Dvojí metr Petra Fialy
Sdílet článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Tak včera Petr Fiala zase vyslal signál. Šel k samovolnému pietnímu místu u velvyslanectví státu Izrael. Zajistit speciální letadlo pro české občany přebývající tamtéž, to ne. Udělalo to Polsko, udělalo to Maďarsko, udělalo to Slovensko. Jen Fiala vůbec nic. Jeho velvyslankyně dávala včera v televizi k dobru, že každý český občan může letět běžnou aerolinkou.

Jiné samovolné pietní místo, vzpomínka na člověka, který si vzal život před úřadem vlády na pražské Klárově, to už ovšem zmizelo. Má v tom prsty vrchní signalista ?

Fiala o sobě tvrdí, že je křesťan. Pro toho by měl mít život každého stejnou hodnotu, láska k bližnímu by neměla být výběrová.

Proč tedy Fiala nemluví o míru – na Ukrajině, na Blízkém Východě, v Arménii, v Sýrii ? Copak nemá život každé lidské bytosti stejnou cenu ?

Slyšeli jste, že by se Fiala zastal Arménů z Náhorního Karabachu, že by ztratil slovo za trpící Srby v Kosovu, tedy křesťany ? Ne, on bude pouze dělat jen to, co mu jeho loutkovodiči řeknou. Od Izraele by se mohl alespoň poučit v tom, že ten hájí jen svoje zájmy, Fiala české zájmy nehájí nikdy.

Na blízkém Východě vidíme jen jedno – oko za oko, zub za zub. Pomsta a nenávist nikdy trvalý mít nepřinesou, budou se střídat stále dokola. Dokud budou existovat příčiny, budou i kruté následky. Kruté následky žádné pózy politiků dvojího metru nezmění. Vždy je potřeba řešit příčiny, abych došel trvalého řešení. To platí v životě obecně.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. K té krutosti: Je třeba si uvědomit, že ani judaismus, ani islám milosrdenství neznají (byť islám o slitování a milosrdenství orwellovsky blábolí). Milosrdenství je dědictví evropské kultury, vnucené primitivním křesťanům.
    Fiala zcela jistě nebojuje za nic pozitivního, ani v souvislosti s tímto státem, ani na mezinárodním poli.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*