Cenzurou k větší demokracii
Sdílet článek:

Ministr Válek si možná myslí, že je ministr války a hrdě se přihlásil k cenzuře ve jménu “posílení demokracie”. Človek, který označuje cenzuru jako posílení demokracie má buď autokratické ambice, nebo není normální. Bolševický slovník ve stylu “cenzurou k větší demokracii” nicméně ovládl pan Válek bravurně.

V životě by mě nenapadlo, že největší omezování svobod od roku 1989 nastane pod taktovkou ODS. Deklarované konzervativní pravicové strany. A vše z důvodů, že nevěří vlastním občanům a bojí se, že raději budou věřit nepříteli. Většina autokratů se bojí vlastních občanů více, než nepřátel z venku. A boj s nimi zneužívá k boji s vlastními lidmi.

Jsme v situaci, kdy Ukrajina má podporu 90% obyvatel. Václavské náměstí je plné lidí na její podporu. Všichni organizují sbírky. Stát není ve válečném stavu ani ve stavu vyjímečném. To rozhodně nevypadá, jako vítězství nepřátelské propagandy. Nehledě na to, že velká část zablokovaných stránek se Ruskem vůbec nezabývala. Cenzura není potřeba a když, tak by měla mít zcela jasná pravidla a někdo by za to měl nést odpovědnost. Za Druhé světové války v USA tomu tak bylo. Noviny měly nařízení, které musely dodržovat. Ale až od roku 42 a pouze do roku 45.

Jaký je rozdíl mezi tím, když blokuje weby a domény Čína a Rusko a když to dělá “pravicová demokratická” vláda? Podle všeho zcela protiprávně, bez opory v jakémkoliv zákoně a ještě navíc i u webů, které ruskou invazi neschvalovaly? Já vám to povím. Vcelku žádný. Dalším krokem budou tresty pro ty, které budou cenzuru obcházet. A oni budou. Dají jim nejdřív asi pokuty. A oni to budou dělat dál. Pak je zavřou do vězení, protože tresty je třeba zvyšovat, když ty nízké nefungují.

A pak už budou na naprosto stejné úrovni, jako jakákoliv jiná totalitní diktatura. S tím rozdílem, že oni teď mažou bez soudu a opory v zákonech. V některých těch diktaturách aspoň udělají nějaké zinscenované procesy. Oni ani nepředstírají snahu chovat se podle zákona. Měl by se stydět, že jste schopen něco takového napsat. Obzvlášť jako někdo z “konzervativní” strany.

 

Daniel Vávra, fb

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

 1. Ale jo. Tenhle korporátní fašismus už nijak “opravit” nejde a jediným řešením je: zničit ho. Pokud se to ne(po)daří “zezdola”, je vhodné nechat papaláše, aby ho zničili sami. A každý jeden z nás se pokud možno připravil/zabezpečil na tu dobu takovým způsobem, aby až se to stane (a začíná to být v dohledu), nezemřel hlady a zimou.Ono totiž lidi nic jiného nečeká.

 2. Jak – jaký je rozdíl, jestli blokuje Rusko, nebo naše vláda! Třídně, mysli třídně, soudruhu. Ten rozdíl je přeci naprosto jasný – Rusko blokuje ty správné weby, kdežto česká vláda ty bekané!!!

 3. je tady ještě jedna varianta,podívejte se na covid-podvod za podvodem a na tomhle sajrajtu vybudovali restrikce,zákazy,zavírali nás doma,rozdělovali společnost a ted díky útoku-musejí dělat cenzůru.Během 2 let se svět změnil v restrikce a zákazy,každá nová událost jim uděluje právo na zákazy,není to náhodou plán?Neplní rusko pláný někoho za oponou?Jo Putin zešílel,ale nehodí se to někomu?Někomu kdo tiskne prachy,někomu kdo pohrdl Otcem i Synem?

 4. Cenzura je, pokud vím, stále nezákonná.

  – Česko není ve válečném stavu s Ruskem
  – v Česku nebyl vyhlášen vyjímečný stav
  – drtivá většina (22) vypnutých webů nemá s Ruskem nic společného

  To jen pár ničemů využilo situace. A schladili si žáhu na zdrojích, které jim nefandí. Ani jimi prosazované politice. Podívejte se na ty ksichty… Rakušan, Vrábel, Kartouz… a máte jasno.
  Ale tentokrát to přepískli. Jednou se bude někdo ptát, kdo dal ten (ne příkaz, ale požadavek) provozovatelům a kdo z managementu providerů na to kývl. Protože byl porušen zákon. Dokonce přímo ústava.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*