Zelený úděl a degradace lidské důstojnosti
Sdílet článek:

TOMÁŠ BŘICHÁČEK

Green Deal přispívá k produkci nemyslících, paranoidních stádových individuí, uzavřených do světa strachu a pocitu viny, poslušně přijímajících přiškrcování svobody i chudnutí. Proto je faktorem degradace lidské důstojnosti.

Průvodním jevem nynější vlny klimatického alarmismu je hojně rozšířené chorobné blouznění, které zasahuje různé sféry společnosti, zvláště pak mládež. Vyděšení a pomatení jedinci či celé kolektivy se urputně dožadují na politicích rychlé akce, jinak prý hrozí apokalypsa. Zvykli jsme si na školní stávky, na pokřikování a prostoduché transparenty v ulicích, vandalské útoky na známé obrazy v galeriích, aktivisty lepící se k vozovce, vypouštění pneumatik SUV, klimatické žaloby i na ono pozoruhodné sebevědomí, s nímž nás středoškoláci, studenti humanitních oborů, umělci a další podobní klimatičtí „odborníci“ poučují o tom, co a do kdy musíme udělat.

Když si promítáme v hlavě toto vše, když posloucháme výstupy toho typu, jako byl projev Grety Thunbergové v OSN v září 2019 o jejích ukradených snech a dětství, když nás její tuzemští následovníci ujišťují, že je „nejvyšší čas panikařit“ a že jsme jednou z nejšpinavějších zemí, když pražské kulturní instituce požadují vyhlášení stavu klimatické nouze v hlavním městě a oznamují svou připravenost „být spojenci v boji proti budoucnosti klimatického rozvratu“, když stávkující studenti říkají, že nemohou „jen sedět a vzdělávat se pro budoucnost, která bude podle dostupných výzkumu katastrofická“, když čteme internetové stránky klimazal.cz, které jsou určeny „pro všechny, kteří cítí hluboký smutek za mizející ekosystémy“ nebo požadavky nerůstového hnutí, „které si klade za cíl opustit růstové paradigma a najít způsoby, jak zmenšovat naši ekonomiku a zároveň zvyšovat kvalitu života pro všechny“, když… – bude se v nás patrně dmout směs výsměchu, zlosti a pocitu trapnosti za aktéry této tragikomedie. Nezapomínejme však, že především jde o děsivou ukázku toho, kam může člověka vehnat propaganda a indoktrinace, a že tito lidé a jejich vážnost jsou obětí ideologie, která je dnes a denně obklopuje.

Zelený úděl znamená další prohloubení tohoto problému, a to z následujících důvodů:

 • Stačí už sám fakt, že klimatická agenda je v podobě tohoto plánu vyzdvižena nad ostatní činnosti Unie a že je jí všude plno. Z toho plyne větší zájem médií i akademické sféry a obecně výraznější místo pro toto téma ve veřejné diskusi.
 • Green Deal není toliko pokračováním předchozí politiky. Je od počátku založen na vyhraněně panikářské linii, přičemž se otevřeně odvolává na tzv. „Zprávu soudného dne“ Mezivládního panelu pro změnu klimatu z října 2018. Vychází z přesvědčení, že musíme jednat ihned, že jsme v klíčovém okamžiku, že toto desetiletí je rozhodující, volá se „Teď nebo nikdy!“ apod.
 • Ideologické působení na mládež a na celou veřejnost je výrazně zesíleno. Pozorujeme mimo jiné snahy o maximální využití vzdělávacích systémů (viz doporučení Rady o učení v zájmu zelené transformace a udržitelného rozvoje nebo příručku GreenComp), agitaci pomocí Evropského klimatického paktu nebo propagační kampaň „You are EU“.

Celé toto šíření katastrofických vizí budoucnosti, umělé vytváření pocitu časové tísně a vnucování jediných zaručených „vědeckých“ řešení aktivně přispívá k tomu, že namísto racionálních, kultivovaných lidských bytostí vychováme nemyslící, paranoidní stádová individua, uzavřená do světa strachu a pocitu viny, papouškující naučené poučky, snící o návratu do předprůmyslové éry, poslušně přijímající přiškrcování svobody i chudnutí. Proto je namístě vnímat Zelený úděl jako faktor degradace lidské důstojnosti.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (85 votes, average: 4,98 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

 1. Není to chorobné blouznění, ale miliardový byznys, ve kterém jedou média, aktivisté, kteří se lepí na silnice, i prodejní vědci a politici. Vytvořili ideologii, kterou někteří podporují nezištně, ale hlavní aktéři / Al Gore, Greta / vydělávají milióny. A my ostatní jim tento podvod platíme – emisní povolenky, dotace pro OZE atd.

 2. Ano Green Deal je jedním z mnoha faktorů dlouhodobé degradace lidské důstojnosti, pramenící z úpadku Euroatlantické společnosti, jež probíhá nějaké to století.

  Zázrak zrození a posvátnosti života, který patřil a stále patří k dosud nepoznaným a nepochopeným tajemstvím Božské projevující se síly, jsme nahradili ideologiemi, které vycházejí z tzv. vědeckého poznání. To je ovšem roztříštěné, poplatné populistickým narativům, plné existenčních strachů a naprosto neschopné pochopit úplnost života v jeho nemateriální (duchovní) podobě.

  Chorobné blouznění je přímím důsledkem ztráty spojení s tímto pramenem Božské esence napájející potřebu člověka obnovit vnitřní sílu a schopnost vypořádat se s démony vlastní pomatené (nemocné) mysli.

  Na hodnotový piedestal jsme si dosadili lidská práva, zákony, smlouvy, deklarace, atd. Mácháme jimi před očima otupělých občanů přičemž jim sami přestáváme rozumět. Zdrceni poznáním, že nevyřešili naše strachy, obsese, nenávisti a další nešvary jsme se rozhodli zavírat oči před pravdou !

  Tak jsme si vytvořili svoji pravdu, jednoduchou, povrchní, dle potřeb a zadání upravitelnou. Kdyby s ní někdo měl problém máme tu přece různé drogy, které nám již pomohou správně vidět realitu. No a každý kdo by i přesto odmítal naše opojené vidění světa budeme soudit a vylučovat z naší krásné dokonale pokrytecké společnosti.

 3. Pruji stále stejně nebo každým měsícem o trochu víc, ale pomalu chudnu. Za víc práce, méně peněz (menší hodnota). Někde je tedy žába na kameni. Myslím, že u nás je to třeba ČEZ.

 4. Je to obrovský byznys, stejně jako lhaní o pánbíčkovi. Obávám se, že jediná cesta z toho ven je mocenské zlomení vlivu příslušných lhářů a na ně napojených organizací.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*