Blíží se konec světa!
Sdílet článek:

Incidence koronaviru je nejvyšší od poloviny června, šíření nákazy se zrychluje! Tak praví stranický deník a mluví o tom, že reprodukční číslo je nad 1,3. Nastává apokalypsa, naprostý a všeobjímající ragnarök (soumrak bohů).

Stranický deník varuje!

Zodpovědní redaktoři pochopitelně čerpali z čísel ministerstva zdravotnictví, takže naprosto není pochyb o jejich pravdivosti. Ta hrůza, považte! Čísla se zdvojnásobila z 67 na závratných 124! Nastala rekordní středa oproti minulému nedělnímu odpoledni. Přičemž se s bohorovným klidem zaměňuje nakažený s pozitivně testovaným nebo nemocným. Autoři článku věští, že smrt obchází kolem vašich dveří, proto utěsněte okna, se svými blízkými se rozlučte a napište poslední vůli!

Reprodukční číslo je 1,3 a v nemocnici jsou 2 pacienti. WTF!?

Přiznám se, že mě rozveselilo uváděné reprodukční číslo. Kdopak si ještě dneska vzpomene na to, jak soudruh Prymula oplošťoval křivku? Pokud by se křivka neoploštila, tak by zkolaboval zdravotní systém. Protože číslo R tohle a číslo R támhleto, oploštit, zachránit a jiná podobná slova padala z úst zodpovědných spasitelů. Jak dobře je ono posvátné reprodukční číslo zkonstruované a jaký má obrovský význam, se ukázalo nyní. Máme číslo 1,3! Zdravotnictví kolabuje? Překvapivě ne, dokonce je v nemocnicích lidí minimum. Ve váženém stavu v nemocnici zůstávají dva pacienti. Ano, skutečně oba dva, jako dva kusy. Ne dva tisíce, ale opravdu jen dva. Dokonce by se dalo říct, že to lepší být už ani nemůže. Tak, hej, Prymula, co to jako je?

No tak jsme kecali a co má bejt?

Vnucuje se mi taková nejapná myšlenka a určitě nemůže být ani trošku pravdivá, že ne? Napadá vás taky? Skoro se stydím to napsat, ale čísla ukazují, že celá šaškárna s oním posvátným koeficientem je vyfabulovaný nesmysl opentlený odbornou hantýrkou. Přeloženo a vyjádřeno pěkně česky – dali jsme tam nějaké numero s dobře znějícím názvem, ať to vyjde, jak potřebujeme. Díky tomu pak ty naše výžblepty, co prodáváme jako expertní kecy, nezní zas tak pitomě. Ó mýtické vzývané číslo R, o kterém dezinformátoři tisíckrát psali, že je to nesmyslné hausnumero. Co čert nechtěl, zase ti nepřátelé pravdy nějakým způsobem měli pravdu. Už zase se ukázalo, že vláda lhala. Po kolikáté už? Spočítá to někdy někdo? Další modla s rachotem padá na smetiště.

Pozor na závrať z úspěchu!

Vládní podržtaškové zachmuřili své tváře a lkají na následující námět. Copak loni v srpnu, to jste si taky tak lebedili, a pak začalo umírání. Tisíce a tisíce mrtvých. Nebýt opatření, nezůstal by z vás na živu ani jeden! Tento nesmyslný argument s negativním následkem, který nenastal, býval svého času brán jako vtip – chlápek rozhazuje prášek po ulici a říká, že je to proti výskytu šavlozubých tygrů. Na námitku, že tu žádní přece nejsou, odpovídá, že to je důkaz funkčnosti prášku. Na podobné argumentaci stojí celý lockdownův syndrom.

Takhle se v normální racionálně pojaté diskusi argumentovat nedá. Dovolte mi, abych to udělal za „experty“. Máme tu země, které nezavedly žádná opatření, a masové vymírání se v nich nekoná. Namátkou Bělorusko, Florida, Texas apod. Že to začne na podzim? Jasně, že ano. Stejně jako slunce svítí ve dne, tak pokaždé na podzim přicházívají respirační onemocnění jako chřipka, rýma, nachlazení atd. Už se i ukázalo, že chřipka je větší nebezpečí, než onen hrůzostrašný bezprecedentní covid. Byť oficiálně chřipka zmizela, ale my víme své, že? Jediné, co je opravdu nebezpečné, jsou opatření vlády a mediální masáž. Ty reálně ohrožují lidi stresem, depresemi, obavami z návštěvy lékaře, odkládáním zdravotních výkonů a vysáváním rozpočtů veřejného zdravotnictví na zbytečné nesmysly jako plošné testování.

Důsledky akceptace vládních lží jsou tragické

Na základě vylhaných argumentů byli občané oloupeni o svoje životy, bylo jim zakázáno pracovat, bylo jim podlomeno zdraví nesmyslnými dusítky, byli zadluženi, byly vykradeny zdravotní fondy, byla zničena ekonomická prosperita. Celkové škody dosahují hodnoty hrubě přes bilión korun. Abyste docenili, co to číslo znamená, tak pro porovnání HDP ČR je cca 5,3 biliónu Kč. Řečeno stručně na záchranu životů jste odevzdali kolem 25% HDP. Aby to bylo kapku srozumitelnější, představte si to jako svou mzdu. Takže pak jde o tři výplaty včetně všech odvodů, tedy o částku představující mínus 6 výplat v čistém za stejnou celoroční práci. Proč nejste rádi? A to vše na základě lží vládních odborníků. Jaké odměny se dostalo těmto dobrosrdečným soudruhům? Mohu vás, milí čtenáři, všechny ujistit, že se těmto lidem daří výborně a nemají starosti o své živobytí. Možná mají trochu trápení do čeho investovat nečekaně nabyté jmění, ale snad to nějak vyřeší. Nebuďte nepřejícní! Celá ta skupina zmrdů se může dotrhat smíchy, jak se baví naší tupostí a důvěřivostí. Copak jsem opravdu takto pitomí, že si tohle necháme v klidu líbit?

Proč to pořád snášíme?

Tuhle otázku si asi klademe všichni, zaznívá i v diskusích pod články na toto téma. Ty lži jsou tak zjevné, tak průhledné a přesto byznys jede na plné obrátky. Jednoduchá otázka, ale není na ni snadná odpověď. Co je na tom ale nejzajímavější, že ti zmrdi v klidu vše napíší do novin, stačí jen číst. Jsou při lžích přistihováni opakovaně, znova a znova. Jak je možné, že to tak snadno prochází? Příčina je v tom, že rozum obecně není slabý, ale pohybuje se ve vytvořeném informačního prostředí, které ani nepřipustí možnost jinou než oficiální.

Kde je zakopaný pes?

Hlavním problémem je, že jsme zvyklí věřit autoritám. Je to přirozené, nemůžeme znát vše a rozumět všemu. Proto si běžně uvažující člověk sám sobě řekne, něco na tom musí být, když to říkají odborníci. Proto první úkol, který stojí před PR covidu, je prodat tu partu nemehel jako přední odborníky a znalce všehomíra. Demonstrativní ukázku reprezentuje Flégr. Jeho odbornost spočívá v dopisování si s kocourem, ale přesto jej vzývají jako předního vědce. Vůbec se neřeší, že jeho kompetentnost k problematice je záporná. Zároveň se masivně cenzurují ti, kteří říkají něco jiného než oficiální propaganda, a to zejména v případě, když jsou vysoce znalí problematiky.

S tím souvisí potřeba glorifikovat „odborníky“ hlásající ty správné pravdy. K tomu slouží různé ceny, diplomy, stáže na prestižních univerzitách apod. Příkladem nechť je soudruh Prymula a jeho životopis, který ukazuje naprosto vše podstatné. Impozantní CV, což? Kdo by polemizoval s takovou autoritou, co? Jen té autoritě chybí nějaká lékařská praxe, ale to nic. Lehká odbočka o vysoké úrovni prestižních univerzit – přednáška na téma nevysloveného rasismu ve francouzském jídle. Myslíte si, že tohle je nějaká cáklá ženská a naprostá výjimka? Ta vylezte z ulity, tohle je standard. Sebeobrana, která z toho plyne, je demaskovat autoritu oficiálně vychvalovaných figur poukázáním na jejich chybějící odborné kompetence. Tyto postavy s naprostou sebejistotou budou trvat na tom, že bílé kolečko je černý čtverec, protože jim to prospěje v kariéře. Pokud jim kariéra naznačí, že je lepší tvrdit opak, v klidu změní pozici ze dne na den. Pokud jste někdy pracovali ve větší firmě, jistě znáte podobné typy velmi dobře. Říká se jim zmrdi. Tyhle typy politika a veřejná sebeprezentace láká jako magnet.

Arenberger šetří korunku ke korunce

Vezměte si Arenbergera. V klidu si tiše šetří korunku ke korunce a najednou jako můra do plamene vleze do záře reflektorů. Náhle je na jeho spořivost vidět. Nemovitost tu, milónky támhle a lidé se začínají ptát, kdepak na to z platu ředitele nemocnice vzal? Hloupý určitě není, copak mu nedošlo, že to bude muset přiznat? Ale došlo, ale jako egomaniak nemohl tomuto vábení odolat. O povaze těchto lidí nejlépe vypovídá, když je necháte mluvit – pro silnější povahy rozhovor se soudruhem Arenbergerem, který je však i na zmrdovské poměry naprostá lahůdka. Obsah sdělení jednoduše zní – vy si mne, holomci, prostě nezasloužíte. Jak sympatické je v kontrastu s tím prosté vyjádření guvernérky Jižní Dakoty Kristi Noem(-ové), která se k povinnému uzavíraní obchodů vyjádřila, že se nedokáže postavit před lidi a říct jim, že jejich živobytí není důležité.

Braňte svůj svět!

Klíčové je tedy pochopit, že se jedná o zmrdy bez autority, znalostí a s pochybnou odborností, kteří plácají rádoby vědecké termíny, ale reálně se jedná o fachidioty či poraděnky. Tento stav bude trvat tak dlouho, dokud to budeme snášet. Dokud si neuvědomíme, že neumětelové, co umí akorát kibicovat, nejsou ti správní vůdci. Ale abych zakončil na optimistickou notu. Kšefty s vakcínami se moc nehýbají, tak naočkujeme zvířátka v zoo. Díky tomu určitě přežijí apokalypsu, protože jsou očkovaná. Očkují se zvířátka, tak proč ty ne?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*