Novinky

Trump slíbil voličům prevenci vůči „levicovému šílenství“ v procedurách pro změnu pohlaví
Sdílet článek:

Ve videu zveřejněném 31. ledna zaměřil svou pozornost na transgenderové zdravotnictví, které umožňuje nezletilým podstoupit zákroky pro změnu pohlaví, včetně užívání různých léků nebo podstoupení chirurgického zákroku.

V úvodu svého videa Trump řekl, že „levicové genderové šílenství, které je vnucováno našim dětem, je jednoduše aktem zneužívání dětí“.

Sdělil, že pokud bude znovu zvolen do funkce, „zruší hroznou politiku Joea Bidena týkající se takzvané péče na potvrzení pohlaví“, kterou označil za „směšnou“, s poukazem na věci jako předepisování dětem léků pro blokování puberty a podílení se doktorů na přeměně fyzického vzhledu dětí či provádění operací.

Trump přislíbil, že podepíše výkonné nařízení, které pověří všechny federální agentury, aby „zastavily všechny programy“, jež podporují změnu pohlaví a koncept změny pohlaví a genderu v jakémkoli věku. Uvedl také, že vyzve Kongres, aby zastavil využívání prostředků daňových poplatníků na tyto zákroky a přijal zákon zakazující procedury pro změnu pohlaví „ve všech 50 státech“.

Operace pro změnu pohlaví se staly lukrativním byznysem, ale vyvolávají etické otázky, protože výzkumy odhalují problémy s komplikacemi a kvalitou života. (UfaBizPhoto / Shutterstock)

Vyšetřování nemocnic a farmaceutického průmyslu

„Půjde to velmi rychle,“ řekl o svých plánovaných krocích.

Kromě toho Trump slíbil, že zajistí, aby každá nemocnice, která umožní procedury pro změnu pohlaví, nesplňovala standardy pro Medicaid a Medicare – hlavní zdroj finanční podpory nemocnic a lékařů. Ty, které budou takovou péči nadále poskytovat, budou z programu okamžitě „vyřazeny“.

Ministerstvu spravedlnosti bude rovněž nařízeno, aby vyšetřilo farmaceutický průmysl a nemocnice, zda „záměrně netutlaly strašné dlouhodobé vedlejší účinky změny pohlaví, aby se obohatily na úkor citlivých pacientů“, uvedl Trump.

Exprezident rovněž přislíbil, že dotáhne do konce řadu dalších opatření zaměřených na zákaz procedur pro změnu pohlaví, včetně zajištění toho, aby učitelé ve školách, kteří budou žákům „radit“, že žáci mohou být transsexuálové, čelili „vážným důsledkům“. Slíbil také podporu pozitivní výchovy ve školách o přínosech tradiční rodiny a roli matek a otců.

Trump chce také vyzvat Kongres, aby přijal zákon, který by stanovil, že vládní úřady budou uznávat pouze dvě pohlaví – mužské a ženské.

Jeho plány pravděpodobně vyvolají kritiku ze strany zastánců změny pohlaví u nezletilých, včetně demokratů a obhájců LGBT.

Některé státy již změnu pohlaví nezletilých zakazují

Konzervativně smýšlející se obávají dopadů takových procedur obzvláště na děti. Státy včetně Alabamy, Arizony, Arkansasu, Tennessee a Utahu v posledních dvou letech zakázaly nebo zavedly omezení, která dětem brání v procedurách pro změnu pohlaví.

Tato opatření v Alabamě a Arkansasu jsou v současné době soudně pozastavena kvůli probíhajícím sporům.

Obhájci procedur poukazují na studie, které uvádějí výhody pro nezletilé. Např. ta z minulého roku zveřejněná v časopise JAMA Network Open zjistila, že u transgenderových nebo nebinárních dospívajících výrazně poklesl počet středně těžkých nebo těžkých depresí a sebevražedných myšlenek během 12 měsíců od podání blokátorů puberty nebo hormonů potvrzujících pohlaví

Jiné studie ukazují odlišné výsledky. Jedna taková, zveřejněná 11. ledna, zjistila, že operace zvaná „vaginoplastika“ vedla u více než poloviny osob do 12 měsíců po zákroku k bolestem, které vyžadovaly lékařskou pomoc.

„Švédská“ studie (pdf) se zabývala v letech 1973–2003 dlouhodobými účinky procedur. Zkoumala 324 osob se změněným pohlavím (191 mužů na ženy a 133 žen na muže) a zjistila, že lidé „s transsexualitou mají po změně pohlaví výrazně vyšší riziko úmrtnosti, sebevražedného chování a psychiatrické nemocnosti než běžná populace“.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*