FTX, Selenskyj, Biden: Kryptomiliardový zločin, který neměl vyjít na světlo
Sdílet článek:

„Vyšetřovatelé jsou již aktivní, Sam Bankman-Fried (30), zakladatel nyní zkrachovalé americké kryptoburzy FTX, uvízl na Bahamách: Jen několik médií informuje o ekonomickém a politickém thrilleru, ve kterém zmizelo 50 miliard – pravděpodobně kvůli výbušným vazbám,“ píše šéfredaktor Richard Schmitt v dnešním Exxpressu.


Mimochodem – pro ty, kteří budou zase psát, že Exxpress je bulvár – věřte, že jen proto, abych vám udělal radost, rád bych citoval jiné médium, bohužel jsem žádné mainstreamové médium nenašel. Bude to nějakou dobu trvat, než se někdo odváží psát o souvislostech mezi dary pro Ukrajinu a financováním Demokratické strany USA.

Článek pokračuje:

„Americká vláda pod vedením demokrata Joea Bidena převádí miliardovou pomoc na Ukrajinu od března 2022 a vláda pod vedením Volodymyra Zelenského spolupracuje s kryptoburzou FTX Sama Bankmana-Frieda od března 2022 (v sázce jsou pravděpodobně také miliardy) – a tento Sam Bankman-Fried pak obratem daruje 30 milionů eur na demokratickou volební kampaň: Toto je krátká verze zásadního politicky výbušného aspektu bankrotu kryptoburzy FTX v hodnotě 50 miliard eur.

Kromě toho se pravděpodobně prostřednictvím FTX vybralo obrovské množství peněz na pomoc Ukrajině – kritici to považují za „velký stroj na praní špinavých peněz pro zločince, pašeráky a narušitele sankcí“.

Zatímco šéf FTX nyní uvízl ve své luxusní vile na Bahamách, došlo také k záhadnému hackerskému útoku na kryptoburzu tohoto mladého podnikatele, který byl nedávno oslavován jako „nový Warren Buffett“: Neznámí pachatelé zřejmě vybrali o víkendu kryptoměny v hodnotě více než 600 milionů dolarů, podle výpočtů analytického domu Nansen. Společnost FTX prostřednictvím Twitteru potvrdila, že došlo k „nesrovnalostem“ v pohybech mezi digitálními účty (wallety) obsahujícími kryptoměny.

O pár hodin později burza oznámila, že kvůli „neregulérním transakcím“ převedla všechny kryptoměny do tzv. cold storage, kde je lze lépe chránit proti přístupu. Jde prý o peníze z amerického i mezinárodního byznysu. “Není jasné, kdo přesně tyto transakce provádí, ale ve skutečnosti se takové obchody v tuto chvíli neočekávaly,” řekl podle “Handelsblattu” generální ředitel analytické společnosti Nansen.

Nyní samotná krypto burza FTX radí smazat aplikaci FTX a přestat používat web…

Stále není jasné, jak masivně byla ukrajinská vláda zasažena krachem FTX – jedna věc je jistá: jde o miliony, ne-li miliardy, fondů pomoci, které zmizely. Vláda Volodymyra Zelenského v březnu oficiálně potvrdila, že bude s FTX spolupracovat. V rozhovoru pro CNN to potvrdil i Sam Bankman-Fried.

Jak vláda USA, tak vedení EU by měly mít největší zájem na okamžitém objasnění, zda z FTX zmizela finanční pomoc daňových poplatníků. Všechna velká německá média by také měla v zájmu občanů požadovat odpovědi na tento finanční a politický thriller – ale v Evropě se o tom téměř nemluví.

V Turecku nyní finanční úřady zahájily vyšetřování FTX: Vždyť osm milionů Turků investovalo své peníze do kryptoměn – ztráta ve společnostech FTX bude pravděpodobně obrovská. Případ FTX na Bahamách vyšetřuje i finanční policie.“

Tolik Exxpress. V Evropě, zdá se, se nemluví o mnoha věcech souvisejících s Ukrajinou. Téměř všichni vědí, že Ukrajina je velká černá díra – jde jen o její hloubku. Ale není v zájmu podporovatelů války, aby se o takových věcech mluvilo. Natož ve spojení s volbami v USA.

 

Ivan David

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*