Novoroční projev byl nemastný a neslaný jako náš prezident
Sdílet článek:

DTO/LUKÁŠ VALEŠ

Prvnímu novoročnímu projevu prezidenta Petra Pavla chybělo jasné sdělení a jakákoliv hlubší myšlenka s přesahem. Skákal z věci na věc, ale nic kloudného neřekl. Kromě apelu na přijetí eura, který mu ale nepřísluší. Tak pro Deník TO zhodnotil novoroční projev prezidenta republiky politolog Lukáš Valeš.


„Byl to prezidentův typický projev. Nemastný, neslaný. Byla to snaha postihnout všechno a nic. Zavděčit se všem a vlastně nikomu. Zaznělo spoustu klíšé, chyběla ale jasná myšlenka, jednotící linka s nějakým přesahem,“ řekl Valeš Deníku TO. Uvítal by prý například odkaz na nějakou osobnost z českých dějin. Nebo ideu, která by v posluchačích projevu zanechala nějaký pocit. Toho jsme se ale nedočkali.

Pavel v projevu sice sliboval, že už konečně bude lépe. Podle Valeše to ale není pravda. „Životní úroveň nebude od 1. ledna růst. Spíš naopak. Každá domácnost zaplatí v příštím roce zhruba o sto tisíc na daních víc a poroste cena celé řady komodit. Českou republiku čekají těžké časy,“ upozorňuje.

K patrně nejsilnějšímu výroku novoročního projevu o tom, že nastal čas přijmout euro Valeš podotkl, že to je ryze praktická věc, která do kompetence prezidenta naštěstí nepřísluší. „Pan prezident na to sice může mít dlouhodobý názor, ale je otázkou, jestli to zmiňovat v tom projevu,“ řekl.

Prezident Pavel by se prý i přes své osobní preference v novoročním projevu neměl přiklánět jednoznačně na stranu vlády. Zvlášť, když sliboval, že bude prezidentem všech.

Za vyloženě nepochopitelné pak Valeš označil kritické poznámky na adresu fungování kanceláře předchozího prezidenta. „Zamotal tam i kritiku práce kanceláře předchozího prezidenta, i když pověst práce jeho kanceláře není bůhví jaká. Viděli jsme personální rošády paní kancléřky Vohralíkové a napříklal pan poradce Kolář taky nepatří zrovna k transparentním poradcům prezidenta, takže řada paralel s tou předchozí kanceláří se tady přímo nabízí,“ upozornil politolog Lukáš Valášek pro Deník TO.

 

Deník TO

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. K (p)rezidentově projevu snad jednu poznámku, že i jeden kecal Fijalovic typu přebohatě stačí. // “Proč jste sundali obraz s prezidentem? Museli jsme, protože ten sral i ty mouchy” 🙂 Tolik k jejich (p)rezidentovi…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*