15 starých tanků za naše právo veta?
Sdílet článek:

Všichni jsme čekali, co vzejde z návštěvy německého kancléře Scholze v Praze. Zda se bude jednat o tom přetřásaném “celoevropském” řešení energetické krize. Nějaké by to tedy už chtělo, to ne že ne…

.
A nějak se stalo, že místo řešení cen energií přišel Scholz s tím, že nejlepší ze všeho bude, když nám odebere právo veta.

Já jsem byl tedy překvapen. Říkal jsem si, jak budou probírat to pověstné pozastavení německého průmyslu v rámci solidarity s naší zemí, a ono ne. Pana kancléře víc než energie trápí to, že nám zbyly nějaké rozhodovací pravomoci.

Uznejte, že z takového závěru návštěvy dobrý novinový titulek neuděláte, a tak včera vyšly v novinách už trochu časem zvětralé zprávy o tom, že nám Německo daruje 15 (slovy patnáct) tanků.

Kdysi jsem působil jako předseda v komisi pro vojenství, a tak si dovolím položit pár otázek.

  • Opravdu jsou to ty tanky, které jsou starší než ty, co jsme poslali na Ukrajinu?
  • Komu budeme muset platit za modernizaci a vybavení servisní základny?
  • Jak moc jste tím zatížili náš veřejný rozpočet?

Fiala je s tímto danajským darem a výsledkem jednání prý velmi spokojen. Já bych tedy s tím, že dost možná přijdeme o právo veta a jako bonus si za to ještě něco i připlatíme, spokojen nebyl. Každý jsme už ale nějaký.

O SVÝCH ZÁLEŽITOSTECH SI MUSÍME VŽDY ROZHODOVAT SAMI! PRÁVO VETA JE NEDOTKNUTELNÉ!

Proto přijďte 23. a 24. září k volbám. Změňme stávající stav, vraťme do politiky zdravý rozum, hajme naše zájmy! Ještě je čas.

 

René Franěk, FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*