Pavel se zase vyznamenal
Sdílet článek:

FILIP PŘÍKOPA

Náš pan prezident má asi frček a vyznamenání stále málo, tak se nám teď vyznamenal tím, že se nepokrytě pokusil ovlivnit výsledek voleb cizího suverénního demokratického státu. Jak? Lehce. Snahou vyvolat strach u našich bratov. Tím, že veřejně prohlásil, že pokud v předčasných parlamentních volbách na Slovensku vyhraje Robert Fico a jeho SMER, naruší se vztahy mezi Českem a Slovenskem. Prý proto, že řada Ficových názorů více než vidění západního světa odpovídá ruské propagandě. Jak krásně a snadno se v dnešní době škatulkuje, že? Ale Pavel je optimista. Doufá, že i po volbách budou vztahy mezi oběma státy dobré tak, jako jsou teď. Takové nenápadné pomrknutí: pokud to tak chcete, nevolte Fica!

On ale Pavel není jediný, kdo se do těchto voleb vměšuje. Evropská komise a slovenská vláda chtějí po technologických gigantech, pod pohrůžkou velkých pokut, aby vynaložily více prostředků na regulaci dezinformací a prokremelských ideologií, které se, jak jinak, samozřejmě šíří mezi Ficovými voliči. Takže nálepka je jasná. Každý volič této strany je ruský šváb. Jen nevím, jestli jsou to i dezoláti. Určitě to ale budou chcimírové, protože Fico nechce dále posílat na Ukrajinu zbraně a chtěl by mír. To ale není správný narativ, jak s oblibou říká náš pan premiér.

Trochu se divím, že Pavel nemá Fica tak rád. Vždyť oba byli v mládí ve straně. A Fico v ní vydržel i dlouho po jejím přejmenování z Komunistické strany Slovenska na Stranu demokratické levice.

Osobně nejsem velký příznivce Fica ani jeho politiky. Nevěřím, že je to dobrý člověk. Ale věřím tomu, že je to člověk, který by měl volby vyhrát. Člověk, který má odvahu říkat a konat něco jiného, než chtějí papaláši z Evropského parlamentu. A takových lidí bude potřeba více. Je vidět, jak moc mocenské struktury nechtějí, aby vyhrál. Protože to není o vítězství jednoho člověka. Je to znamení toho, že lidé už nechtějí snášet to, jak se k nim chovají. Chtějí návrat zpátky do jednodušších časů. Do „normálu“. A toho se oni bojí.

Třeba se dočkáme předčasných voleb i my. Spíše ne. Ale v každém případě i u nás může nastat změna. A v dalších zemích. Je třeba vytrvat a nebát se. A třeba vyhrajeme. Ale třeba je to také jen moje zbožné přání…

 

blogosvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

  1. A co je na tom divného, že pRezident PePa 107 prosazuje zájmy USA. Navíc s ideovým vůdcem Kolářem v zádech. Ale vždyť vypadá jako Masaryk… :-)))

  2. PePa a Čaputka jsou dvě figurky z jedné formičky. Dvě kuřata ze Sorosovy líhně. Aby se neujímal svého protějšku! Jen doufám, že se mu povedlo nas rat co nejvíc Slováků, a že to Ficovi hodí natruc!

  3. G.Tak pan zlatý sice slibil akci čistè ruce a že budeme koukat,no a koukame ze je mají zloději vseho druhu jeste vic špinavè.No a Vy klidně mužete poskočit směrem k RF a vyzkoušet si ten realny socialismus po kterem se Vam tak styská z dob minulých.Tam mají zapadní poskoci utrum,takže to bude podle Vašeho gusta.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*