Joe Biden a NYT mají obavy: Viktor Orbán je vzorem pro pravici po celém světě
Sdílet článek:

Levicoliberální a „probidenovský“ New York Times (NYT) dramaticky upozorňuje na úpadek demokracie (té globální, kde národy už nemají místo) ve světě. V hlavách (anti)Demokratů prezidenta Bidena a pro jejich „demokracii“ je v Evropě největším nebezpečím Viktor Orbán. A samozřejmě i Vladimir Putin – to jsou dva velcí patrioti, kteří nikdy nepřipustí, aby se jejich národy staly součástí obrovské globální beznárodní homogenní „kaše“, která je snadno a libovolně ovladatelná a manipulovatelná „demokratickými“ globalisty USA.

Ustaraně píše NYT:

„Od kdy byl v roce 2010 Orbán zvolen premiérem, tak neustále buduje a posiluje antiliberální demokracii. Dělá to s cílem oslabovat NGOs a svobodu tisku. Rovněž usiluje o kontrolu justice ao změnu volebního systému.“

Samozřejmě, že právě USA Demokraté a jim poplatná média jsou ti správní, kteří mají poučovat národy o tom, jaké jsou pravé demokratické volby. Jejich prezidenta Bidena obviňují dodnes Donald Trump a jeho přívrženci z bezpříkladného volebního podvodu v historii USA.

NYT dále tvrdí, že Orbán se stal velkým vzorem pro pravicové strany po celém světě a také v USA, kde se tento trend za prezidenta Trumpa (proto dělali Demokraté naprosto vše pro to, aby nebyl zvolen ještě jednou) urychlil a Republikáni v mnohém napodobovali maďarského premiéra.

Podle jednoho Breitbart-článku ( www.breitbart.com/politics/2022/09/30/joe-biden-warns-that-democracy-threatened-italys-election-giorgia-meloni ) se Biden a jeho vláda obávají, že po volbách v Itálii bude evropská politická scéna stále více v režii evropské populistické pravice.

V této souvislosti se Biden po volebním vítězství Giorgie Meloni v Itálii vyjádřil na konferenci Aliance Demokratických Guvernérů následovně:

„…….Viděli jste, co se stalo v Itálii při volbách a co se v tomto směru děje po celém světě. Mnozí si budou myslet, že přeháním – ale demokracie je opravdu ohrožena……..“

Jakým právem si tento muž dovoluje kritizovat demokratické a nezmanipulované italské volby po svém zvolení prezidentem USA ve volbách, jejichž legitimnost zpochybňuje téměř polovina Američanů?

V každém případě mají Bidenovi obrovské obavy, že italské volby budou mít za následek, že se stále více občanů v (nejen) Evropě odkloní od levicových globalistických elit a přesune svou přízeň na konzervativní mezinárodní pravici, jak se to již stalo v Maďarsku a Polsku.

roman-bednar.com

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*