Glosa MM: Víra, že lze dosáhnout bezpečnosti vyzbrojováním národů, je osudnou iluzí
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Slova k zapamatování:

Šéf NATO Jens Stoltenberg na setkání s europoslanci ze zahraničního výboru a podvýboru pro bezpečnost a obranu: Ukrajina pokročila v protiofenzivě, kterou zahájila letos v červnu s cílem získat znovu kontrolu nad Ruskem obsazeným územím. Ukrajinci postupně získávají další území. Dokázali prolomit obranné linie ruských sil a postupují vpřed.

Americká viceprezidentka Kamala Harrisová v rozhovoru pro CBS: Je zcela zřejmé, že Rusové jsou velmi zoufalí.

Polský ministr obrany Mariusz Blaszczak: Hodláme vybudovat během příštích dvou let nejsilnější armádu v Evropě. Vláda už objednala zbraně za 24 miliard dolarů.

Albert Einstein: Víra, že lze dosáhnout bezpečnosti vyzbrojováním národů, je osudnou iluzí.

Ministr vnitra Rakušan:

Silná a nezávislá média veřejné služby jsou jednou z podmínek fungování demokracie. Připlatit si za ně měsíčně pár desetikorun je to nejmenší, co můžeme udělat pro větší odolnost naší společnosti. Jejich zestátnění, po kterém někteří volají, je naopak cestou k orbánovskému okleštění demokracie. Koncesionáři by sice ušetřili pár stovek ročně, škody pro naši společnost by ale byly nevyčíslitelné.

Dodávám:

Taková Kanada (CBC) nebo Španělsko (TVE) jsou tedy okleštěné demokracie, neboť jejich veřejnoprávní vysílání jsou placené ze státního rozpočtu (a reklam) a adorovaný Tchai – wan má veřejnoprávní jediný program placený jen z reklam (to bychom měli napodobit).
Pokud bych měl použít Rakušanův styl, zdá se mj, že silně bidenovatí.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*