Bavorsko: Zákaz krátkých šatů?
Sdílet článek:

Jak už to bývá, zatímco vymyšlená zpráva o zákazu krátkých sukní v Polsku vyšla nejen na novinkách (zde), ale zeširoka se diskutovala napříč internetem, pravdivá zpráva o zákazu krátkých sukní v bavorském Ebersbergu  jako by neexistovala.

Na střední škole v bavorském Ebersbergu je navzdory vysokým teplotám žákyním zakázáno nosit vzdušné oblečení. Ředitel školy zdůvodňuje cudné oblékání tím, že škola představuje „kosmopolitní společnost“. Některé spolužáky s migračním pozadím a zahraniční učitele by krátké sukně rušily. Je třeba brát ohled na všechny kultury, „právo jednotlivce končí tam, kde se ostatní cítí rušeni,“ říká ředitel.

Ve všech třídách se podrobně probíralo oblékání, dokonce se na toto téma konaly prezentace v PowerPointu. Rodiče některých studentů jsou rozhořčeni, protože nebyli o věci informováni. „Jinak dostáváme oznámení za každou maličkost,“ řekla jedna z matek deníku Merkur. Podle ní je zvláštní, že učitele „sexuálně rozrušuje“, když je dívkám vidět břicho anebo mají příliš hluboký výstřih. „Zákazy a prohibice, které se týkají pouze dívek, neodpovídají době,“ říká další.

Ředitel školy nechápe rozruch kolem pravidel oblékání – ta jsou v platnosti od roku 2007. Nechápe ani, proč některým rodičům vadí spíše jejich zdůvodnění. „Škola není pláž,“ říká.

KN

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*