Jak napadnout Gazu?
Sdílet článek:

INN

Projekce deníku Washington Post podrobně popisuje pravděpodobné cíle a výzvy pro IDF v případě pozemní invaze do Gazy.

Zatímco IDF nadále shromažďuje síly u hranic s Gazou a čeká na pokyny z politické úrovně, Washington Post se pokusily nastínit, jak by vypadala izraelská invaze do Gazy a jakým hlavním rizikům by museli vojáci IDF čelit.

Raphael Cohen, vedoucí politolog amerického Rand Institute, který radí vládám a veřejným orgánům v politických a bezpečnostních otázkách, pro Washington Post uvedl, že pro svržení režimu Hamásu v Gaze čeká IDF dlouhá a vyčerpávající kampaň.

V zásadě je cílem Izraelců úplná změna režimu v Gaze, což je oproti předchozím operacím pozoruhodná změna. Pokud chcete Hamás sesadit, bude to trvat mnohem déle než 50 dní jako operace Ochranné ostří,“ řekl Cohen.

Projekce deníku Washington Post poznamenala, že vojáci IDF budou muset bojovat v hustě obydlené oblasti a proti teroristům z Hamásu, kteří se na izraelskou pozemní invazi do Gazy připravovali dlouhou dobu. Bombardování Gazy izraelským letectvem mohou ve skutečnosti využít teroristé Hamásu, kteří si budou moci najít úkryt mezi troskami budov a odtud se pokusit zaútočit na vojáky IDF.

„Hamas se také může pokusit odlákat síly IDF do oblastí, které zaminoval. IDF mohou k překonání nepřítele použít kombinovanou taktiku s využitím pěchoty, obrněných jednotek a dalších podpůrných prvků. Hamas může umístit své bojovníky na místa, jako jsou těžké stavby z betonu a oceli. V těchto stavbách mohou být umístěni civilisté nebo rukojmí,“ uvádí se v projekci.

Podle ní „hrozba pro vojáky IDF může přijít odkudkoli“ a Hamás se bude snažit využít sebevražedné drony i bezpilotní letouny, které mohou monitorovat pohyb vojáků nebo shazovat výbušniny. Hamás se také pokusí umístit odstřelovače do horních pater budov, když už má Hamás připravené průchody mezi budovami, které umožňují pohyb teroristů.

„Obrněná vozidla budou důležitá pro zajištění krytí a palebné síly pěchoty, ale mohou být také omezena úzkými ulicemi a zranitelná protitankovými zbraněmi. Nakonec může být mnoho cílů dosažitelných pouze pomocí pěchotního boje v obydlených oblastech, což vyžaduje, aby se vojáci pohybovali od dveří ke dveřím a od patra k patru, aby vyčistili budovy,“ uvádí se v projekci.

Cílem IDF budou také tunely vykopané Hamásem. Projekce spekuluje, že IDF bude používat roboty, aby minimalizovala riziko pro vojáky.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*