Ministr Válek nadále perlí
Sdílet článek:

Nejdříve nám jen tak mezi řečí oznámí, že nemocnice nemají zajištěné vytápění a že pokud ho mít nebudou, tak odstoupí (nevím, jestli odstoupení ministra mrznoucí pacienty zahřeje a počítám, že Markéta Pekarová Adamová několik desítek tisíc svetrů do zimy neuplete).

No a nyní “objevil Ameriku” a oznámil nám, že stát musí zlikvidovat vakcíny za 14 miliard korun a že hodlá vyjednat s Pfizerem změnu smluv. Bez ohledu na to, jak bude úspěšný (můj odhad je, že nám vítězoslavně oznámí, že vyměnil část vakcín za Paxlovid, který se nespotřebuje úplně stejně jako vakcíny), mu tímto vzkazuji, že se probudil příliš pozdě a že zbytečné náklady vynaložené z peněz nás všech, jež byly vyhozeny z okna čistě v důsledku jeho nečinnosti, mu po pádu téhle loutkovlády do koruny vyúčtujeme.
Bude se jednat o zbytečně odebrané vakcíny od 20.4.2022 tohoto roku, kdy jsme jej vyzvali k tomu, aby se připojil k Polsku a odmítl další vakcíny odebírat a platit za ně.

Ke dnešku tak pan Válek dluží naší zemi cca 3,7 miliardy Kč. Tato škoda se každým dnem, kdy neodmítne odebírání vakcín, nadále navyšuje. A já se zavazuji, že mu účet za jeho liknavost po nástupu do vlády v plné výši předložíme. Uplatníme jej v rámci trestního řízení ve věci porušování povinnosti při správě cizího majetku, kterého se pan ministr Válek svým jednáním dopustil.

Jak už jsem psal včera – i když nyní ještě v mnoha ohledech nežijeme v právním státě, čas skládání účtů se neúprosně blíží. A pan Válek bude jedním z prvních na řadě.

Pro připomenutí zasílám text mé petice a výzvy adresované ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi dne 20.4.2022. Petice má ke dnešku přes 20.000 podpisů. A myslím, že je stále zcela aktuální.

PETICE ZA OKAMŽITÉ ZASTAVENÍ ODBĚRU VAKCÍN

V úterý 19.4.2022 oznámilo Polsko, že nebude přebírat další vakcíny proti onemocnění covid-19. Důvodem je téměř nulový zájem občanů této země o další vakcinaci a obrovské finanční náklady vynakládané na jejich nákup.
Česká republika dle sdělení bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha platí za odběr vakcín zejména od společnosti Pfizer zhruba 900 miliónů Kč měsíčně. Zájem o očkování mezi občany naší země dramaticky klesá, pokles průměru počtu očkování za jeden den klesl od ledna více než třicetinásobně. Lze důvodně předpokládat, že zájem o očkování bude klesat i nadále.

Proto s ohledem na to, že:
– zájem o očkování dramaticky klesá,
– přebytek uskladněných vakcín, které Česká republika odebrala, nad poptávkou občanů po očkování dramaticky roste,
– Česká republika vynakládá zcela zbytečně 900 milionů Kč na nákup látky, kterou v žádném případě nebude schopna vyčerpat,
– už dnes je zřejmé, že velká část nově odebraných vakcín nebude upotřebena a bude muset být kvalifikovaným způsobem zlikvidována, což si vyžádá další nemalé náklady,
požadujeme, aby se vláda České republiky připojila k rozhodnutí Polské republiky a s okamžitou platností rozhodla o okamžitém zastavené odběru dalších vakcín proti onemocnění covid-19. V případě, že tak neučiní, žádáme Poslaneckou sněmovnu České republiky, aby vládu k tomuto rozhodnutí zavázala.

Současně požadujeme, aby se vláda České republiky spojila s vládou Polské republiky za účelem sjednocení právních kroků, jež bude nutné podniknout vůči Evropské komisi a výrobcům vakcín v rámci očekávaného právního sporu.
Pozn: Autor této petice tímto výslovně prohlašuje, že je připraven Českou republiku v tomto sporu zcela zdarma právně zastupovat.
————————————————————————

Skoro to vypadá, že jsme my dezinformátoři opět měli pravdu, což?

 

Jindřich Rajchl

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*