Co je zlá volba?
Sdílet článek:

EVA HRINDOVÁ

Předvolební okénko. Nebudu vám říkat, koho máte volit. Na to jsou tady jiní. Jen se zamyslím nad tím, které volby jsou podle mě efektivní.


Nejprve si řekněme, co je zlá volba. Člověk s rozumem v hlavě, který se odmítá vystavovat zbytečně různým nebezpečím, nebude volit pětikoalici. Oni jen mluví a mluví a zatím se vše kazí a kazí. Každý hlas pro ně jim říká, že ožebračování lidí je správně a riziko války žádným rizikem není.

Stejně tak nikdo normální nebude volit STAN a Piráty. Jsou to šílenci, kteří nemají povědomost o reálném dění.

Zbývá nám opozice a neparlamentní strany. Tyto volby máme reálnou šanci podpořit někoho, kdo se stane adeptem na vstup do sněmovny. Není třeba kalkulovat stejným způsobem jako při volbách do sněmovny. Je jedno, kdo získá kolik mandátů. Takže ANO bych protestně nevolila, aby si uvědomili, že jejich podpora Ukrajině jim reálně ubírá hlasy a měli by se nad tím zamyslet. SPD taky potřebuje vyprášit kožich, protože poslední dobou dělají chybu za chybou a jejich kandidátka do eurovoleb není úplně ideální. Snad se po nepříliš dobrém výsledku do eurovoleb vzpamatují, protože když ne, tak se nedostanou další sněmovní volby ani přes pět procent.

Takže nám zbývají neparlamentní opoziční strany, z kterých máme dost na výběr. Po minulých zkušenostech bych neexperimentovala podporou stran, které nemají šanci ani na zisk 3 – 5 %. Takto plýtvat hlasy v této těžké době je trestuhodné. I když jsou to strany s rozumnými názory, se svou kandidaturou jen ukazují, že nejsou realisti a co se snílky v těžké době?

Zbývá nám tedy Stačilo a Přísaha a se silně přivřenýma očima ještě PRO a Svobodní. Volba posledních dvou je trochu riskantní, ale budiž…

Tak co – vyberete si?

 

fb

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,22 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Přísaha s bývalým policajtem, který udělal státní převrat na Nečase z rozkazu USA ambasády, protože v Moskvě podepsal, že další Temelín postaví Rusko????????????????,,,,,,,,,

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*