Glosa MM: Jurečkovy důchody?
Sdílet článek:

Přišel mi dopis od České správy sociálního zabezpečení, že se mi od září zvyšuje procentní část důchodu o 5,2%. Což by bylo potěšující, kdyby to bylo způsobeno skvělou výkonností české ekonomiky a tedy možností přidávat důchodcům, a to bez toho, že by se zvyšoval státní, tedy i můj, dluh.
V obálce byl ovšem též dopis ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky, který pokládám za nehoráznou předvolební agitku. Jednak se chlubí, kterak zvyšuje důchody, ač je to ze zákona vzhledem k inflaci povinnost, na kterou nemá žádný vliv. Také věta „Procentní výměra Vašeho dlchodu naroste o 5,2%, neboť právě tímto tempem rostl i index Vašich životních nákladů“ je při inflaci přesahující 17% podivuhodná, stejně jako věty „Zadlužili jste se v minulosti Vy nebo někdo z Vašich blízkých u veřejnoprávních institucí? Pak zvažte využití akce Milostivé léto, která potrvá jen od 1. září do konce listopadu 2022.“
Dopis pak končí slovy:
Rád bych Vás ujistil, že vláda velmi pozorně vnímá problémy, kterým společně čelíme: zdražování, válka na Ukrajině nebo schodek státního rozpočtu. Pro mnohé je současná doba překvapením, ale my, kteří jsme už něco zažili, dobře víme, že v každé krizi se vracíme k moudrosti našich předků, kteří si prošli daleko horšími časy, než jsou ty současné. Víme, že se nesmíme nechat rozdělit či poštvat proti sobě, musíme táhnout za jeden provaz a pomáhat si navzájem.

Poslanci Evropského parlamentu ve středu podpořili zvýšení podílu obnovitelných zdrojů na výrobě energie v EU na 45 procent do roku 2030. Zákonodárci odhlasovali také přísnější cíle pro energetickou účinnost, když chtějí snížit konečnou spotřebu energie o 40 procent proti projekcím z roku 2007.
Raději bez komentáře.

Z rozhovoru Parlamentních listů s makroekonomem Jaroslavem Šulcem:
Jestli se pan ministr Síkela nebo Stanjura nebo premiér Fiala ohání nějakými minoritními akcionáři, tak ať řeknou, že to jsou americké hedgeové fondy, které si nepřejí, aby byly jejich zisky znárodněny. Vždyť je to tak jednoduché, proč se tak kličkuje? Otázka zní: mají přednost české domácnosti, česká ekonomika, česká společnost před americkými hedgeovými akcionáři ČEZ? Tečka, hotovo, k tomu není moc co dodat.
Tahle vláda prostě neumí vládnout. Její členové nemají kvalifikaci k tomu, aby mohli tuto republiku řídit. To jsou političtí reprezentanti pěti obskurních politických seskupení, která se dostala k moci volebním paradoxem. A co mohla, to zdevastovala. Proto si říkám: „Fialo, běž od toho. Čím dřív, tím líp. S celou touhle partou.“
Celá proukrajinská hysterie je jenom protiruská hysterie, to není o ničem jiném. Ukrajinská vláda je ta nejzkorumpovanější v Evropě. A s těmi se kamarádíme a těm vycházíme vstříc? Kam jsme se to dostali?

Čtenář glos T. M. M. mi napsal:
Skutečnost, že EU zveřejnila své ceny pro zastropování jen den poté co naše vláda ty její a dále, že ty evropské ceny jsou výrazně nižší, to vše nám ukazuje mnoho skutečností. Kromě jiného to, že vedení EU ani předsednické zemi nesdělilo, jakým směrem uvažuje a co míní udělat. Že vláda předsednické země se o záměrech EU dozvídá také až z novin. Prostě neskutečná blamáž a dýka do zad tolik proevropského premiéra Fialy. Je v EU za šaška, nikdo ho nebere vážně, nikomu nestojí ani za to, aby mu řekli, jakým směrem uvažují. My všichni ovšem v jeho (asi dobrovolné) roli onuce v tom jedeme s ním.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Jestli ten ministr Jurečka taky nakonec nedude ruský šváb! V dopise použil nemístně neutrální tvrzení, že čelíme válce na Ukrajině. A kde je Putin? A kde je slovo agrese? Na toho by si měl kmotříček Rakušan posvítit! Takto si repoublku rozvracet nedáme! :-))

1 Trackback / Pingback

  1. Glosa MM: Jurečkovy důchody? » Oral.sk - Porno Politika

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*