Přes polovinu Republikánů se Zelenského projevu neúčastnilo
Sdílet článek:

Přes polovinu Republikánů ze Sněmovny se projevu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ve středu v noci v Kongresu neúčastnila, napsal ve čtvrtek The Hill.

Podle The Hill bylo v Kapitolu při projevu Zelenského 86 z 213 Republikánů Sněmovny. Ač lze absenci některých vysvětlit předčasných začátkem vánočního cestování těchto zákonodárců, jelikož asi třetina poslanců Sněmovny měla ve středu aktivní povolenku k zástupnému hlasování, tak mezi Republikány stejně roste odpor k vyzbrojování Ukrajiny.

Reprezentant Thomas Massie (R-KY) před Zelenského projevem na Twitter napsal, že se nebude účastnit projevu žádného „ukrajinského lobbyisty.“ I někteří Republikáni, kteří se projevu zúčastnili, byli vidět, jak sedí během okamžiků, kdy zbytek Kongresu vstával z židlí k ovacím, včetně reprezentantů Matt Gaetz (R-FL) a Lauren Boebert (R-CO).

Boebert po tom projevu ve videu vystaveném na Twitteru uvedla, že nepodpoří „posílání dalších peněz do této války,“ dokud „Kongres nedostane úplný audit toho, kam ty peníze šly.“

Gaetz zveřejnil prohlášení prohlašující, že Zelenskyj „by se měl pochválit za to, že svou zemi klade na první místo, ale že ti američtí politici, kteří se rozplývají nad jeho požadavky, nejsou ochotni dělat to samé pro nás.“ Gaetz řekl, že tento projev nezměnil jeho postoj k „suspendování“ pomoci Ukrajině.

Reprezentant Warren Davidson (R-OH), který se projevu zúčastnil, řekl, že proslov vyslal špatné poselství. „Měli bychom se zaměřit na pokusy o tlumení té války, ne o rozšíření války. A tohle v podstatě bylo poselství, že rozšiřování války je tak nějak správné. A já si myslím, že bychom měli vysílat jiné poselství,“ řekl.

Massie, Boebert, Gaetz, Davidson a 53 dalších Republikánů Sněmovny hlasovalo proti zákonu o 40 miliardách $ pomoci Ukrajině schválenému ještě v květnu. Od té doby se rozběhly další zákony o ohromných částkách pomoci včetně toho nového na 45 miliard $, který byl zabalen do 1,7 bilionů $ plošných výdajů chválených ve čtvrtek Senátem.

Mezitím se Neoconi pokouší komandovat Pravici: Anti-ukrajinská pravice je anti-americkou pravicí.

Ač mezi Republikány existuje určitý disent, tak většina členů strany v Kongresu vyzbrojování Ukrajiny dále podporuje a republikánské vedení je v této záležitosti extrémně jestřábí. Reprezentant Michael McCaul, který by měl podle očekávání příští rok vést Komisi zahraničních záležitostí Sněmovny, kritizoval prezidenta Bidena, že Ukrajině neposlal pokročilejší zbraně s delším dosahem.

Vůdce senátní menšiny Mitch McConnell (R-KY) tento týden, když chválil ten plošný zákon na 1,7 bilionu $, tak řekl, že pro většinu Republikánů v Kongresu je vyzbrojování Ukrajiny „prioritou číslo jedna.“

TYLER DURDEN

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*