Glosa MM: Nezasloužené zisky
Sdílet článek:

Když už se vláda chystá mimořádně zdanit „nezasloužené“ zisky energetických společností a bank, neměla by v rámci této podivné logiky zdanit i farmaceutické firmy a zbrojaře? Nebo snad vláda předpokládá, že válku na Ukrajině způsobila svým umem Czechoslovak Group?
Viz zpráva:
Zbrojařská skupina Czechoslovak Group vykázala za první polovinu letošního roku silný nárůst tržeb i zisku. Kromě dlouhodobých kontraktů je to výsledek zbrojních dodávek na Ukrajinu.
Tržby holdingu vyskočily meziročně téměř o dvojnásobek na 13,8 miliardy korun, vyplývá ze zveřejněné pololetní zprávy CSG. Nárůst zisku byl ještě výraznější. V čistém skupina za prvních šest měsíců vydělala 1,7 miliardy, tedy více než za celý loňský rok.

Republikánský kongresman Paul Gosar na twitteru:
„Už žádnou zahraniční pomoc a zvláště ne na podporu války, do které jsme se vůbec neměli míchat. Biden a jeho zločinecká rodina možná něco Zelenskému dluží, ale Amerika mu nedluží vůbec nic.“

Nizozemsko snižuje počet svých vojáků v mnohonárodnostní předsunuté jednotce Severoatlantické aliance na Slovensku a odsun se týká také jedné baterie systému protivzdušné obrany Patriot, sdělila mluvčí slovenského ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.
Tuto zprávu jsem si přečetl v několika našich mediích, ale ani jedno z nich nenapsalo, proč tak Nizozemsko učinilo. To už se ti naši novináři ani neumějí na patřičných místech zeptat?

Prastará lovecká moudrost:
Existuje několik způsobů, jak vyhnat medvěda z brlohu, nikdo však nezná způsob, jak jej zahnat zpět.

Čeština je jazyk vtipný:
Premiér Fiala bude od nynějška zahajovat zasedání sněmovny novým heslem: „TOPte na 09 stupňů, jinak vám ODStřihneme teplou vodu i elektřinu a půjdete SPOLU s bezdomovci pod STAN.“

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Stacilo by pro mir na svete,kdyby agresori dobyvacnych valek sedeli doma na zadku,a divali se na televizi

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*