Pravice? Chybí …
Sdílet článek:

Čím dál víc.

Už nějaký měsíc máme – prý – pravicovou vládu, bohužel, krom opatrné rétoriky, změny obličejů na obrazovkách a zahraniční politiky to nikde vidět není. A především ne tam, kde by to mělo být vidět především – tedy v hospodářství.

 

Jestli je – tradičně – něco silnou stránkou pravice, pak je to hospodářství. A hlavně – měna. Podle toho se také snadno pozná fungující pravicový stát.

Tedy – hospodářství – šlape, inflace – mírná nebo skoro žádná, měna – tvrdá a vyhledávaná.

To ostatní – už je vedlejší.

A teď : Co z toho vidíme u nás ??

Stručně řečeno – NIC.

Jen jakousi středo-levou udržovací vládu, která zásadně NIC ZÁSADNÍHO NEPODNIKÁ, NIC ZÁSADNÍHO NEMĚNÍ, NIC ZÁSADNÍHO NEROZHODUJE  – a přesto si myslí (o sobě), jací to jsou duševní fešáci.

No – nejsou.

Bohužel, se naplnila černá – ale zcela realistická – očekávání, kvůli kterým jsem jim třeba já lístek do urny nehodil.

NEZMĚNILO SE TOTIŽ NIC.

Od pravicové vlády bych čekal, že – především : ZKROTÍ, a to hodně rychle, INFLACI. Ta – naopak – roste dál, do astronomických čísel, aniž by se s tím vláda byť jen pokusila cokoliv udělat.

Namísto toho přišla s typicky levičáckým “řešením”, že dá každému dítěti 5 tisíc – za nic – čímž inflaci jenom dále popožene a roztočí.

Zavádění nízkoenergetických tarifů – to také není pravicový krok. Naopak.

Typické levicové flikování rozpadající se ekonomiky, namísto zásadního pravicového řezu a zeštíhlení. Jistě, to mnohé bolí – ale pomáhá.

Asi jako úspěšně provedená operace na těle pacienta. Bolí, ale pomáhá.

Co zadarmo, po tom nic. Dávno známá zkušenost. Co nebolí, také obvykle nic nepřináší.

Chcete-li zhubnout, musíte cvičit, miň jíst – prostě, něco to stojí a nějak to bolí. Když to neuděláte, tak sice nic nebolí, ale nezhubnete.

Zdá se, že pravicové ekonomy, natož politiky – prostě nemáme. A dokud je mít nebudeme, můžeme na dohánění Evropy zapomenout. Rozdáváním z ničeho a zadlužováním se ještě žádný stát na světě ani nevyrostl, ani ekonomicky neozdravěl.

Tak aspoň že se Fialova vláda jasně postavila do jedné linie s ostatními zeměmi NATO stran Ukrajiny – a že tedy jsme platným členem tam, kde jsme, a ne jen na papíře a ve slovních prohlášeních.

Být velením NATO, Maďarům bych v tomto kontextu vzkázal, že pokud OKAMŽITĚ  nepřehodnotí svou politiku vůči Rusku a Ukrajině, mohou, v případě ruského útoku, na ochranu NATO zapomenout. Jistě si ostatně pomohou nejlépe sami, mají s tím dozajista bohaté zkušenosti od r. 1956.

Jenže – posílat staré, vysloužilé tanky k dožití na Ukrajinu, je až příliš jednoduchý krok.

Vláda by neměla zapomínat, že je především českou vládou, pro české občany – a těm zatím, krom dalšího rozdávání na dluh, nepředvedla vůbec nic.

Obávám se, že na to ani nemá…

Právem se potom můžeme ptát, jaký je vlastně rozdíl mezi Burešovými estébáky a Fialovými “pravičáky” ?

No – vcelku jenom v tom, že ti druzí vypadají o něco přijatelněji na obrazovkách, i pro mezinárodní vjem zvenčí.

Pro praktické výsledky pro běžného českého občana je to, bohužel, zatím prašť, jako uhoď.

O tom, že by se tahle středo-levá udržovací vláda pustila do nějakých zásadnějších reforem třeba chodu státního aparátu, justice a policie pak především – o tom, ani slechu ani dechu na další dvě volební období.

Prostě – zapomeňte.

Jsme u vesla – a to je taky všechno, co jsme chtěli (a mohli) předvést…

Jiří Fiala

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 3,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Trackback / Pingback

  1. Pravice? Chybí … » Oral.sk - Porno Politika

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*