Slovo k propuštění prvních dvou rukojmí
Sdílet článek:

LUBOMÍR STEJSKAL

Radost? Ano, ale hodně limitovaná. Dvě rukojmí palestinští gangsteři propustili, na další dvou stovkách se stále dopouštějí válečného zločinu. To není důvod pro kdovíjaký jásot.

Proč si teroristé z vládnoucí organizace Hamas vybrali právě Judith Raananovou a její 18letou dceru Natalii? Zprávy říkají, že kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu matky. V této souvislosti nutno konstatovat, že hovoří-li Hamas o „humanitárních důvodech“, je to chucpe ne na druhou, ale na čtrnáctistou (n1400). Bestie, které povraždily na tisíc čtyř sta lidí během agresivního vpádu na výsostné území sousedního státu nemají sebemenší právo brát si do úst výrazy jako „humanita“ nebo „humanitární“. Nehledě k tomu, že kdyby se k oběma ženám nezachovalo komando islamistů jako barbaři, zdravotní stav paní Raananové by se nejspíš nezhoršil.

Svoji roli mohl hrát i fakt, že Judith a Natalie mají dvojí státní občanství – kromě izraelského také americké. Žijí v Evanstonu v severním sousedství Chicaga. Do Izraele přicestovaly se záměrem navštívit příbuzné, s nimi v kibucu Nahal Oz oslavit jedny narozeniny a říjnové židovské svátky – Sukot a na něj navazující Šmini Atzeret a Simchat Tóra. Některé portály uvádějí, že měly v plánu v Izraeli zůstat a začít novou životní etapu,jiné tutro informaci neobsahují. Naopak říkají, že příští týden by se měly do Států vrátit.

Že mohlo jejich americké občanství hrát roli, nepřímo potvrzuje i vyjádření mluvčího teroristické organizace Hamas Abúho Ubajdy: „Jde o důkaz pro Američany a lidi na celém světě, že výroky J. Bidena a jeho fašistické administrativy jsou lživé a nepodložené.“ Kdyby to mělo smysl, člověk by se zeptal: V čem jsou lživé a nepodložené? Což jste nespáchali brutální zvěrstva, která vás řadí do stejné skupiny krvelačných bestií spolu s nacistickými SS a Islámským státem? Což nedržíte jako vězně dalších 201 unesených?

Sedmý říjen 2023 zasáhl zásadním způsobem do života Judith a Natalie. A to mohou hovořit o štěstí v neštěstí. Zdrogovaní zabijáci je mohli ve jménu Alláha chladnokrevně zavraždit. Tak jako další dva členy jejich širší rodiny, přičemž do Pásma Gazy bylo odvlečeno jejích dalších osm členů.

Ne, Hamas způsobil příliš mnoho ďábelského zla, žalu a utrpení, než aby si tímto jedním gestem mohl jakkoli vylepšit reputaci. Těmto zločincům už nepomůže, nesmí pomoci, nikdo a nic. Jejich osud je zpečetěn.

Jistěže: Judith a Natalii rádi vítáme zpátky na svobodě. Boj za propuštění ostatních, stejně jako likvidace islamistického zla, však pokračuje. S volným použitím biblického verše z třetí kapitoly knihy Genesis: nepřítel možná rozdrtil Izraeli patu, ale Izrael mu rozdrtí hlavu.

blogosvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 3,56 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*