Glosa MM: Sestřelení iljušinu přinese ruskému letectvu velké problémy
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Čínský balon, který Američané v únoru sestřelili nad Atlantikem, byl vybaven zařízením k pořizování fotografií, videí a dalších informací, přičemž většina součástek byla vyrobena v USA. Podle sdělení amerických úřadů, které provádějí průzkum jeho trosek, však zařízení nebylo schopno předat nashromážděné informace do Číny.
Tolik zpráva, která kupodivu nebyla vydána 1. apríla…

Americký nejvyšší soud znemožnil americkým univerzitám organizovat přijímací zkoušky způsobem, který by zvýhodňoval studenty určitých etnických menšin. Zvýšit podíl studentů z menšin se takto podle Harvardu snaží 40 procent vyšších odborných a vysokých škol v USA. Americký prezident Joe Biden verdikt zkritizoval s tím, že v rozmanitosti je síla.
Tolik zpráva. Biden má pravdu, proč by mezi vysokoškoláky neměli být zastoupeni i debilové, imbecilové a idioti, stejně jako v politice? A v basketbalových týmech homosexuální trpaslíci a v plaveckých disciplínách černí neplavci? Vždyť v rozmanitosti je síla!

Experty a analytiky (kteří se vždy mýlí a pak jsou udiveni) nelze nemilovat:
Sestřelení iljušinu přinese ruskému letectvu velké problémy, míní Britové. Ztráta velitelského letounu Iljušin Il-22, který spolu s několika vrtulníky při své vzpouře zničili žoldnéři ruského oligarchy Jevgenije Prigožina, bude mít dlouhodobě negativní dopad na vzdušné i pozemní operace Moskvy. Je o tom alespoň přesvědčena britská vojenská rozvědka, jež o tom referuje ve své pravidelné analýze bojů na Ukrajině.
„Il-22M je součástí relativně malé flotily až 12 letadel, která jsou intenzivně využívána jak pro účely velení, tak pro rádiovou komunikaci. Tyto speciální letouny sehrály klíčovou roli při organizování ruských sil v jejich válce proti Ukrajině. Jako vysoce cenné operovaly v bezpečí ruského vzdušného prostoru, daleko za dosahem ukrajinských systémů protivzdušné obrany,“ popisují Britové.
Ti proto usuzují, že ztráta tohoto letounu bude mít pravděpodobně negativní dopad na ruské vzdušné a pozemní operace. „V krátkodobém horizontu psychologický šok ze ztráty velkého počtu členů posádky tímto způsobem téměř jistě poškodí morálku ruských leteckých sil,“ píše britská rozvědka.
„Z dlouhodobého hlediska existuje možnost, že současné úrovně úkolů budou muset být sníženy, aby bylo možné bezpečně spravovat zbývající flotilu,“ míní britští agenti. Podle nich to pravděpodobně podkope schopnost Ruska velet a koordinovat své síly, zejména v obdobích „operací ve vysokém tempu“.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Ten Biden je kouzelný rasista! Prohlásit, že “v rozmanitosti je síla” je “jsem rasista” 🙁 Ono říct na plnou hubu, že určité rasy nejsou žádným kulturním obohacením by bylo asi politicky korektní. Bidenovi přeji, až to bude potřeba, aby ho operoval “rozmanitý” chirurg nebo mu auto spravoval “rozmanitý” automechanik. Možná bychom nemuseli řešit jeho prezidentování USA… PS: A co u nás ta progresivistická svoloč, že ve výspě (demo)demokracie bují rasismus par excellence :-((( PS2: Progresivismus je největší zlo, které ohrožuje samou podstatu Západu 🙁

    • R.To ma jednoduche řeseni na Vaši osobu.Pokud se Vam v nasi výspě demokracie zdá že to neni ono,mužete svobodně jit zkusit tu výspu té fantasticke svobody vseho mozneho i nemozneho třeba do RF.A mate klid.Vidite jak je to jednoduché?A Vy váhate Asi vite proč.

  2. Já nevím….neprospělo by britské rozvědce, aby její členové strávili aspoň pár měsíců v Rusku? Jen aby si tak nějak zjistili, jak je to s tím počkozováním jejich morálky, když spadne jedno létadlo 😀

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*