Dříve do důchodu – podle Jurečky?
Sdílet článek:

JOSEF BUŘIČ

V tiskové zprávě zveřejněné na Idnes se uvádí toto –„Penzijní věk se má nastavovat podle vývoje doby dožití každý rok lidem, kterým je 50 let, navrhuje koalice. Průměrná doba pobírání důchodu bude 21,5 roku, řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.“

Považuji to za úplný nesmysl. Podle statistické ročenky s daty za rok 2020 se uvádí, že naděje dožití pro muže ve věku 50 let je 27,3 roku tj. v průměru se takový muž dožije 77,3 roku. Pro ženu to je více – 32,5 roku. Ta se v průměru dožije 82,3 roku

Pokud by to bylo tak, jak to Jurečka tvrdí, pak by muž ve věku 50 let v roce 2020 měl před sebou ještě 6 let práce a splnil by nárok na důchod a mohl v klidu odejít do důchodu. Tedy by odešel do důchodu v 56 letech.

Ženy by pracovaly déle a odcházely by do důchodu v šedesáti letech.

Je toto ona dlouho očekávaná reforma?

Proč potom tolik povyku o prodloužení doby odchodu do důchodu. Vždyť nám ta vláda navrhuje něco úplně opačného!

Je z toho jediný závěr. Ať se důchodům věnuje někdo kdo ví, o čem mluví  Jinak platí, že když se něčeho chopí diletanti, tak to nemůže dobře dopadnout.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Během chvilky to dopočítá každý školák, vláda s experty dospěla po půl roce k této reformě, která má šetřit náklady státu? Je to snuska debilu nemající obdoby.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*