Vyjádření ke slovům pana premiéra ze 3. září 2022
Sdílet článek:

Vaše vyjádření pro CNN Prima News, pane premiére, musíme označit za mimořádně nešťastné pro svobodu projevu a pluralitní demokracii. Připomíná dobu Rudého práva a cenzury, kdy byl každý kritický nebo opoziční názor označován za ideologicky nepřijatelný a jejich nositelé za pomahače zahraničních diverzních centrál. Taková slova zbytečně rozdělují společnost a brání svobodné debatě k řešení energetické a společenské krize, po kterém většina lidí poslední měsíce volá.

Prosíme vás, abyste vy sám i členové vaší vlády přestali přiživovat hysterii o dezinformacích, kterou u nás rozdmychávají samozvané partičky aktivistů, jež si z boje s „dezinformacemi“ coby novodobým rouháním udělaly živnost a politické kladivo na čarodejnice. Žádáme, abyste přestali dehonestovat každého nespokojeného občana jako prorusky orientovaného a každého kritika poměrů jako populistu nebo dokonce extremistu. Nemusíte souhlasit s tím, co na demonstraci zaznělo (my také s některými výroky nesouhlasíme), ale je nepřijatelné, aby premiér vlády urážel sto tisíc protestujících jako hloupé oběti zahraniční propagandy.

Dovolujeme si připomenout, že i názory na odbourání unijních regulací, např. emisních povolenek, omezení prodeje (části) energií přes burzu, nebo na uzavření dlouhodobých smluv o odběrech energetických surovin podle příkladu jiných zemí EU jsou legitimní a požívají ústavně garantované svobody projevu. V bezprecedentní krizi ohrožující většinu firem a domácností je třeba zvažovat všechny možnosti řešení.

SOSP

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*