Paní ministryně, terorismus ano? Když je pozitivní?
Sdílet článek:

Pan Dan Vávra situaci s min. Černochovou, a jejím vnímáním teroristického útoku na ruskou novinářku, popsal dokonale. Jistě ani demokratka Černochová nemůže nic namítat proti měření všem stejným metrem. Pokud je tedy ještě demokratka. Očekávám, a jistě nejsem sám, že obhájci všech těch co sedí v base jen za to, že vyslovili názor, okamžitě podají žádosti o prominutí trestu pro své klienty, do soudního rozhodnutí tohoto případu. Půjde možná o učebnicový příklad přístupu naší justice ve výkladu zákona a té legrační věty-padni komu padni. Pokud se nestane nic, budeme vědět, že věta: Nesouhlasím s vámi, ale udělám vše…….., se stala historickou vzpomínkou, protože každý politický nesouhlas někdo odsedí. Už dnes ve straně ODS bych to doplnil o – demokracii si rozvracet nedáme. Jako by se premiérovo a vládní válečné úsilí vůbec, měnilo do podoby země jim asi nejmilejší – Ukrajiny. Některé demokratické prvky přebíráme.

Možná se tento případ stane milníčkem pro tvůrce prostředí, které je schopno odsoudit někoho na šest let za názor. Snad konečně pochopí, jak snadno se i oni mohou stát obětí svých pro-lidových zákonů. Zatím je tyto myšlenky, při pohledu na plebs z výšin svých úřadů, asi nenapadly. Možná z těch výšek spadnou dřív než ti, kterým slíbili, že je padnout nenechají.

Naši socialističtí vůdcové slibovali, ale moc nedávali. Ti dnešní slibují, ale budou brát a nejde jen o majetek. O to to bude horší než v roce 1989.

 

Karel Petřík

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Pozitivní, no to záleží na úhlu pohledu, nebo si myslíte že národ stojí za touto, na niž nemám přirovnání.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*