Plán na zničení krymského mostu: Jsou němečtí generálové zločinci, nebo je Evropa tajně ve válce?
Sdílet článek:

SLOVANKA

Nejspíš jste již zaznamenali skandál, který aktuálně zmítá Německem. Jde o odposlechnutý rozhovor vysoce postavených generálů, který by mohl být považován za jasné potvrzení faktu, že na Ukrajině nejsou jen ukrajinští a ruští vojáci, případně dobrovolní žoldáci z různých zemí světa, kteří se tam vydali na vlastní pěst.

Také by to dále legitimizovalo nedávné výkřiky Macrona (za nimiž si tento válečný štváč i nadále stojí) o tom, že by měl vyslat francouzské vojáky na Ukrajinu.

Rusko 19. února odposlouchalo rozhovor vysokých německých generálů, kteří na jedné straně vesele diskutovali o přítomnosti jednotek NATO na Ukrajině a na straně druhé o plánech na zničení Krymského mostu pomocí řízených střel Taurus.

Zveřejnění zvukového záznamu Ruskem demaskuje Západ – a přivádí svět na pokraj třetí světové války, pokud „tajně“ nezuří už dlouho. Otázkou je, kdo inicioval kriminální akce: vlády – nebo generálové, kteří takový nezákonný útok koordinovali?

Byly již různé země NATO a EU zapojeny do nepřátelských akcí na Ukrajině? Důkazů v posledních týdnech přibývá. Za prvé, americké noviny poznamenaly, že CIA plně financovala četné velitelské základny na Ukrajině.

Výstavba těchto základen, z nichž některé jsou blízko ruských hranic, začala v roce 2016 – dlouho před invazí Ruska, ale relativně krátce po majdanském puči.

Nyní záznam tajné schůzky německých generálů šokuje veřejnost – alespoň tu, která je o ní informována.

Celý zvukový záznam naleznete zde.

O tom, že jde o autentické nahrávky, není pochyb.

Rozhovor byl veden velmi nedbalým způsobem nikoli prostřednictvím zabezpečené vojenské linky, ale prostřednictvím webové platformy „WebEx.“

Pravděpodobně to dokonale monitorovala ruská tajná služba, proto byla konference v perfektní kvalitě a celá odvysílána v Rusku – a odtud unikla do médií.

Účastníci telefonické konference:

 • Generálporučík Ingo Gerhartz, inspektor německého letectva.
 • Brigádní generál vzdušných sil Bundeswehru a vedoucí oddělení pro operace a cvičení ve velitelství vzdušných sil Frank Gräfe
 • Podplukovník Florstedt (vesmírné velitelství)
 • Podplukovník Udo Fenske (vesmírné velitelství)

Generálové si v rozhovoru stěžují, že politici nedávají zelenou k použití zbraňového systému Taurus proti Rusku. Kolovalo údajně také mnoho hloupých fám o tom, že řízené střely nefungují správně, což není pravda.

Také chtějí podrobně informovat politiky o schopnostech zbraňového systému.

Cílem je útok na Rusko a zničení Krymského mostu. Zde se zvažovalo, jak by se to dalo prezentovat, aby se Německo aktivně neangažovalo. Němečtí specialisté by mohli být například pašováni autem přes Polsko.

Školení ukrajinského personálu tak, aby mohl používat zbraňový systém bez německé účasti, je považováno za zdlouhavé a časově náročné (i když to je třeba uvést na pravou míru, mluvili o dvou měsících). Němečtí vojáci by podle generála měli být zapojeni minimálně do prvního nasazení.

Útok na most by vyžadoval deset až dvacet střel Taurus.

V každém případě je na Ukrajině již aktivních mnoho amerických vojáků, což lze odvodit z pasáže v rozhovoru: „Také víme, že se tu v civilu prochází spousta lidí s americkým přízvukem.“ Britové a Francouzi již dodali řízené střely, proto je řada na Německu.

Na odposlechnutý rozhovor samozřejmě zareagovalo také Rusko.

Bývalá hlava státu a blízký Putinův důvěrník Dmitrij Medveděv řekl: „Věční nepřátelé, Němci, se opět stali našimi úhlavními nepřáteli.“

Vidí přímou účast Německa ve válce, jak potvrdil rozhovor. Neví, zda lze ještě diplomaticky odpovědět.

Poté citoval báseň „Zabijte ho“ od Konstantina Simonova, která vyzývala k zabití vojáků Wehrmachtu v roce 1942. Skončil slovy: „A opět se stalo aktuálním heslo z doby Velké vlastenecké války. Smrt německým fašistickým okupantům!“

Několik dalších vysokých ruských představitelů uvedlo, že hybridní válka proti Rusku je v plném proudu. Ruský senátor Konstantin Kosačev vidí přímé zapojení do války.

Německo sice oficiálně vyloučilo dodávku raket Taurus, ale neoficiálně s nimi už plánuje útoky. To by bylo pokrytectví a neúčast NATO v konfliktu by byla lež.

Šéfredaktorka RT Margarita Simonyanová vyzvala k přímým útokům na Německo: „Není čas, abychom jim ukázali, jak to pro Německo naposledy skončilo, když vybuchly ruské mosty?“

Pokud současná skrytá válka NATO po boku Ukrajiny proti Rusku ještě není popsána jako třetí světová válka, tento incident zvyšuje pravděpodobnost horké války. Takový konflikt by zdevastoval celou Evropu.

Pro Německo ale může existovat východisko: Co kdyby generálové jednali z vlastní iniciativy a neměli žádný politický mandát k plánování útoku na Krymský most?

Pak by mohlo dojít k závažnému zločinu, který by mohl být posouzen směrem k terorismu nebo velezradě. Jak by měl být takový rozhovor a takové plánovací akce právně klasifikovány?

Příští dny ukážou, jak se Německo ospravedlní před mezinárodním společenstvím, ale především před Ruskem. Pro vše výše uvedené platí presumpce neviny a posuzovat skutkový stav mají běžní státní zástupci a soudy.

Mírový stav mezi Německem a Ruskem nyní visí na vlásku. Je určen smlouvami dvě plus čtyři z roku 1991. Německá agrese proti Rusku by mohla být kdykoli považována za porušení smlouvy.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,27 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

 1. Mimořádně neinteligentní článek. K vývozu zbraní a zaškolování personálu na Ukrajině samozřejmě dochází, tak funguje celá tato válka. Že by se němečtí specialisté účastnili odpalu, je spekulace generálů. Je tam zjevně konstatováno, že politici si nasazení těchto střel nepřejí. Ale nebojte se, ten most půjde zase brzy dolů.

  • Jak proflákl Scholz, Angličani a Francouzi se odpalu účastní. A Němci jen špekulují nad tím, jak to dělat taky, ale přitom aby se na to nepřišlo. Což je teď pasé.

 2. pochopitelně, lze si jen přát, aby se francouzští a němečtí generálové aktivně války na území historického Ruska či pozdějšího SSSR zúčastnili, s tím totiž všechny strany mají své bohaté zkušenosti

 3. “Jsou němečtí generálové zločinci, nebo je Evropa tajně ve válce?”
  Obojí je pravda. Žádné “nebo”.

 4. V.Tak někdo tu válku začal dobýváním a okupací suverénního státu(příčina),a někdo se brání s pomocí někoho(důsledek).Nebýt příčiny,není důsledek,není komentář.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*