Vzkaz ministru Rakušanovi
Sdílet článek:

ROBERT KOTZIAN

Vážený pane ministře, tyhle komentáře jsou především výsledek chronické neschopnosti politiků hlavního proudu skutečně řešit migraci. Vlastně se to víceméně dá shrnout do neschopnosti a neochoty skutečně chránit hranice Evropy. Nemůžete chtít všechno. Nemůžete chtít otevřené hranice, společný prostor volného pohybu a bezpečnost. Vaše opakovaná hra na morální maják, váš spravedlivě rozzlobený pohled, to jsou především hanebné pokusy zneužít pár nepřijatelných komentářů k tomu, abyste oprávněné kritiky migrace a migračního paktu vyčleňoval ze slušné společnosti.

 

Lidé jsou oprávněně rozčileni dezinformováním o migračním paktu. Víte, kdo o ukrajinské výjimce řekl toto: „V současné době je ČR zproštěna povinnosti platit solidární příspěvek ostatním státům. Považuji to za skvělý výsledek.“ Ano, vy. Není-li toto dezinformace, pak už nic.

Lidé se oprávněně bojí, a já se k nim řadím, že migrační pakt způsobí postupné narůstání migrace také v České republice. Už téměř denně čteme ve sdělovacích prostředcích hlavního proudu o šílených důsledcích migrace. A ne, nemyslím tu z Ukrajiny.

Pokud migrační pakt situaci s migrací zlepší, pak jen v jednotlivostechVe svém celku nikoli. S ochranou hranic nemá prakticky nic společného. A především: pokud ji někde zlepší, budou to zejména jižní státy Evropské unie. Ale pro Českou republiku je migrační pakt prakticky jen mínus. Migrační pakt je velkou bezpečnostní hrozbou, že problémy, které sledujeme ve velké části Evropy, budou postupně exportovány také k nám.

Kroutím hlavou, že se nestydíte moralizovat kritiky migrace pomocí několika nepřijatelných komentářů. Zlobí mě, že se nestydíte dezinformovat a ustupujete až pod tlakem médií. Kážete lidem migrační solidaritu se státy, které desetiletí problém neřešily a způsobovaly. Migrační solidarita je falešná a ďábelská hodnota. Odmítám ji a myslím, že stejně je na tom řada dalších občanů.

Loajalita ministra české vlády má patřit na prvním místě České republice a jejím občanům. Teprve potom Evropa a až po ní Evropská unie. Znovu opakuji, že migrační pakt je pro naši zemi obrovská bezpečnostní hrozba. Je jasným vzkazem milionům migrantů čekajících na svou příležitost, že místo pro ně se nakonec najde. Pokud chcete, stůjte na straně této civilizační zrady, ale nepokoušejte se dělat morální mrzáky z lidí, kteří to odmítají.

Ano, i já vlastně straším migrací, protože z migrace strach skutečně mám. Už léta sleduji vývoj v evropských zemích, které jsou migrací zaplaveny. Znovu a znovu při tom docházím k závěru, že tento strach je zcela racionální. A vy jste se, pane ministře, stal začátkem prorůstání tohoto problému do České republiky. Snad to jednou pochopíte.

S pozdravem, ale bez úcty, Robert Kotzian

 

Konzervativní noviny

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*