Vidlákovo marné : DĚTI VÁLCE NEDÁM
Sdílet článek:

Naše děti si do války vezmou sami, nebudou se nás nikoho ptát! Proč by se také ptali národa, kde jeho drtivá většina drží hubu, když se ho soused Zelenský pokusí lstí zavléct do světové, pravděpodobně jaderné, války. Polsko ústy svého prezidenta volá po odsouzení ruských útoků na ukrajinské civilisty, ale omluva za to, že málem rozpoutalo světovou válku na základě falešného ruského útoku, to nikoho ani nenapadne. Jak máme věřit, že co se nepodařilo dnes, nepodaří se zítra. Kdo z našich politiků, občanů, umělců a všech ostatních, co v jednom kuse melou o právech, hodnotách a lidství, protestoval? Až na malé výjimky, například Vidlák – nikdo!!! Ani jsme nezabučeli. Naopak reprezentace našeho politického ženství by válčila okamžitě. Bylo jim hned všechno jasné. Nikdo se nás občanů na nic neptá, a ani nebude. Není třeba. Vláda ví, že když bude chtít, odhýká většina národa i tu válku. Naše ani životy našich dětí nejsou v našich rukou. Kdyby z USA zaznělo potvrzení lži o ruském útoku na Polsko, tak bych se možná, proměněn v radioaktivní prach, ještě ani nesnesl na zem. Vypadá to, že většině občanů NATO toto nebezpečí vůbec nedošlo dál než do ucha. Zatím ještě ovládáme mobily, ale vládu nad životy jsme vyměnili za vylhané sliby. Vzít si je zpátky nedokážeme, protože naše protestní spolčování končí na jednotkách tisíc. Zato statisíce spokojených občanů jdou, fascinovány za krysařovou píšťalou, nadšeně vstříc naprosté chudobě nebo smrti.

Když nás nezvedne k protestu propadání do chudoby, ani strach z VELKÉ VÁLKY, jak ji nazývá armáda, a ke které krok za krokem kráčíme, bez jediného kroku zpátky nebo úkroku, co nás zvedne? Existuje důvod nebo víra, která to dokáže? Síla, která zvedla naše dědečky a pradědečky proti kulometům obou světových válek, a smetla všechny, kteří jim stáli v cestě při návratu přes celé Rusko kolem světa domů, tu jsme asi nadobro ztratili.

Naše vláda podporovaná většinou poslanců a národa, má klid na práci, která nás zničí, buď jako bezmocnou kolonii Německa, nebo nás jako válčiště zlikviduje docela. My sami si zabráníme jim to překazit. Věřím, že už jen Bůh může seslat tolik VIDLÁKŮ, aby jejich NE válce se stalo skutkem.

 

Karel Petřík

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

19 Comments

 1. Bohužel mistře vidláků, jsme národ kreténů a debilů, tak to je! Necháme si srát na huby a ještě si to hovno s úsměvem a díky po držce rozmatláváme. Lidstvo, jako vrchol evoluce je naprosto slepá cesta! Proto nám patří asi to, co si zasloužíme

 2. No v RF jdou vojaci hrde na smrt a matkam to zrejme nevadi.A ze nevi proc jdou umirat?To prece neni dulezite.No to je vlastenectvi.A my tady se bojime o nase deti.Chtelo by to asi tu jejich vychovu k vlastenectví,pak by takove clanky se zakazaly a slo by se hrde padnou za ego pana diktatora a jeho sny bez hranic.

  • Ztráty jsou 1 ku deseti v neprospěch Ukrajiny…,protože rusové jsou zakopaní s velkou palebnou silou….měl bys jít na pomoc…kolemjdoucí, místo tvýho žvanění a kydání nesmyslů tady…ha ha

    • Dobrá, tak tedy superslušně: milý kolemjdoucí. Proč už dávno nejste v ukrajinských zákopech? Pokud vím, dobrovolníky všech ras a národů tam berou plnými hrstmi. Dostal byste kvalitní výcvik a měl byste sám ze sebe báječný pocit. A nebojte se – zvládli bychom to tu i bez vás. A to i v případě, pokud se za vaší přezdívkou skrývá sám premiér. I v tom případě, opravdu.

     • No madam uplne by stacilo,kdyby jste panu diktatorovi a zlodeji ciziho uzemi sdelila,at s tou bandou hrdlorezu tahne odkud prisel a my by jsme se mohli bavit treba o sexu.Nebylo by to lepsi pro vsechny?

    • Jo jo ta slušnost.S tou maji diktatoři a jejich poskoci odjakživa problemy.To chce tu vlasteneckou vychovu kterou tak obdivují u vojaků jdoucí hrde za vlast do zbytečne valky.To by se vládlo nasim politikum.

     • Já mám dojem, že se slušností si nevíte rady hlavně vy. Na mou superslušnou otázku jste odpovědět neráčil.

     • Tak se omlouvam s casovym zaneprazdnenim a odpoved mate výš.

   • Vy mate nejake problemy s nervama?Zkuste prochazku v parku spojenou s krmenim holubů.Snad to pomůže.

 3. No pokud jste už zpět ve středověku tak ano. To budou opět chodit verbíři? Nebo jak to bude. Bóóóže kam až to ty vovce nechali dojít.

 4. Pokusil jsem se zamyslet nad tím, jestli současná vládnoucí garnitura má ve své ideologii nějakou pozitivní myšlenku, něco, co by chtěla ve prospěch lidí prosadit, vybudovat. Na nic jsem nepřišel. Celé to mají založeno jen na nenávisti. Původně na nenávisti k Babišovi, Zemanovi, Rusku, Číně a v současné době už na nenávisti vůči všem, kdo mají jakýkoliv jiný názor tak, jak se jim kdo připlete do cesty. Od nejmenších lidiček až po cizí státníky. Deklarují se jako vyvolení ochránci “demokratických hodnot”, což je však v jejich podání jen bezobsažná, pojmově velmi pružná floskule, kterou lze kdykoli přizbůsobit jejich mocenským potřebám (viz uctívání totálně nedemokratické Ukrajiny). V tom jejich politickém programu neprogramu založeném jen na nenávistných útocích vídím určitou naději, že v dohledné době skončí na příslovečném smetišti dějin, protože z historie si nevybavuji, že by se nějaká politická moc bez pozitivního programu dlouhodoběji uchytila. To už i ti komunisti lidem alespoň slibovali spravedlivou beztřídní společnost. Tahle parta umí jen vytvářet nepřítele a pak do něj kopat. A to podle mého lidi dlouho bavit nebude. Nota bene, když je ta parta svým počínáním ekonomicky ožebračuje.

  • Nojo. To je pořád to dědictví komunismu, co se divíte. Ten byl taky založen na nenávisti – tehdy třídní, dnes jakákoli jiná…………..

 5. Kdo ma jiny nazor nez ten oficialni poznate nejepe na vlastni kuzi tak,ze se tam kde si myslite ze muzete rikat co chcete zajedete tu situaci pozjištovat.Tak zase pouze fantazirujete ze jste tady utlačovan se svymi nazory.A pisete to porad dokola,a postupne pridavate bidu,ozebracovani a urcite se dockame zmrznuti,rozpadu EU a ze doplacime na Ukrajinu a sankce nefunguji na agresora.To vse je klasika strašeni obcanu EU.Komu by to asi vyhovovalo?Jenze EU jeden za vsechny vsichni za jednoho.A z toho meli agresoři v dejinach nejvetsi hruzu vzdycky,protože oni se umi vrhnout jenom na ty male osamocené slabsi nez oni,cehoz je dnesni valka prikladem.

  • “A z toho meli agresoři v dejinach nejvetsi hruzu vzdycky, protože oni se umi vrhnout jenom na ty male osamocené slabsi nez oni, cehoz je dnesni valka prikladem”.
   Nejen dnešní.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*