Už i mainstream přiznává: Na Německo přichází ekonomická katastrofa
Sdílet článek:

Jen neuvádí to, že jediným důvodem vzniku této situace je protiruská politika vlády a slepě vazalská podřízenost USA.

V úterý si mohl německý občan přečíst v Die Welt mj. tuto větu:

„Inflační vlna nebo masový krach – jeden z těchto scénářů Německo postihne.“

Die Welt ale zamlčuje, že tato katastrofa je již déle v Německu přítomna a zároveň klame v tom, že přijde jen jeden z těchto scénářů. Neboť už jsou tu oba tyto hororové scénáře!

Zároveň jen jeden jediný číselný údaj ukazuje, jak bude explodovat na podzim vyprazdňování peněženek občanů a poté i jejich úspor, které samozřejmě mnozí nemají.

Jedná se o číslo 45, 8

Na pohled naprosto běžné a normální číslo, v případě Německa ale symbolizuje a určuje rozměr ekonomické katastrofy.

Protože o 45,8 procent vzrostly v srpnu v Německu výrobní ceny. Pro domácí producenty to znamená nejvyšší výrobní náklady na jejich produkty od začátků statistiky v roce 1949!

To pochopitelně znamená extrémní nárůst cen jejich produktů. A i když producenti přirazí na původní ceny jen část ze svých mimořádně zvýšených výrobních nákladů, tak tato dramatická situace nese v sobě jak politický, tak i sociální dynamit.

Neboť pokud němečtí producenti zvýší ceny příliš, tak dojde k inflační explozi a sociálním nepokojům. Pokud by jich zvýšily ale jen málo, tak lze očekávat vlnu krachujících producentů, tedy firem.

Jak uvedl die Welt, tak ceny za elektrický proud a další formy energie se v Německu oproti loňskému roku více než zdvojnásobily. Velmi dramatické pro firmy je zdražení elektřiny – oproti roku 2021 se zvýšila její cena o 174,9 procenta.

Pochopí to Německo, že mnohem dříve zničí sebe, než Rusko?

Nestačí mu dva zářivé příklady z historie, které ukazují, že Rusko nelze zničit?

Těmi příklady jsou Napoleon a Hitler. Přičemž Hitler namísto Ruska totálně zničil Německo a jeho „přičiněním“ se Německo stalo devotním a poslušným vazalem USA.

 

roman-bednar.com

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Já jsem člověk přející a proto to skopčákům z celého srdce přeji. Zatím všude kolem jen vysávali a poslouchali, co jim strýček Sam přikáže. A Američané si jen mnou ruce, jak jde celá Evropa do kopru. Najde se kromě Orbána ještě nějaký politik, který si tomu svinstvu dovolí vzepřít?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*