Kanadský protest pokračuje a další zprávy o nahnutém domečku z karet
Sdílet článek:

Účastníci konvoje svobody jsou odhodláni pokračovat. Data o klinických zkouškách vakcíny jsou stále nedostupná. Austrálie vydírá rodiče přes děti. Rakouský soud si žádá zdůvodnění pandemických opatření. A Ursula je také netransparentní.

Mišmaš zpráv pro lepší orientaci ve složitém světě. Originální informace na konci článku.

(1) Kanadský premiér odsoudil rasismus v ulicích Ottawy

Kanadský premiér oznámil na sociálních sítích, že „členové parlamentu jednomyslně odsoudili antisemitismus, islamofobii, protičernošský rasismus, homofobii a transfobii, která byla k vidění v ulicích Ottawy”. Dále vyzval, abychom pracovali na tom, aby se Kanada stala více inkluzivní.

Pozn. redakce: Jak je to možné, že každý dopředu ví, co řeknou. A mimochodem zcela vynechal mysoginii. To by mu nemělo projít.

(2) Do Ottawy přijíždějí další protestující

Do Ottawy v průběhu týdne dorazil konvoj traktorů na podporu protestujících řidičů. Vzhledem k tomu, že hlavní média příliš informací nepřinášejí, lze jejich počty pouze odhadovat na základě amatérských záběrů. Účastníci konvoje svobody prohlašují, že jsou připraveni v protestu pokračovat.

Někteří kanadští představitelé tento týden naznačili, že je čas změnit pohled na striktní uzávěry. Provincie Saskatchewan zrušila covidové pasy. Quebec oznámil, že ruší plány na speciální daň pro neočkované.

Na amatérských záběrech z Ottawy prohlásil hlídkující policista, že „lidé jsou super, užívají si to a sdělují svoje požadavky…”

Pozn. redakce: Zjevně i mezi policisty jsou rasisté a ti další.

(3) Kamiony blokují i hranice mezi Kanadou a USA

Kromě Ottawy zablokovaly kamiony i dálnici mezi kanadskou provincií Alberta a americkou Montanou, která je jednou z hlavních dopravních tepen mezi oběma zeměmi. Fronta kamionů se táhne několik kilometrů. Napětí narůstá, neboť policie prohlásila, že začne s odtahováním vozidel.

Podle místního tisku se odmítla řada odtahových služeb podílet na odtahování kamionů. Důvody uváděly různé, počínaje vlastní vytížeností po nesouhlas místních občanů, aby se na odtahování podílely.

Pozn. redakce: Kachny, tedy pardon, rasisté.

(4) Konvoje v dalších zemích ve stadiu přípravy

Podle organizátorů konvoje svobody v Nizozemsku je start plánován na sobotu 12. února. Měl by startovat na různých místech v zemi a končit v hlavním městě.

Konvoj v USA by měl vyrazit z Kalifornie a mířit do Washingtonu. Datum startu nebyl ještě stanoven. Na svém facebookovém profilu má konvoj svobody více než 100 tisíc členů. Jeho organizátor uvedl, že se nejedná jen o americký konvoj, ale o součást širšího hnutí, jehož cílem je postavit se vládám, které porušují lidská práva zejména v oblasti zdraví. Z vrcholných politiků jej podpořil guvernér státu Florida Ron de Santis.

Pozn. redakce: Odvážlivec!

(5) Austrálie zakázala neočkovaným rodičům návštěvu dětí v nemocnicích

Neočkovaní lidé mají ve státě Západní Austrálie nově zakázáno navštěvovat v nemocnicích své nemocné děti, pokud se nejedná o konečné stadium nemoci”. Premiér státu to uvedl slovy: „Život se stane těžkým pro neočkované, žádné hospody, žádné nákupy, žádné cvičení, žádné návštěvy nemocnic…”.

Pozn. redakce: Generace našich rodičů se musely nahrbit, aby ochránily svoje děti. Je to vyzkoušená a extrémně účinná taktika.

(6) Nejvyšší rakouský soud si vyžádal informace o pandemických opatřeních

Nejvyšší rakouský soud požádal rakouské Ministerstvo spravedlnosti, aby mu do 18. února poskytlo zdůvodnění protipandemických opatření, zejména zákazy vycházení a pravidlo 2G. Jeden z rakouských deníků to nazval „výbušnými otázkami.”

Pozn. redakce: Odpověď: „Prostě se nám to líbilo a mohli jsme.”

(7) Německá vláda 

Mluvčí německého Ministerstva zahraničí podle německého tisku prohlásil, že od 16. března nelze zcela uplatňovat požadavek profesního očkování. Neočkovaní lidé by tak mohli nadále pracovat v nemocnicích a pečovatelských zařízeních.

Pozn. redakce: Na práci zase tolik lidí není.

(8) Úřady dále odmítají vydat data o klinických studiích

Data, na základě kterých byla schválena vakcína Pfizer, zůstávají nedostupná. Původně je americký úřad pro kontrolu léčiv chtěl uvolňovat tempem 500 stránek za měsíc, což by při celkovém počtu stránek trvalo desítky let. Poté, co mu soud nařídil, aby je uvolňoval tempem 55 tisíc stránek za měsíc, podal úřad žádost soudu, aby první termín zveřejnění dat posunul z března na květen. Rozhodnutí soudu ještě není známo.

Úřad uvádí, že musí zkontrolovat, zda data neobsahují osobní údaje a obchodní tajemství. Zatím má k dispozici pouze 11 pracovníků, kteří podle něj nejsou schopni číst rychleji než tempem 1 stránky za 12 minut.

Pozn. redakce: Asi si myslí, že to zvyšuje důvěru obyvatelstva.

(9) Evropský kontrolní úřad kritizuje Ursulu von der Leyen

Evropský kontrolní úřad kritizuje Evropskou komisi za to, že nezveřejněnila komunikaci mezi prezidentkou Evropské unie a šéfem společnosti Pfizer na téma nákupu vakcín. Podle něj se jedná o porušení pravidel transparentnosti. Spor se vede o to, zda SMS zprávy spadají do definice dokumentů, které mají být zveřejňovány.

Novináři si je vyžádali na základě staršího článku v New York Times, podle kterého hrála osobní diplomacie roli v zajištění 1.8 miliardy dávek pro Evropu.

Pozn. redakce: Zřejmě nechtěla slevu zadarmo.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*