Volební průzkumy často nejsou obrazem toho, jak se věci mají
Trikolora je od prvopočátku trnem v oku zdejšímu mediálně-politickému hlavnímu proudu a netřeba pochybovat, že i hlavní průzkumníci jsou jeho součástí. A tak od prvopočátku platí, že je něco jako ten chlápek s koženou brašnou. Nesmí projít. Volební průzkumy často nejsou obrazem toho, jak se věci mají, ale jak si zadavatelé přejí, aby to dopadlo.

Trikolora není klasickou protestní stranou, jako třeba SPD nebo Volný blok, spíše je to úplně normální pravicová strana. Okamura volební zisk ODS nijak neohrožuje, neboť jeho elektorát se rekrutuje jinde. Trikolora, která je dnes ideově něco jako původní ODS z devadesátých let, by naopak mohla současnou Fialovu ODS a její spojence ohrozit velmi.

Stačí k tomu, aby „prasklo“, že je to ve skutečnosti zcela důvěryhodná alternativa pro zdejší střední třídu. Proto ta dlouhodobá úporná snaha vykreslovat Trikoloru jako dvojče SPD, natírat ji na hnědo a podstřelovat její preference. Volební potenciál Trikolory se ve skutečnosti pohybuje někde okolo 10 procent. Jde jen o to, aby lidé uvěřili tomu, že jejich hlas nepropadne.

Petr Štěpánek

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 hodnocení, průměr: 5,00 z 5)


>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

  • Číslo účtu: 2501976369 / 2010
  • BTC: 3ECjS5WDWwyjMtHU4ZJjMesEtmJ7eMz69N
  • ETH: 0x67B32F7DD7d084b83a28B59F3EBD2B6b2f837337

VYBRÁNO TENTO MĚSÍC: 2 500 Kč

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*