně školit“ (rozuměj nalévat) žáky i seniory, aby nepodléhali „zahraniční propagandě“ (v čele s Člověkem v tísni a Evropskými hodnotami). Nikomu zjevně nevadí, s jakou lehkostí a v zájmu „nejušlechtilejších“ cílů tu pod taktovkou Klímy a jeho soudruhů vzniká jakýsi Akční plán pro čelení dezinformacím, dokument v tichosti zadaný současnou českou vládou, text s utajovaným obsahem. Válka na Ukrajině tak svým „urychlovacím efektem“ způsobila, že i cenzura už je vlastně pro mnohé lidi přijatelná, že tu má být. Nikdy bych nevěřil, že se něčeho podobného – za potlesku našich báječných „demokratů“ – dožiji!

Nejen cenzuře válka otevřela dveře. Lidové noviny tvrdí: „Válka kazí vzduch. Lidé už zase topí uhlím“. Válka asi vzduch kazí, ale to, že se mnozí lidé vrátili ke spalování uhlí nebo dřeva způsobily ceny energií. A vinit za růst těchto cen výhradně válku na Ukrajině možné není, neboť ceny energií výrazně rostly už před ruskou invazí na Ukrajinu. Příčinou jejich růstu byla a dodnes je nesmiřitelná evropská „zelená“ politika, „gretismus“, „boj za klima“ za každou cenu, německé vypínání jaderných elektráren, slepá víra v to, že nám „soláry a větrníky“ k výrobě elektřiny stačí – a až potom důsledky války na Ukrajině. Opakujeme to neustále – to, že se lidé vrátili k uhlí, způsobily vyšponované ceny energií, které mají příčinu ve zničující „zelené“ politice. Nebo snad někdo z nás věří, že až na Ukrajině skončí válka, až se tamní situace vyřeší (a věřme, že k tomu dojde co nejdříve), že za energie budeme platit tolik, kolik jsme platívali před touto válkou?

„Zelená“ politika, jak to aktuálně vypadá, spustila také obchodní válku mezi USA a Evropskou unií. Američané se rozhodli vrhnout do svého hospodářského prostoru stovky miliard dolarů dotací ve prospěch „zelené“ ekonomiky. Tohoto amerického protekcionismu se jiný, tady bruselský „zelený“ protekcionismus leknul, proto jako protitah vyhlásil program „zjednodušení administrativy firmám, které tvoří evropskou zelenou ekonomiku“. Že ale v ekonomice existují a musí fungovat i jiné než „zelené“ firmy, jako by málokoho zajímalo. Což takhle ubrat byrokracie všem? Třeba to bude vhodnější lék než všelijaké dotace a „zelené“ úlevy.

A nakonec ještě něco z domova. Z Prahy. Ta, jak se zdá, už bude mít konečně novou „vládu“. Po měsících tahanic to vypadá, že koalice Spolu si „porodila“ primátora (slabého, nevýrazného, kdysi lékařsko-odborářského šéfa Bohuslava Svobodu), aby svým budoucím politickým souputníkům za tuto pozici (obsazenou tak politicky problematickou a spornou postavou) obětovala skoro vše další. Pirátům za odměnu k jejich dalšímu anarchistickému řádění zase věnovala dopravu, životní prostředí a klimatický plán (!), majetek, legislativu a transparentnost. Koalice Spolu se vzdala i vlivu na územní a strategický rozvoj města nebo, tolik klíčového, školství. A k tomu všemu jim lidovci odmítli starost o finance! Takhle – pro mnohé voliče hrůzostrašně – to v politice dopadne, když je povoleno jednat výhradně jen a jedině o jedné „vládně-půdorysné“ (přestože nesmyslné a v důsledku i zničující) variantě. To hlavní ovšem ale splněno bylo – nebude tam Nacher a ANO… a Praha bude opět pirátská!

 

IVO STREJČEK

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Ten bohuslav svoboda se podle toho fialovýho ksichtu musí snad v tom alkoholu i koupat🤭To si zase v práglu zvolili eso😂👍

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*