Jourová a Musk – a dvojí pohled na demokracii
Sdílet článek:

Kdo ví z jakých osvícených knih a necyklopédiíí posbírala místopředsedkyně Evropské komise a současně i komisařka této komise pro spravedlnost a rovné příležitosti Věra Jourová své vědomosti o demokracii, ale současný stav těchto jejích vědomostí o daném předmětu je tento: demokracie je takové uspořádání společnosti, ve které všichni její členové, to je lid, mají na společenké problémy stejný názor – a to názor vládní.

V tomto svém názoru musí být lid podporován a utvrzován pokud možno všemi existujícími médií – a to tak – aby v konečné fázi, a to jako vrcholný výkon demokracie, vznikl národ jednotného názoru a jednotné vůle, který nebude nahlodáván žádnými názory odlišnými či dokonce protichůdnými. Čili jeden národ, jedna vůle (a snad i jeden vůdce, což je např. v současné ČR předseda vlády), je ve zkratce smysl demokracie, jak si jej představuje Věra Jourová, a vše ostatní je dle ní nedemokratickým mamem a klamem, před nimiž musí demokracie rázně zabouchnout dveře a zamknout je na deset západů.

Že uvedená charakteristika Věry Jourové ani v nejmenším nepřepíná, dokázala naše slavná krajanka v posledních dnech, kdy své, řekl bych ocelové pojetí demokracie, postavila proti nepevné až rasputicové představě o tomtéž nejbohatšího muže současného světa Elona Muska. Ten, jak známo, odkoupil nedávno jednu z největších světových sociálních sítí Twitter (Štěbetání), a při té příležitosti neopatrně utrousil, že snad – a to pro větší objektivitu – bude ochoten, tlumočit na Twitteru i jiné než současné západní pohledy na světová dění. Což neměl dělat, protože Věra Jourová byla ve střehu a pohotově Muskovi v rozhovoru pro Bloomberg pohrozila následujícím:

-Twitter bude potrestán sankcemi, pokud ze své sociální sítě odstraní cenzuru.

-Absence cenzury způsobí „šíření ruské propagandy“.

-Jourovou zvlášť děsí možnost, že se na sociální síti Twitteru objeví RT (Russia Television) a Sputnik.

-Nepodceňujte Evropskou komisi, pokud Twitter začne zneužívat zavádějící obsah, pohrozila Muskovi co nejotevřeněji Jourová.

Inu, máme být na co hrdi. I nejbohatší muž planety ve svém prozápadním postoji kolísá, ale naše krajanka zůstává nekompromisní.

Buďme jí za to vděčni. Jsme malý národ, ale máme velké lidi.

Lubomír Man

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Zlořečný je ten, kdo pro skývu chleba opustí pravdu. — Jan Hus
  Nemohu-li já pravdy osvoboditi ve všem, aspoň nechci býti nepřítelem pravdy.— Jan Hus
  Kdo mluví pravdu, hlavu si rozbíjí.— Jan Hus

  A ten víme jak skončil. A takto bude zatočeno s každým! Na to paní Jourová dohlédne. A její motto:
  Lidstvo si představuju jako velikou armádu dělníků budujících velkolepý chrám pravdy, jak žijí a pracují spolu. Mé tělo, stroj, který pracuje, odumře, rozplyne se v atomy, ale hodnota, hodnota mé práce ta tu zůstane. Mně stačí vědomí, že já bezvýznamný, bezejmenný dělník jsem pomáhal budovat tuto velkolepou budovu pravdy, kterou lidstvo od nepaměti staví. A každý kámen, který jsem pomáhal svou prací k této budově dopravit, je nesmrtelný. — Klement Gottwald 🙁

 2. Lide nepotrebuji zadne twitery,facebooky atd,potrebuji se chovat jeden k druhemu slušne.Proc tomu tak skoro nikdy v dejinach lidstva nebylo se musi zeptat každy clovek toho ćloveka co vidi v zrcadle,a zkusit to zmenit.

 3. Ano, vřele souhlasím, nepotřebujeme dokonce ani noviny časopisy a knihy, TV, rozhlas a jiná media. Stačí aby každý den vyšel státní zřízenec na náves a vybubnoval, co si máme myslet. A pak pár pohůnků, co to budou kontrolovat. To je ta pravá EUkracie.

 4. Neco potrebovat a neco pouze chtit je rozdil.Lidske toužení( treba twiter,atd) je jeho soužení,nikoliv nutna potreba.A co se tyce mysleni a svobody rozhodovani,tak nikdy v dejinach jsme konkretne v nasem prostoru nemeli vetsi moznost ovlivnovat sva rozhodniti(ty osobni,nejdulezitejsi) nez dnes Ovsem to prinasi i uskali rozhodovat se spravne a nest za ne zodpovednost.Vetsinou clovek svoje uspechy pripisuje sobe a neuspechy vsem ostatnim(lide,vlada atd).Vse je samozrejme o dost slozitejsi protoze do rozhodovani vstupuje spousta promennych.atd.V tom lide balancuji po cely svuj zivot.Nekdo lip,nekdo hůř.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*