Co napsali o Ukrajině ve světě
Sdílet článek:

Různé informace ze světového tisku na téma Ukrajina, které se asi nedostaly na přední stránky novin. Přesto by ve svobodné zemi měly být dostupné, neboť vytvoření názoru je snazší s více informacemi než s méně informacemi.

Zcela neobjektivní výběr informací za světového tisku na téma Ukrajina. Kompletní zdroj informací, ze kterého jsou informace uvedeny, je na konci článku.

(1) Ultranacionalistický ukrajinský útvar se připravuje na další boje

Reuters, březen 2015

„Extrémně pravicová Azovská brigáda, jejíž symbol připomíná černý hákový kříž na žlutém pozadí, se připravuje na obranu města Mariupolu v jihovýchodní Ukrajině.”

„Nicméně radikální názory velení útvaru napojeného na ukrajinskou národní gardu, která spolupracuje s armádou a používá symboly připomínající nacistické emblémy, vyvolaly obavy na Západě a v Rusku.”

(2) Ukrajinská Azovská brigáda je teroristická organizace

Dopis 40 kongresmanů za Demokratickou stranu prezidentu USA, říjen 2019

„Kritéria pro zařazení na seznam teroristických skupin jsou jednoduchá: jedná se o zahraniční organizaci, která se podílí nebo má schopnosti se podílet na teroristické činnosti a která ohrožuje bezpečnost amerických občanů nebo amerických bezpečnostních a ekonomických zájmů.

Azovský útvar je dobře známá ultranacionalistická militantní organizace na Ukrajině, která otevřeně vítá neonacisty ve svých řadách. OSN eviduje porušování lidských práv a případy mučení, kterého se organizace dopustila. Proto by měla být zařazena americkou administrativou na seznam teroristických skupin.”

(3) Kontakty ukrajinského prezidenta v daňových rájích

Guardian, říjen 2021

„Během kampaně sliboval Zelenskyj, že vyčistí ukrajinský systém, ve kterém dominují oligarchové. Vymezoval se proti politikům typu Petra Porošenka, který ukrýval svůj majetek v daňových rájích. Dokumenty zveřejněné v rámci Pandora Papers, které měli možnost novináři posoudit, naznačují, že Zelenskyj je spíše podobný svým předchůdcům.”

(4) Pokroky v prosazování nezávislé svobody slova jsou na Ukrajině v ohrožení

Atlantic Council, prosinec 2021

„Prezident Zelenskyj se v nedávné době dostal do médií tvrzením, že v jeho zemi byl připravován převrat. Místo toho viděl Kyjev tisíce lidí, kteří se shromáždili, aby vyjádřili svoji nespokojenost s nedávnými útoky státních autorit na novináře.”

(5) Amerika financuje biolaboratoře na Ukrajině

Yahoo News, březen 2022

„Americká vláda přiznala, že na Ukrajině existuje řada biolaboratoří, které jsou financovány Washingtonem a které provádějí výzkum smrtelných patogenů, ale pouze z preventivních důvodů, ne s cílem vytvořit biologickou zbraň.”

(6) Progresivismus dělá svět nebezpečnější

Newsweek, červen 2022

„Nová studie, kterou publikoval Institut pro mír a diplomacii poznamenává, že progresivismus v zahraniční politice legitimizuje jakoukoli formu vojenské a diplomatické akce použitou za dosažením cíle a vylučuje kritiku takového přístupu. Vede to nejen k politické restrukturalizaci v cílových zemích, ale i k totálnímu kulturnímu podřízení. Výsledkem je méně bezpečný a stabilní svět.”

„Kritika zahraniční politiky USA a NATO znamená konspiraci proti demokracii a zradu, jak poznamenal senátor Mitt Romney.”

(7) Ukrajinská vláda sestavila seznam dezinformátorů

Ukrajinská vláda, červenec 2022

Centrum pro boj s dezinformacemi bylo ustaveno v roce 2021. V červenci publikovalo seznam politiků, kteří propagují ruskou propagandu. Na seznamu se ocitl i člen amerického senátu za republikány Rand Paul a bývalá kongresmanka za Demokratickou stranu Tulsi Gabbard.

(8) Evropa předstírá solidaritu a Putin to ví

Bloomberg, červenec 2022

„Vůdci 27 zemí Evropské unie rádi dávají na odiv solidaritu, která spojuje jejich země. V reálu nic takového neexistuje a nepřátelé Evropy to vědí. To zahrnuje ruského prezidenta Vladimíra Putina a čínské autokraty. Největším problémem Evropské unie je její neschopnost vidět hrozby, odpovědnosti a oběti jako sdílené.

Putin strávil dvě dekády zajištěním toho, aby byla Evropa závislá na ruském plynu a ostatních uhlovodících. Vybudoval potrubní síť pro důvěřivé země, jako je Německo. Velké světové mocnosti o této slabosti EU ví. Přátelé Evropy ve Washingtonu se jí obávají, její nepřátelé v Moskvě a Pekingu se ji snaží využít.”

(9) Sankce proti Rusku jsou nejméně promyšlené opatření v poslední době

Guardian, červenec 2022

„Kritizovat západní sankce je blízko rouhačství. Zkuste o nich zapochybovat a budete označeni za proputinovce. Rusko se pomalu přizpůsobuje novým podmínkám. Sankce podpořily obchod s Čínou, Íránem a Indií. Mezitím se Západ a jeho občané dostali do recese. A stále se nikdo neodváží pochybovat o sankcích.”

(10) Šéf ukrajinské Amnesty International rezignoval

Reuters, srpen 2022

„Vedoucí ukrajinské kanceláře opustil řady Amnesty International pro nesouhlas s jejím vyjádřením, ve kterém Amnesty International obvinila ukrajinské ozbrojené síly z ohrožování civilistů tím, že umisťuje svoje jednotky do rezidenčních oblastí během ruské invaze.”

„Amnesty International se takto vyjádřila ve zprávě publikované ve čtvrtek a sklidila tvrdou kritiku od ukrajinské vlády.”

 

 

Zdroje:

(1) Azov

(2) Dopis amerických kongresmanů smazán z webu, viz níže.

(3) Offshore

(4) Svoboda slova

(5) Biolaboratoře

(6) Progresivismus

(7) Dezinformátoři

(8) Solidarita

(9) Sankce

(10) Amnesty International

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*