Američtí investoři se stahují ze zemí EU
Sdílet článek:
Zelená politika a sankce – obojí dílo Bruselu – devastují ekonomiky evropských zemí, ale přesto se nadále v této sebedestruktivní politice pokračuje. Do této ekonomické a energetické krize pokračuje rekordní muslimská invaze a Evropané mohou jen doufat, že zima bude mírná. Slovo blackout se stále častěji ozývá nejen v Německu a průmysl je na kolenou. V této situaci logicky odchází i mimoevropští investoři…

Americká investiční banka JPMorgan, která chce přesunout své zaměstnance do Londýna kvůli bezprostřednímu nebezpečí výpadku proudu v Německu, není ojedinělým případem. Jiní zahraniční analytici se také domnívají, že Evropa je stále více ohrožena – a vyhýbají se podnikání v Evropě. Americké společnosti se již zaměřují na své domácí podniky.

Stratégové Goldman Sachs Group Inc věří, že recese v Evropě je jistotou. Americká ekonomika je bezpečnější než sázení na Evropu, uvedli. I když cesta amerického růstu může být „nejistá“, ekonomická situace v Evropě je  prostě katastrofální.

„Navzdory obavám investorů z amerického akciového trhu se domníváme, že nabízí větší absolutní a rizikově očištěný výnosový potenciál než evropské trhy zasažené recesí,“ uvádí se v prohlášení. Byl to těžký rok pro podnikání v Evropě „uprostřed plynové krize, prudce rostoucí inflace a zpřísňující se politiky centrálních bank“.

A obchodní zpravodajská služba Bloomberg uvedla, že tým Goldman Sachs uvedl, že zatímco cesta amerického růstu může být „nejistá“, ekonomická situace v Evropě je „zoufalá“.

„Navzdory obavám, které investoři mají ohledně amerického akciového trhu, se domníváme, že nabízí větší absolutní a rizikově očištěný výnosový potenciál než evropské trhy sužované recesí,“ poznamenali.

Nakonec se můžeme opět jen ptát, zda právě toto nebylo od samého začátku skutečným cílem…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Dobrý den. Trefně napsaný závěr. A bohužel pro nás “středoevropany”. Pro znalé bylo ještě vstřebatelné, když US firma (podporovaná FEDem) vzala US načerno vytisknutou měnu a koupila evropskou firmu, z níž posléze vyvedla na dividendách a výnosech peníze, které bylo poté možno skartovat. Co je ale do očí bijící, že Evropa nechce vidět pravdu – dostat Rusko x EU do konfliktu, z kterého bude těžit jen USA a Asie. Bohužel nám. Zdůrazněná a umocněná prohlášení o likvidaci EU trhu, jen snižují hodnotu firem a tím pádem levnější nakupování pro USA firmy. No nic, přeji hezký víkend.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*