Fico: Slovensko odmítá unijní migrační pakt
Sdílet článek:

JAN HRABĚ

Slovensko odmítá nový unijní migrační pakt, řekl premiér Robert Fico (Smer-SD) na úterní tiskové konferenci. Fico hodlá nabádat všechny vládní poslance, aby s paktem nesouhlasili.

Fico během kontrolního dne na ministerstvu zahraničí poukázal na odlišný přístup některých unijních zemí k řešení nelegální migrace a zdůraznil, že Slovensko odmítá nový migrační pakt. “Budu nabádat všechny koaliční poslance, aby s ním nikdy nesouhlasili,” uvedl podle agentury TASR.

Předseda Smeru zdůraznil, že Bratislava si váží členství v Evropské unii, NATO i dalších mezinárodních organizací. Zároveň připomněl, že v mnoha otázkách týkajících se EU a NATO mají vláda a opozice na Slovensku diametrálně odlišné názory. Zopakoval také, že odmítá úvahy o zrušení práva veta v rámci unie.

Slovenský premiér také řekl, že nesouhlasí ani s členstvím Ukrajiny v NATO. “Nebudeme to ratifikovat v parlamentu. Slovensko potřebuje neutrální Ukrajinu, jinak bude ohroženo,” podotkl s tím, že členství Ukrajiny v EU plně podporuje.

Podle Fica je nutné, aby pokračoval koncept suverénní slovenské zahraniční politiky, protože zabezpečuje důstojné postavení Slovenska v rámci mezinárodního společenství. Musí ho respektovat i velvyslanci a ostatní diplomati.

 

Jan Hrabě

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Světový řád zalożený na uznávání mezinárodních hranic skončil dobyvačnou válkou RF proti suverennímu státu Ukrajina.Začíná studená válka kdy nkdo nebude nikomu věřit a zbrojit takovým tempem, aź se bude lidem točit hlava.Co bylo(duvěra,obchod) je tak na dvê generace ztraceno.A nic na tom nezmění co kdo kdy něco někde řekne a napíše.Demokratické státy budou zřejmě nuceny přijmout aspoň z části praktiky diktatur, aby je ony vlčí morálkou nezlikvidovaly.Máme se na co těšit.

    • Manto, ten suverénní stát prolezlý korupcí skrz naskrz zátápěl původním obyvatelům rusky mluvícím a to až tak, že jich musel 15 tis. zakopat pod zem. A diktatura? To je realita současného světa. Např. jeden proeziden je bez mandátu a to je pak kdo? Niktoš….

  2. D.Tak kdyby se chovali narodnosti RF k zákonům státu RF tak jak samozvané oblasti k zákonům Ukrajiny,tak je pan dobyvatel umravní citlivým způsobem jak město Groznyj to máte pravdu.Jen ty tisíce by jste musel nekolikrat vynásobit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*