Hokejová exhibice flastenectví
Sdílet článek:

JAN KELLER

Byli jsme v uplynulých dnech svědky až nevkusného výronu národovectví, onoho archaického sentimentu, o kterém všichni dobře víme, co si máme a musíme myslet. Spousty vlaječek, některé z nich dokonce namalované na tváři, provokativní pokřikování „Česko! Česko!“ a další nechutné projevy společenské spodiny, jak by řekla Magda Vášáryová, byly smutným doprovodem uplynulých dnů.

Kdo proboha vymyslel, že nevkusné orgie národní hrdosti budou uspořádány pouhé dva týdny před volbami do Evropského parlamentu? Kdy jindy má jít o to, aby byly vymýceny i poslední zbytky obstarožní a dávno překonané Evropy národů? Všichni dobře víme, co začíná zdánlivě nevinnými vlaječkami na stadiónech. Od hokejistů šířících falešný pocit převahy toho či onoho národa to zase není až tak daleko k národoveckým motoristům provokujícím při pietních oslavách na hřbitovech vojáků předurčených k zapomnění. Jedná se snad o další z projevů hybridní války? Nasvědčovala by tomu skutečnost, že Rusko se z hodně podezřelých důvodů šampionátu neúčastnilo.

Jediný z českých politiků, který si problematičnost celé hokejové provokace uvědomil, byl jistě nikoliv náhodou Saša Vondra (ODS). Nechal se na stadionu vyfotit s českou vlajkou až poté, co na ni bylo neuměle, ale pečlivě, dopsáno velkými písmeny slůvko „BRUSEL“. Jako jeden z mála skutečně vyzrálých politiků pochopil, že budoucnost evropského sportování se již brzy osvobodí od dávno překonaných nacionalistických přežitků. Lze jen doufat, že federalizace Evropy povede k tomu, že na příštích šampionátech budou soutěžící borci rozděleni do mužstev nesoucích na svých dresech nápisy EU I, EU II, EU III, EU IV. Ostatně týmů může být klidně i o něco více, Evropská unie se nikdy netajila svými sympatiemi k odlišnosti a různosti. Fanoušci jednotlivých týmů budou určováni losováním a eurokomisaři dohlédnou na to, aby se nešvindlovalo například pomocí různých korespondenčních voleb.

S výjimkou Saši Vondry čeští politici v této zkoušce politické dospělosti naprosto propadli. Premiér, předseda Senátu a další naši světoví lídři se rozplývali nad vítězstvím Česka nad Švédskem, jako kdyby nechápali, že síla NATO je v jednotě. Markéta Pekarová Adamová, která dorazila až do hlediště, se zachovala naprosto neprofesionálně. Jako kdyby se snad styděla vzít si ukrajinskou vlajku. Těch bylo ostatně mezi českými fanoušky žalostně málo a nezbývá než doufat, že to příslušným orgánům neuniklo.

Je dobře známo, že hokejové turnaje slouží jen jedinému. Štvou proti sobě občany různých zemí s úmyslem roztřídit je na ty lepší, zdatnější, výkonnější, a ty ostatní. Opravdu nikomu nevadí tento projev špatně maskovaného rasismu? Nikomu nevadí ani to, že jsme na ledové ploše neviděli ani jediný genderově smíšený tým a hokejové turnaje žen probíhají záměrně s mnohem nižší publicitou? V době, kdy se v Německu hovoří o tom, že rovnoprávnost dává ženám právo konat povinnou vojenskou službu, nesmějí se účastnit vrcholné sportovní události ani jako čárové rozhodčí. Naprosto skandální je rovněž to, že jsme se nedozvěděli, kolik nastoupilo na ledovou plochu nebinárních borců. O naprosto neudržitelné ekologické stopě onoho podivného turnaje raději pomlčet. V době, kdy všichni žijeme Green Dealem, se nejprve pěkně počká, až rozmrzne i poslední louže v Laponsku, aby se mohla bez emisních povolenek začít z již zmíněných pokleslých důvodů vyrábět umělá zmrzlá hmota. Je opravdu zvláštní, že nic z toho našim političkám a politikům najednou nevadí.

Poznámka závěrem pro všechny Kartouzovy elfy: Článek obsahuje ironické pasáže a jeho autor má svědky na to, že žádný z hokejových zápasů nesledoval.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

  1. Podle Vidláka Vondra právě připravil SPOLU o další křeslo v EP (jedno už rozviklal tím falešným komprem na Jandejska). Pro probíhající šampionát hokejistů se ujal bonmot, který již kvituje i prorežimní mainstream, že se jedná o mistrovství NATO v ledním hokeji. Ať už to někomu vadí, či nevadí, čísla hovoří jasně: Ze šestnácti účastníků jich třináct je členy Severoatlantické aliance, formálně neutrální Švýcaři a Rakušané se v praxi k alianci přidali podporou protiruských sankcí. A kdyby v Kazachstánu Rusko nepřekazilo Američanům barevnou revoluci, mohl dnes ten bonmot platit beze zbytku.

  2. Díky pane Kellere, náramně jsem se pobavila. Trochu mi to pokazila jen ta závěrečná poznámka via Bob Kartous – ale chápu, že byla nutná z bezpečnostních důvodů.

  3. S tou ironií opatrně, oni by to mohli elfové a ostatní libtardi vzít jako návod k použití.

  4. Każdý se musí nějak živit.Pan autor hokej nesledoval a hokejisti se zase obešli bez jeho dobře placených mouder oboru,který je naprosto zbytečný a nikomu k użitku.(ale někdo bude přece jen jàsat).Na hokej šla halda lidí dobrovolně a na přednášky pana autora o ničem jen studenti z donucení,aby měli taky takový dżob jak on.

    • Bohapustý blábol.
      Na hokej šla řada lidí dobrovolně, ale vstupenky nejsou zadarmo. Pořadatelé se také musí nějak živit. A hokejistům musíte zaplatit. Hráli sice za reprezentaci ČR, přesto dobrá polovina z nich profesionálně hraje ve schváleném zahraničí. O těch neschválených se nesmí uvažovat – ti jsou zavrženi.

  5. V.Nikdo Vás dneska naštěstí nenutí,aby jste chodil na prvomájové oslavy aby jste měl čárku od ZV KSČ.Jinak celkem problém však to znáte.Także si użívejte że nemusíte tam,onam,hokej,nehokej,veŕejnou schůzi strany atd,atd.Jenomże Vám se stýská po třídním nepříteli.Vykašlete se na to,co kdo kdy kde proč a pro koho a użívejte si svobodu blábol neblábol.Dneska totiż můžete.Coż samozřejmě čtenářům że jste v té Vaší oblíbené době nemohl nesdělíte.Jak jinak.Kníżku tehdejší KSČ taky zapřete.Jak jinak.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*