Novinky

George Soros podpořil kandidáty Demokratické strany USA do voleb v roce 2022 darem 125 milionů dolarů
Sdílet článek:

Kontroverzní 91letý investor své plány potvrdil serveru Politico (zdroj) s tím, že velký dar pro Democracy PAC, který založil v roce 2019 (zdroj) jako svůj hlavní politický akční výbor na podporu demokratů, je pro něj „dlouhodobou investicí“ přesahující volby v roce 2022.

Soros uvedl, že nová finanční injekce podpoří pro-demokratické „kauzy a kandidáty bez ohledu na politickou stranu“, kteří se podílejí na „posilování infrastruktury americké demokracie: volebních práv a občanské účasti, občanských práv a svobod a právního státu“.

Prezidentem Democracy PAC bude Sorosův syn Alexander Soros. Mladší Soros vydal k tomuto vývoji prohlášení pro tiskové agentury, v němž se hned na začátku odvolává na takzvané narušení Kapitolu ze 6. ledna 2021.

Soros uvedl, že se domnívá, že existuje existenční „hrozba pro naši demokracii“ v podobě údajných pokusů „zdiskreditovat a podkopat náš volební proces“.

„Je to generační hrozba, kterou nelze vyřešit během jednoho nebo dvou volebních cyklů,“ uvedl Alex Soros (zdroj). „Democracy PAC je nyní připraven pokračovat ve svém poslání zachovávat a chránit naši demokracii i v budoucnosti.“

Podle serveru Politico měly být výdaje Democracy PAC nahrány v pondělí 31. ledna poté, co se přihlásily u Federální volební komise.

V posledních letech Soros vyvolával kontroverze kvůli svým darům levicovým kandidátům, včetně okresních prokurátorů, kteří prosazovali a prosazují politiku, jež podle kritiků umožňuje návrat zločinců a recidivistů na ulici. Podle záznamů Federální volební komise Soros v květnu 2021 věnoval 1 milion dolarů organizaci Color of Change PAC (zdroj), jejíž webové stránky výslovně vyzývají k „definancování policie“.

Soros také přispěl asi 300 000 dolarů chicagské okresní prokurátorce Kim Foxxové na její první kampaň v roce 2016 a dalšími 2 miliony dolarů na její znovuzvolení v listopadu 2021, jak vyplývá ze záznamů podle deníku New York Post (zdroj).

Finanční prostředky poskytl také kontroverznímu losangeleskému okresnímu prokurátorovi Georgi Gasconovi, který čelí odvolání poté, co jeho úřad podle kritiků zaujal měkký postoj ke zločinu, a mimo jiné poskytl 1 milion dolarů nově zvolenému manhattanskému okresnímu prokurátorovi Alvinu Braggovi.

Počátkem ledna Bragg (Demokraté) v memorandu (pdf) oznámil, že nebude stíhat některé trestné činy, včetně přestupků souvisejících s marihuanou, neplacení jízdného ve veřejné dopravě, vniknutí na cizí pozemek s výjimkou obvinění ze stalkingu čtvrtého stupně, kladení odporu při zatýkání, maření výkonu státní správy v některých případech a prostituce.

A v roce 2020 Sorosova nadace Open Society Foundations nalila přibližně 220 milionů dolarů do iniciativ, které se snaží prosazovat levicové cíle takzvané „rasové spravedlnosti“ (zdroj).

Deník Epoch Times se obrátil na Sorosovu nadaci Open Society Foundations s žádostí o komentář k daru ve výši 125 milionů dolarů.

původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*