Glosa MM: Petropavlovská pevnost
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Je tady návrh z lidu:
Pražský hrad by se měl přejmenovat na Petropavlovskou pevnost.

Troufám si tvrdit, že za léta práce na zdravotní reformě toho vím o financování zdravotnictví, vlivu bonifikací, malifikací a velké spoustě dalších systémových fines docela dost.
Ovšem pokud má být pravdou to, co je popsáno v následující zprávě, tak mám dojem, že jde o výsledek práce neumětelů a fachidiotů nebo vtipálků, kteří o financování zdravotnictví nevědí nic a chtějí jen vytáhnout další peníze z kapes pojištěnců.
Na ministerstvu financí vzniká návrh na změnu sazby zdravotního pojištění ve vazbě na chování občana ke svému zdraví. Ten, kdo by se choval nedostatečně nebo nevhodně vůči svému zdraví v kalendářním roce, by měl v nadcházejícím roce navýšen odvod zdravotního pojištění o jeden procentní bod.
„Za nedostatečné chování by bylo považováno například neabsolvování vybraných preventivních prohlídek, které jsou přesně měřitelné. Objem vynaložených prostředků z veřejného zdravotního pojištění je u pacientů, kteří nechodí na preventivní prohlídky, vždy vyšší než u lidí, kteří pravidelné prohlídky absolvují,“ vysvětlil Martin Šamaj. „Nevhodné chování je například jízda v autě bez připoutání bezpečnostními pásy, chybějící lyžařská helma při pádu na lyžích aj,“ nastínil.
Zvýšené sazby za zdravotní pojištění by se týkaly zaměstnanců i OSVČ. V rámci solidarity by stát z opatření vynechal státní pojištěnce, tedy nezaopatřené děti, důchodce, příjemce rodičovského příspěvku, ženy na mateřské nebo rodičovské dovolené, uchazeče o zaměstnání a další.
Čeho se, proboha, v tomto Kocourkově ještě dočkáme? Kvalitní zdravotní systém je jako švýcarský chronometr, kde každá osička, kolečko, pérko a závlačka má své nezastupitelné místo, a tento chronometr je i tak zapotřebí čistit, promazávat a seřizovat. Tahle squadra mi připomíná „odborníky“, kteří všechna ta známá kolečka, péra, osičky a závlačky vložili do pytlíčku, protřepali jej, vysypali na stůl a ejhle! Máme tu nové vylepšení zdravotního systému! Heuréka! A když to pořádně nefunguje? Tak tuhle přidáme osičku, tam ubereme kolečko…

S tím, jak se blíží vydání kouzelnické hry Hogwarts Legacy, stupňují svůj odpor aktivisté, kterým je trnem v oku autorka knížek J. K. Rowlingová. V jejich očích spáchala ten nejhorší zločin, neboť se před necelými třemi lety dotázala, „zda lidé, kteří menstruují, nejsou zkrátka ženy.“
Aktivisté proto tvrdí, že kdo si hru koupí, přispívá tak k výdělkům Rowlingové, a tím podporuje nenávist k transgender lidem.
Tolik zpráva o „aktivistech“ a o hořkém konci euroatlantické civilizace.

Informace k zapamatování, abychom se záhy nedivili:
Slovnaft uvedl, že loni během pěti dnů zpracovával jen ropu z Blízkého východu, což mu zvýšilo náklady o 15 milionů eur (asi 357 milionů Kč).

Holger Zschäpitz, vedoucí redaktor ekonomické a finanční redakce německého deníku Die Welt a jeho nedělního vydání Welt am Sonntag, bije na poplach. „Dobré ráno z Německa, kde model exportu neustále eroduje. Kdysi značný exportní přebytek Německa padající z útesu se v roce 2022 meziročně snížil o více než polovinu, o 80 miliard € v důsledku rostoucích nákladů na energii, což je nejnižší hodnota od roku 2000 a pátý pokles v řadě,“ napsal.
Problém je ovšem v tom, že má-li německé hospodářství rýmu, pak to české chytí zápal plic.

Tak tomu říkám objektivní zpráva!
Podle zpravodajského webu Novaja Gazeta.Jevropa, který se odvolává na nejmenovaný zdroj ze štábu ruské operace na Ukrajině, jsou ruští generálové připraveni poslat na porážku desetitisíce vojáků, aby vyhověli rozmaru vrchního velení.

Ivo T. Budil:
Domnívám se, že definitivně skončilo polistopadové období, které pravděpodobně jednou budoucí historikové tvořící v osvícenějších časech označí za „epochu velké iluze“. Zdálo se, že po roce 1989 bude možno vybudovat svobodnou a prosperující společnost podle vzoru velké obnovy západní společnosti v letech 1945 až 1975, která se ve Francii nazývá „třicet zázračných let“. Ve skutečnosti jsme byli kooptováni jako ekonomická kolonie a politický protektorát Spojených států amerických a severozápadní Evropy, kde se nalézá jádro západní politické moci. Již od sedmdesátých let dvacátého století prochází západní společnost hlubokou krizí projevující se rezignací na produktivní síly kapitalismu a tvořivý potenciál rozumu, zaměřením na finanční spekulace jako hlavní zdroj zisku, konzumním způsobem života, podléhání iracionálním ideologiím a aktivismu, rozkladem školství a celkovým kognitivním úpadkem. Jsme zastínění novými ohnisky civilizačního a technologického pokroku nacházejícími se především v Asii. Tragédie české společnosti spočívá v tom, že v okamžiku, kdy jsme byli připraveni k rozmachu a využití našeho potenciálu, jsme byli strženi do dlouhodobé stagnace ústící do nevědomosti, chudoby a zaostalosti. Dva předchozí prezidenti se navzdory svým osobnostním zvláštnostem snažili tomuto osudnému procesu vědomě či instinktivně bránit či alespoň jej brzdit. Nově zvolený prezident nic takového dělat nebude. Naopak, je poslušným a snaživým nástrojem této „cesty do hlubin noci“.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. tak to jsem rád,že jsem si tu hru předobjednal jestliže to aktivisty nasere!!!! 🙂

  2. Tak soucasnou situaci ma autor clanku perfektně zmapovanou.Skoda ze ji nemeli s panem privatizatorem zmapovanou v 89.To by se z toho rozkradeneho co opustilo statni erar lecos vylepsilo.Vzor kolonialni Velke Britanie kde jela madam Thatcher takovy propousteci fičak,ze se u nas museli zachranovat jejich hornici malem pred smrtí hladem.A naši páni se v tom zhledli.Vsechno pryc a v cizich rukach a oni se diví jak divý kde je ten ekonomicky tygr Evropy.No oni se za ty tygry muzou se svoji ekonomickou situaci pocitat.Ale co zbytek?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*