Stará dobrá Anglie
Sdílet článek:

Podle anglického staťáku Anglie neodvratně mizí, chápe se jako normální, že staré uvolňuje cestu něčemu novému, perspektivnímu, ale zrovna v národním případě lze o tom mít velké pochyby. Anglie Richarda Lví Srdce, Cromwella a Agaty Christie pomalu vymizí, stala se zemí imigrantů bez uchopitelné národní identity. V Anglii a Walesu dnes žije 60 milionů lidí, imigrantské kořeny uvádí jen ke 20 % populace, ale problematické je, že velká část anglické populace dobrovolně emigrovala od vlastních kořenů. Proč by měla po časově krátkých politických a propagandistických masážích umřít  úžasná tisíciletá národní historie, anglicky národ totiž dělal Angličany, ne opačně. Žijeme v době, která má úžasnou kapacitu, nevratně zlikviduje podklad na němž sama spočívá. Je otázkou, kam to zemi dovede, obzvlášť v momentech hlubších krizí. Anglický census ukazuje, že málo lidí v Anglii a Walesu se cítí bělochy, čistě Angličany, málo se považují za křesťany, dvě třetiny Londýňanů patří k etnickým minoritám.

V interaktivních mapách výsledků šetření je vidět téměř ve všech šetřených parametrech propastný rozdíl mezi městskými aglomeracemi Londýna, Leedsu, Birminghamu, Manchestru atd, a venkovskou Anglií, nejde o kvantitativní rozdíl v jednotlivých parametrech, jak bývá zvykem, kam se promítá třeba nižší příjem venkovských oblastí apod., zde je vidět kvalitativní rozdíl, v městských aglomeracech úplně jiná barva mapy než ve venkovských hrabstvích, od náboženství až po barvu  pleti a pocit národní identifikace. Křesťanská barva má sílu odstínu pouze v severních a některých periferních hrabstvích, žádné větší město se v těchto oblastem nevyskytuje, kupodivu lze konstatovat, že křesťanství je silně korelováno s chudými oblastmi. Pokud analyzovat náboženství aglomerací, pak je nutné volit islámskou barvu diferencovanou odstíny procenta, islám je silný ve velké aglomeraci Leeds-Manchester a pás jeho vyznavačů jde k Londýnu, vyskytují se i zajímavá náboženství, jako je 1% sikhů, 1,5 % hinduistů, 0,5 % židů, podle mapy většina jich žije v centru Londýna. Třetina lidí se považuje za ateisty. Británie je podle cenzu jednou z nejméně religiozních zemí na planetě. Přitom v žádné zemi v Evropě nemá církev podobnou oporu v zákonech a ve veřejné politice jako anglikánská církev. S Británii je to pouze Írán, kde má klerus zákonem zaručené místo v parlamentní sněmovně. Anglie a Wales přestaly být křesťanskými teritorii, méně než 50 % lidí se cítí křesťany, tisícileté náboženství skomírá. Současně narostly podíly všech ostatních náboženství a ateistů. V DailyMail vysvětlují změnu sympatií anglické populace pro křesťanské náboženství – v moderní době je stále obtížnější být křesťanem a důvěřovat, že Kristus buduje na zemi své království, jsme součástí nejrozšířenější víry na zemi, globalistické víry v udržitelnou budoucnost?!

Poprvé v 200leté historii podobných šetření čítá kategorii lidí nad 65 let víc než kategorie do 15 let. Imigrantský Londýn a další městské aglomerace jsou mladými, rychle stárnou anglické oblasti s malou imigrací. Vágní neuchopitelnou identitu čistě Brit uvedlo 55 % respondentů, čistě anglickou identitu reportovalo pouze 15 %, v roce 2011 to bylo 58 % populace, Brit a Angličan současně uvedlo 13, 6 %, procento uvádějících čistě welšskou identity se téměř nezměnilo 3,3 % (3,7 %). Víc než 90 % lidí obyvatel se považuje za Brity. 81 % populace se identifikuje jako bílí, a z nich pouze 74,4 % se cítí Angličany, Welšany nebo Skoty. Anglie dnes žije v multikulturní společnosti, co na to řekne historie?

LIBOR ČÍHAL
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*