Kimberling bez policistů …
Sdílet článek:

Kimberling nemá od pátku žádného policistu. Všichni rezignovali. Ve městě nemá kdo vymáhat městské předpisy. Kimberling je město ve Stone County, stát Missouri, s 2.600 obyvateli. Dne 23. srpna rezignoval policejní velitel Craig Alexander a po něm postupně všichni policisté. Dnes je městečko zcela bez policejní ochrany.

 

Důvodem je nepřiměřený nátlak na jejich práci v souvislosti s všeobecným nařčením z policejní brutality, kterému neušla ani tato malá původně šestičlenná policejní jednotka na malém městě. Dalším důvodem jsou nízké platy. Velitel Alexander požadoval mzdy navýšit a když městská rada odmítla, podal výpověď.

Starosta města Kimberling, Bob Fritz z Demokratické strany, výpovědím policistů nerozumí a je celkovou situací zklamán.

V celém Stone County žije asi 40 tisíc obyvatel a chybí zde stabilně okolo stovky policistů. Stavy se po loňských černošských nepokojích nedaří naplňovat a např. z Metropolitní policie v New Yorku odešlo na dva a půl tisíce policistů, přičemž už předtím jich dva tisíce chybělo.

Se špatnou bezpečnostní situací zapříčiněnou nedostatkem policistů v ulicích se potýká většina amerických měst. Třeba v oregonském Portlandu odešlo za poslední osm měsíců na 150 policistů a ve washingtonském Seattlu skoro tři stovky. Tito zkušení důstojníci sboru chybí.

Nezájem Američanů o práci policisty je dán obecným snížením prestiže jejich práce, a proto se nedaří stavy doplňovat nováčky. Američané nechtějí poklekávat před zločinci a poslouchat politické soudy o jejich „hluboce zakódované brutalitě“. Za svou nebezpečnou a záslužnou práci chtějí přiměřené mzdy a hlavně odpovídající společenské uznání.

Bezpečnost v amerických městech se příchodem Josepha Bidena podstatně snížila. Osvědčují to data, která hovoří o jasném zvýšení míry kriminality v řádech desítek procent. Přibylo zejména počet vražd a jiných těžkých zločinů.

Zkušení policisté nejčastěji odcházejí k bezpečnostním agenturám, kde si i více vydělají.

Na obrázku vidíme bývalého policejního velitele v Kimberling Craiga Alexandera. Měl těch teoretických řečí o tom, jak zacházet s nebezpečnými zločinci dost a přestoupil z policejního oddělení v Kimberlingu do nedalekého v Branson West. Tam mu svatosvatě slíbili klid na práci. V Kimberlingu sloužil od roku 2002 a neodcházelo se mu lehko…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*